1

Temat: Jakich używacie proszków do prania?

Jakich używacie proszków do prania u siebie w domach? Ja używam chemii niemieckiej  marki Waschkonig, która bardzo ładnie pachnie i jest ekologiczny do tego nie uczula i jest wydajny i tani. Ja kupuje na aukcjach np.  i polecam kupować najlepiej z znajomymi aby przesyłka wyszła tania.

2

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Ja najczęściej używam Ariela a do białych  Vizira

3

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

[quote=sylwia4012]Jakich używacie proszków do prania u siebie w domach? Ja używam chemii niemieckiej  marki Waschkonig, która bardzo ładnie pachnie i jest ekologiczny do tego nie uczula i jest wydajny i tani. Ja kupuje na aukcjach i polecam kupować najlepiej z znajomymi aby przesyłka wyszła tania.[/quote]
Ale przecież mall.pl to żadne aukcje, tylko duży sklep internetowy smile Poza tym koszty przesyłki nie są moim zdaniem na tyle wysokie, żeby trzeba było robić wspólne zakupy ze znajomymi, bo chyba rzadko kiedy kupuje się sam proszek. Ja w każdym razie zawsze dorzucam coś jeszcze. A w tym przypadku mam o tyle lepiej, że kilkaset metrów od mojego domu mieści się punkt odbioru mall.pl, więc dostawa małej sztuki nic nie kosztuje. Przy takim układzie, patrząc na proszek Waschkonig w opakowaniu 7,5 kg, jedno pranie wychodzi 36 gr. Dla mnie bomba.

4

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Ogólnie rzecz ujmując chemia niemiecka, do której mam dostęp, bo teść często jeździ do Niemiec. Nie mam jakiejś ulubionej firmy, dość lubię Perwoll, który ma jednak inny skład w niemieckich produktach a inny w naszych.

5

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Kupuję to co jest tańsze, z promocji.
Ostatnio kupiłam Bryzę.

6

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

[quote=Buda]Ogólnie rzecz ujmując chemia niemiecka, do której mam dostęp, bo teść często jeździ do Niemiec. Nie mam jakiejś ulubionej firmy, dość lubię Perwoll, który ma jednak inny skład w niemieckich produktach a inny w naszych.[/quote]
Teraz na szczęście jest już tak, że chemia niemiecka jest łatwo dostępna (przykładem wspomniany powyżej proszek Waschkonig, znajdujący się w dość szerokiej dystrybucji), nie trzeba po nią jeździć do Niemiec smile Natomiast oczywiście jak ktoś przy okazji dostaje, to tylko z tego korzystać smile

7

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Ja też bardzo lubię proszki niemieckie są o wiele lepsze niż te polskie mimo iż czasami to ta sama marka. Jak już jesteśmy w temacie prania to jakie suszarki macie w swoich domach bo ja zastanawiam sie nad zakupem czegoś takiego  do ogrodu. Jak myślicie sprawdzi się?

8

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Ja od lat tradycyjnie vizir  . Oczywiście skoncentrowany, by ubrania dłużej pachniały. Nie lubię tych tanich proszków, bo mają nietrwałe zapachy

9

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Od ponad roku używam proszku Waschkonig zamiennie z kapsułkami. Oczywiście proszek wychodzi znacznie taniej, ale kapsułki są bardziej praktyczne. Dla mnie jedno i drugie jest ok. Jakość bardzo dobra i cena super. Tutaj  jest wykaz sklepów, gdzie je zakupić.

10

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Ja biorę proszek z kubełka w domu i nawet nie wnikam co to i jakiej marki, wiem tylko, że nie zawsze jest to ta sama. Jakoś każdy z nich dopiera, co ma doprać. Wiem, że na pewno jest pośród nich Bryza.

11

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Ja Persil, Ariel albo Wizir. Takich używa moja mama i ja po niej przejełam pałeczkę. Ale te kupione w Niemczech są o wiele lepsze.

12

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Używam kapsułki ariel a do prania pościeli czy ręczników i jasnych rzeczy dosypuję vanish.

13

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Głównie płyny do prania,  teraz są do każdego rodzaju i koloru tkanin, a proszek to tylko do pościeli i ręczników, bo kojarzy mi się jakoś z PRL-em...

14

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Na proszek kiedyś miałam uczulenie i zaczęłam używać płynów i już się przyzwyczaiłam. Przerzuciłam się na kapsułki bo tak naprawdę taniej wychodzi bo mam problemy z dozowaniem płynu a tym bardziej mój chłopak. A teraz wrzuca się kapsułkę i wiadomo że ta porcja płynu na pranie ma wystarczyć wink

15

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

W proszkach faktycznie jest więcej środków drażniących, mam wrażenie że niektóre działają żrąco na skórę...

16

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Ja używam takich specjalnych dla alergików bo niestety sporo takich specyfików mnie uczula. Ja jestem ciekawa jakie suszarki na pranie macie bo ja właśnie szukam. Kilka wpadło mi w oko z tej  strony jednak nie wiem jaki model by się u mnie sprawdził. Pomożecie?

17

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Ja nie używam jakiś specjalnych proszków, raczej te typowe, które można znaleźć na półkach sklepowych

18

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Tych, które są akurat w promocji smile

19

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Tych które ładnie pachną smile i koniecznie płyn do płukania

20

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Ja kupiłam sobie takie urządzenie parowe i tym czyszczę wszystkie poduszki i inne tkaniny wink polecam bo to zdecydowanie wygodna opcja wink

21

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

> Paulinio napisał/a:

> Tych, które są akurat w promocji smile
----------------------------------

Dokładnie tak samo robię. Nie zauważyłam jakiejś znaczącej różnicy między proszkiem a proszkiem, nawet jeśli takie są. Jedynie tylko zapachy jedne bardziej mi odpowiadają, inne mniej.

22

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

ja staram się używac naturalnych produktów jak soda, ocet, sól i super sie to zwykle sprawdza, takze spróbujcie

23

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Tylko płyny do prania. Proszek tylko w pralce do ciuchów roboczych męża (tak mam dwie pralki) wink

24

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Słusznie, też bym sobie nie wyobrażała prać roboczych ubrań razem z tymi eleganckimi...

25

Odp: Jakich używacie proszków do prania?

Persil jest dla mnie najlepszy