26

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Gdybym miała zmieniać miasto dla pracy to już wolałabym wyjechać za granicę...

27

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Dzięki Kalinko smile Tak... podróż, dach nad głową, ech... po raz kolejny sprawdza się powiedzenie, że aby zarobić pieniądze trzeba najpierw mieć pieniądze. Miałam możliwość wyjechać za granicę, miejsce było pewne, zatrudnienie legalne, ale trzeba było za coś tam dojechać, za coś żyć do wypłaty i zakwaterować się gdzieś na własny rachunek.

28

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

W tej sytuacji chyba zdecydowałabym się na pożyczkę... Nie masz jakiejś bogatej ciotki albo wujka?

29

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Mam, ale to takie skąpiradło, że masakra... gdyby nie był to by mi np. dał pracę zamiast obcym ludziom, nie tak?

30

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Czasem z rodziną wychodzi się najlepiej na zdjęciach...:/

31

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Ja bym chyba nie chciała pracować u kogoś z rodziny, bo w razie nieporozumień to wpływa też na kontakty poza pracą...

32

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

[quote=malinka]Ja bym chyba nie chciała pracować u kogoś z rodziny, bo w razie nieporozumień to wpływa też na kontakty poza pracą...[/quote]

Zgadzam się z tym, znam temat od mojej kuzynki. Często takie koligacje kończą się kłótniami i nieporozumieniami.

33

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

[quote=Gabika]Czasem z rodziną wychodzi się najlepiej na zdjęciach...:/[/quote]
A czasami to nawet i na zdjęciach nie wychodzi się dobrze.

34

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

[quote=pati02][quote=malinka]Ja bym chyba nie chciała pracować u kogoś z rodziny, bo w razie nieporozumień to wpływa też na kontakty poza pracą...[/quote]

Zgadzam się z tym, znam temat od mojej kuzynki. Często takie koligacje kończą się kłótniami i nieporozumieniami.[/quote]
Czasem jak ktoś pracuje u rodziny to mu się wydaje że jest uprzywilejowany, może się obijać... Czasem to właśnie np szef-wujek ma rację, jak wygarnie takiemu leniuchowi...

35

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Z rodziną to tylko na zdjęciu...

36

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Grunt, to się nie poddawać! Zawsze jest jakieś wyjście!

37

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

A jak się człowiek podda to niech za długo w tej okupacji złych myśli nie tkwi smile

38

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Nie ma co się poddawać  smile A jeśłi już nie będzie żadnej możliwości to zawsze można poszukać wsród znajomych czy ktoś nie ma kontaktów na pracę za granicą.

39

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Najszybciej właśnie tak znajduje się pracę, trzeba popytać wśród znajomych...

40

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Dla mnie życie zawodowe i praca jest na drugim planie. Najważniejsza jest rodzina. Jeśli praca jest na pierwszym planie i mamy w planach założyć rodzinę polecam przeczytać takim osobom ten artykuł: [url]http://babyonline.pl/stres-a-problemy-z-zajsciem-w-ciaze-ferti-medica-zaprasza-na-bezplatne-konsultacje,badania-artykul,16318,r1.html[/url]
pozdrawiam i życzę spokoju ducha wink

41

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Przede wszystkim nie poddawać się tylko szukać dalej. Największą ilość ofert pracy można znaleźć w [url]http://www.gowork.pl/praca/kielce;l[/url]. Bardzo dobry i znany portal, z którego korzysta większość pracodawców. Osobiście gorąco polecam, bo sama dzięki niemu znalazłam pracę.

42

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

nie poddawać się to podstawa. narzekaniem czlowiek lodówki nie wypełni, rezygnacją i bezczynnością też nie...

43

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Najlepiej by było wyjechać za pracą, choćby zapłacić za to z kredytu... Najgorzej jest nic nie robić żeby to zmienić.. Chyba masz kogoś w bliskiej rodzinie kto pracuje i mógłby wziąć taką niedużą pożyczkę? Przecież to normalne że się pomaga dzieciom czy wnukom jeśli to im pozwoli znaleźć zajęcie...?

44

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Z tą rodzinną pomocą to różnie bywa, czasem prędzej pomoże przyjaciółka niż ktoś z rodziny...

45

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Sama utrata pracy nie jest problemem, przynajmniej w moim odczuciu, ale jak nie potrafisz znaleźć pracy to już jest problem.
Jak ktoś nie wie jakie są jego prawa koniecznie zerknijcie tutaj: [url]http://praca.gratka.pl/raport[/url] to vademecum pracownika i komuś się może przydać:)

46

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Na pewno nie trzeba się poddawać, ilość wysłanych CV nie decyduje o powodzeniu poszukiwań, tylko to, czy wysyłamy je w odpowiednie miejsca, czy dane stanowisko jest zgodne z naszymi umiejętnościami i zainteresowaniami.
Warto napisać coś niebanalnego w CV, a nie wysyłać tego samego do wszystkich firm...

47

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Najlepiej szukać pracy pytając znajomych, czy u nich w pracy kogoś nie potrzebują, a nowych rzeczy da się nauczyć, wystarczą chęci i szkolenie:)

48

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Ja znalazłam pracę właściwie przypadkiem, i jak nie szukałam, bo kolega wyjeżdżał za granicę i szukał kogoś na swoje miejsce, więc pomyślałam ze czemu nie, dziecko było już odchowane i zdecydowałam się właściwie z dnia na dzień i nie żałuję:)  Także korzystajcie z takich okazji:)

49

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Czasem też warto aplikować najpierw na niższe stanowisko jeśli firma rokuje że można awansować:)

50

Odp: Jak znaleźć dobrą pracę? - pomysły

Przede wszystkim trzeba mieć podstawę, żeby tej dobrej pracy szukać - odpowiednie wykształcenie i przede wszystkim doświadczenie