1

Temat: Joga, yoga

Znajdą się tu kobietki, które uprawiają jogę? Czy faktycznie zmienia ona sposób postrzegania swoje ciała? Jak czujecie się po ćwiczeniach?

2

Odp: Joga, yoga

No ja niestety kupiłam matę, dwie książki i na tym zakończyłam ćwiczenie jogi.

Rozmawiałam kiedyś z mamą koleżanki, która ćwiczy sama w domu i twierdzi, że odczuwa dzięki jodze odprężenie. Powiedziała też, że ludzie, którzy uważają, że nie mają czasu na jogę są w wielkim błędzie, bo wystarczy 15 minut dziennie, które i tak gdzieś niepostrzeżenie zwykle ucieka między palcami.

3

Odp: Joga, yoga

Luska, ja dzielę swoje życie na przed jogą i po jodze :-) Zaczęłam ćwiczyć 3 lata temu - poradziła mi to rehabilitantka (bolały mnie plecy, mam krzywy kręgosłup). Wcześniej nigdy niczego nie ćwiczyłam. A jaki jest efekt? Żadnych bólów pleców, wspaniała sylwetka, kręgosłup prosty, kondycja bez zarzutu. Jeśli chodzi o psychikę, na pewno jestem bardziej zrównoważona i wyciszona. Polecam!

4

Odp: Joga, yoga

Nie uprawiałam nigdy jogi.
Jedni sobie to chwalą, inni nie.

5

Odp: Joga, yoga

dla mnie to istna rewelacja. Każdego dnia gdy ćwiczę czuje się coraz lepiej. Polecam ją każdemu kogo znam. Wiele osób się przekonało, gdy zauważyli moją zmianę. Ćwiczę w domu, bo kupiłam przyrządy w sklepie JogaStyl.pl, wiem, ze są dobre, bo sama je przetestowałam. Dla mnie to prawdziwe hobby.

6

Odp: Joga, yoga

Przymierzałam się kilka razy do jogi, ale jakoś nie umiem się za to zabrać hmm A szkoda, bo ćwiczenia wydają się być bardzo fajne.

7

Odp: Joga, yoga

Tak patrzę na półkę i widzę książkę "Pozerka. Moje życie w dwudziestu trzech pozycjach jogi".
Część opisu z okładki: "Dederer pisze lekko i z humorem. Z dystansem i przymrużeniem oka snuje refleksje nie tylko na temat zdrowotnych walorów ćwiczeń fizycznych, przekonuje też, że joga może mieć dobry wpływ na kondycję związku i rodziny. Słowa w tej zaskakującej powieści wyginają się posłusznie - jak ciało na zajęciach jogi."
Nie czytałam jeszcze, przeczytała moja przyjaciółka i oddała obsypując pochlebstwami i nakazując przeczytać. To historia kobiety, którą bolały plecy od karmienia piersią czy coś takiego, zaczęła ćwiczyć jogę i wraz z ustąpieniem bólu zmieniło się w jej życiu wiele dzięki jodze.
Kiedy próbowałam sięgnąć po poradnik z podstawami jogi, który kiedyś kupiłam, odrzuciło mnie to, że już na wstępie wspomniano, że prawdziwa joga to nie tylko ćwiczenia, ale styl życia i powinno się zmienić m. in. sposób odżywiania. Nie mówię, że na zły, ale mnie akurat interesowała w tym wszystkim sama ....eee... powiedzmy gimnastyka.

8

Odp: Joga, yoga

Mam w domu atlas anatomiczny z pozycjami jogi kupiony kiedyś w promocji ale jakoś nie mogę się za niego wziąć...

9

Odp: Joga, yoga

Do jogi trzeba się przygotować, bo jak od razu będziemy robić skomplikowane asany to będziemy obolałe..

10

Odp: Joga, yoga

Malinka... witaj w klubie prawiejoginek wink

11

Odp: Joga, yoga

No już nie prawie, mam mocne postanowienie ze od jutra się za to biorę:) trzymajcie kciuki!

12

Odp: Joga, yoga

Malinka, bez tego "prawie". Pamiętaj... to DZIŚ jest ten, dzień, w którym możesz coś zmienić wink

13

Odp: Joga, yoga

Taki dzień jest pewnie co dzień tylko motywacji brakuje. Ja miałam wreszcie zacząć biegać co wieczór i niestety...

14

Odp: Joga, yoga

Skąd ja to znam .. Mam bardzo podobnie , sama nie mam motywacji a jak już to na chwilę.

15

Odp: Joga, yoga

a możecie polecić jakas ksiazke z joga dla poczatkujacych?

16

Odp: Joga, yoga

Ja mam "Joga - więcej relaksu, energii i radości życia", autor: Mathias Tietke. Wprowadzenie ogólne do jogi, rady dla początkujących, dokładne opisy pozycji, do każdej oczywiście rysunek. Przy opisach ćwiczeń uwzględnione są takie informacje jak: co daje to ćwiczenie, jakie ma inne warianty, na co powinno się uważać wykonując je. Jak dla mnie wystarczająca... gdybym chciała zacząć big_smile

Mam też "Odchudzająca joga" autorstwa Jan'a Maddern'a z 7=-tygodniowym programem ee... wzmacniającym ciało, umysł i ducha wink Nadaje się dla laików.

17

Odp: Joga, yoga

Zawsze chciałam spróbować jogi, może w końcu się skuszę:)

18

Odp: Joga, yoga

Ja próbuję medytacji na razie skupiam się na samym oddechu:)

19

Odp: Joga, yoga

A masz do tego jakąś muzykę, czy próbujesz w ciszy?

20

Odp: Joga, yoga

Chodzę od 3 lat na jogę i muszę przyznać, że wspaniale zregenerował mi się kręgosłup od tych kilku specjalnych asan. Ćwicząc pod okiem doświadczonych instruktorów, miałam szansę poznać możliwości mojego ciała (pozbyłam się sztywności w barkach i kręgosłupie szyjnym, natomiast doskwierający ból w okolicy lędźwiowej ustąpił). Zawsze myślałam, że te wszystkie skręty i wygięcia to już nie dla mnie (bałam się bólu albo poważnej kontuzji - niepotrzebnie).

Szczerze polecam tę formę ruchu - Ala

Ostatnio edytowany przez AlaMlecz (2014-10-02 16:37:03)

21

Odp: Joga, yoga

Joga jest świetna! Nie dość, że odpręża, to jeszcze poprawia wygląd sylwetki, kondycję. Wbrew pozorom nie jest wcale tak prostu jak się wydaje. Z czasem jednak wszystkiego można się nauczyć smile Joga zdecydowanie pomaga pokochać swoje ciało. Polecam!

22

Odp: Joga, yoga

No nie do końca dziewczyny, że joga poprawia kondycję bo tutaj bym się z tym raczej nie zgodziła..Raczej joga to właśnie działa pozytywnie na nasz umysł i koncentrację ale nie wiem czy tak jakoś po prostu ona wpływa na kondycję. Bo na wyciszenie absolutnie tak


Jeżeli lubisz rozkręcać różne przedmioty w domu i umiesz je naprawić, to mój blog jest właśnie dla Ciebie! Wszystkie nowinki i odświeżone starocie, pod jednym adresem. Wejdź [url=https://electroservisinfo.wordpress.com/]https://electroservisinfo.wordpress.com/[/url] i sprawdź

Ostatnio edytowany przez judysiaaitsme (2015-06-25 13:05:18)

23

Odp: Joga, yoga

To nie jest dla mnie bo ja przez tak długo nie potrafiłabym siedzieć w miejscu i by mi się to szybko znudziło..Dla mnie i nie obrażajcie się tym ale to jest trochę nudne dla mnie i nic ciekawego tutaj niestety nie ma..Siedzenie czasem też może być bardzo męczące

przy okazji chciałbym zaprosić wszystkich na mojego bloga [url]http://lazik.blogan.pl/[/url]  prowadzę go już od jakiegoś czasu a związany jest z moją wielką pasją jaką jest offroad

Ostatnio edytowany przez benka (2015-06-22 23:13:53)

24

Odp: Joga, yoga

Ja uprawiam jogę tak raz w tygodniu i czuję rzeczywiście taką świetną poprawę : ) czuję się bardzo mocno wyciszona i po prostu właśnie to mi dodaje dodatkowych sił na spędzenie miło akurat weekendu ; ) bo zawsze taką jogę uprawiam w sobotę jak sobie szybko wstanę : )

25

Odp: Joga, yoga

Podziwiam was dziewczyny jak uprawiacie jogę : ) tylko ja bym się chciała dowiedzieć czy to nie jest dla was sport tak jakby nudny ? Przecież to się tylko siedzi i w sumie nic ciekawego nie robi..Co o tym powiecie czy ja mam rację czy zdecydowanie jej nie mam.