1

Temat: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

W dzisiejszych czasach równie często wyjeżdża się na zagraniczne wczasy, jak i do pracy w innym państwie. Piszcie, jakie są Wasze doświadczenia z pobytu za granicą, gdzie warto wyjechać, a których miejsc lepiej unikać. Jak przygotować się do emigracji, jakimi sposobami szukać pracy i jak nie dać się oszukać w obcym kraju.

2

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

Manchester to bardzo niebezpieczne miasto. Mój kuzyn studiuje w Londynie, raz pojechał do kolegi do Manchesteru na imprezę i został napadnięty przez Murzynów w bialy dzień na ulicy, zabrali mu komórkę i 50 funtów a przypłacil to wstrząśnieniem mózgu hmm

3

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

W zeszłym roku wyjechaliśmy do Bułgarii, ale nie do kurortu tylko pozwiedzać ten kraj i przytłoczyło mnie jak biednie tam żyją ludzie na prowincji. Zupełnie jak w Polce w latach siedemdziesiątych czy nawet sześćdziesiątych. Widok obdartych i brudnych dzieci jest strasznie smutny...

4

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

W Anglii trzeba uważać na polskich pośredników, mój brat pracował na budowie pod Londynem 2 tygodnie i nie zobaczył pieniędzy do dziś...

5

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

Moja znajoma bardzo żałuje że puściła męża do Niemiec do pracy bo prawie im się przez to małżeństwo rozpadło. Pieniądze są fajne, ale chyba ważniejsze jest żeby być razem. Teraz on wrócił i pracują tu oboje, a wcześniej ona siedziała z dziećmi w domu on szukał przygód po świecie...

6

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

To nie jest jedyny przypadek, przez takie rozłąki dzieje się źle w wielu małżeństwach. Sama sobie nie wyobrażam wspólnego życia na odległość, jak wyjazd to razem albo wcale

7

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

Pracowałam w Niemczech rok temu przy szparagach, praca jest ciężka trzeba zebrać ok 100 kg szparagów dziennie, chociaż dobrze płatna bo ok 7 tys. za miesiąc można zarobić ale... mieszkać gdzieś trzeba, jeść też, praca po 10 godzin oprócz tylko niedziel, koszty podróży. Jak się to odejmie to niewiele zostaje

8

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

Znam ludzi którzy od lat wyjeżdżają do pracy sezonowej i na pewno im się bardziej opłaca niż ta sama praca w Polsce. Inaczej by zostali z rodzinami. A jak komuś się nie chce pracować to i tam nie zarobi, nie ma co się oszukiwać.

9

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

Znam ludzi, którzy trafili dobrze i którzy chwalą sobie nawet jeśli pracują przez agencje. Jedni wyjeżdżają raz na jakiś czas, inni się za granicą osiedlili na stałe.
Często praca ciężka, wiele godzin dziennie, ale da się zarobić. Taka harówka, zwłaszcza na zbiorach jest dobra na jakiś czas, wiecie, żeby wyjechać, zarobić na jakiś konkretny cel (samochód, wesele) i wrócić. Znajomy pracuje na zmywaku, nie ma czasu na nic i tu pojawia się dylemat: harować i nie mieć czasu na życie, czy nie harować i nie mieć kasy na życie. Prawie każdy wybierze harówkę.

10

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

Ja bym wyjechała tylko przez znajomości, nie tak w ciemno przez agencję...

11

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

W Niemczech to już tak bardzo potrzebują Polaków że aż piszą prawie po naszemu, np. takie ogłoszenie znalazłam:

SZUKAM dla moje zurka (2,5 lat) opiekunka. na tygodnie 25 godzine, sawsze po-pio 9-14 godzina. sapuazenia jest od painstwa (jugendamt Berlin). mieszkame koo alexanderplatz. szukam hentnie! pozdrawiam, joanna

Ktoś hentny? wink

12

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

A kto to ten zurek...?:) Bo może bym się podjęła, oczywiście jakby nie gryzł.

13

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

Rok temu byłam po raz drugi w Irlandii. Miałam tam zostać, rzucić pracę w Polsce i tam zostać... Bogu dzięki,że sie na to nie zdecydowałam!
Po pierwsze : jest tam kryzys, nie ma pracy i ogólnie robi się coraz bardziej negatywne nastawienie  do obcokrajowców... np. w banku mówią "Dlaczego dostałeś tą pracę ty, skoro tylu irlandczyków jest bez pracy?" - rasizm!
Polska polonia też chamska, zawistna i wredna. W miasteczku w którym byłam, większość ich siedziała na socjalu, nie mając pracy, udając ,że żyją w dobrobycie : nie mając nawet tv w domu.
Żenada...
Ja żyjąc w Polsce mam lepszy standard życia niż oni tam... i jestem u siebie, jestem szanowana, znam prawo i przepisy mojego kraju, mam opiekę medyczną : jestem u siebie.
Nigdy więcej żadnych emigracji.

14

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

ja uwielbiam zagraniczne wyjazdy, z każdego miejsca muszę jakieś fajne ubranie przywieźć, ostatnio w Berlinie kupiłam cudowne buty [url=http://www.shoporiginal.pl/buty-damskie-vans]vans damskie[/url]. Uwielbiam je!

15

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

Na szczęście nie miałam takiego dylematy, czy wyjechać za granicę, czy zostać. Mam ten plus, że nie spłacam gigantycznego kredytu przez 30 lat, więc moja i męża pensja spokojnie wystarcza na życie. Ale nie neguję tego, że ktoś może mieć potrzebę wyjazdu do innego kraju.

16

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

Co jak co ja tam uwielbiam wczasy polskie big_smile

17

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

Za granicą może być fajnie, ale jednak nie chciałabym wyjechać na stałe. To nie tak, że tu jest lepiej, ale po prostu tutaj mam wszystkich ludzi, na których mi zależy.

18

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

Raczej wszyscy moi znajomi wracają zadowoleni - albo już nawet nie wracają, bo tam żyje się lepiej...

19

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

nadal można dość dobrze zarobić wyjeżdżając do pracy zagranicę. Ostatnio moja znajoma zrezygnowała z pracy i zatrudniła się jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Ona akurat wybrała pracę za pośrednictwem tej firmy https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/ ale wiem, że wiele dziewczyn jedzie w ciemno i dopiero na miejscu szuka pracy. Wydaje mi się, że pomysł ze znalezieniem pracy już w Polsce jest lepszy bo ciężko mi uwierzyć że w kilka dni można znaleźć dobrze płatną pracę. Z tego co opowiadała to praca opiekunki nie jest tak zła. Ma z góry określone obowiązki, które musi w ciągu dnia wypełnić. Podejrzewam, że wszystko jest do ustalenia. Na pewno jeśli decydujemy się na pracę zagranicą musimy bardzo dobrze znać język kraju do którego się wybieramy albo chociaż perfekcyjnie język angielski.

20

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

Do Anglii to lepiej nie, bo po brexicie niepewny jest los obywateli UE. Ale do Szwajcarii, Niemiec jak najbardziej bym wyjechała.

21

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

Warto, bo zarobki są dużo wyższe niż tu, można popracować 4-5 m-cy tam i żyć za to w Polsce przez następny rok nie robiąc nic...

22

Odp: Czy warto wyjeżdżać za granicę - nasze doświadczenia

To prawda, to szybki sposób na podreperowanie budżetu.