1

Temat: mydło antybakteryjne

Dziewczyny jak myślicie jaka zależność jest między używaniem mydła antybakteryjnego a zmniejszeniem ilości rewolucji brzuszkowych??

2

Odp: mydło antybakteryjne

Podobna jak jedzenie produktów w których bakterie i wirusy się znajdują - przynajmniej według mnie. A Ty ? Masz wątpliwości ?

3

Odp: mydło antybakteryjne

Oj rewolucje żołądkowe zazwyczaj biorą się przez jedzenie np. popsute. To że umyję ręce mydłem antybakteryjnym, a z jedzeniem będzie coś nie tak to nie będzie mieć żadnego wpływu fakt umytych rąk. Mydło antybakteryjne na pewno warto mieć, bo chroni przed wszelakimi chorobami tz.brudnych rąk.
A co do jeszcze kwestii żywieniowych to warto używać takiego mydła, gdy np.miało się kontakt z surowym mięsem.

4

Odp: mydło antybakteryjne

Myślę, że wprowadzenie kilku zasad w kwestii higieny ale i przechowywania żywności może zmniejszyć problemy żołądkowe. A mydło antybakteryjne - a co z dobrymi dla nas bakteriami?

5

Odp: mydło antybakteryjne

To na pewno, ale weźmy pod uwagę, że latem - zwłaszcza w warunkach piknikowych bakterie rozwijają się znacznie szybciej. Łatwo przenieść coś na dłoniach i wtedy rewolucja żołądkowa gotowa. Ja bym się upierała przy myciu rąk antybakteryjnym mydłem zawsze kiedy mają obcować z żywnością.

6

Odp: mydło antybakteryjne

Przez brudne ręce można nabawić się wielu kłopotów zdrowotnych nie tylko żołądkowych. I chyba warto pomyśleć o mydle antybakteryjnym tylko jakim? Możecie coś polecić?

7

Odp: mydło antybakteryjne

Sam fakt posiadania mydla antybakteryjnego nic nie znaczy, mimo faktu że jest antybakteryjne należy pamiętać o tym że należy dokładnie i odpowiednio długo je myć aby pozbyć się tych niechcianych zarazków.

8

Odp: mydło antybakteryjne

[quote=serducho181]Przez brudne ręce można nabawić się wielu kłopotów zdrowotnych nie tylko żołądkowych. I chyba warto pomyśleć o mydle antybakteryjnym tylko jakim? Możecie coś polecić?[/quote]

Tu akurat wybór jest prosty. Dettol Ci mogę polecić.

9

Odp: mydło antybakteryjne

Szczerze mówiąc to pierwsze słysze o takim połączeniu i w życiu bym na mie nei wpadła. Zaskakujace jest wiec dla mnie jeśli tak jest naprawdę choć u siebie nie zauważyłam nic:)

10

Odp: mydło antybakteryjne

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ręce należy myć w określony sposób.
W niektórych miejscach, np. tam gdzie mamy do czynienia z produkcją lub obrotem żywnością, w łazienkach znajdują się instrukcje poprawnego mycia rąk, choć nie wszędzie, nie zawsze, wiadomo. Osoby, które nigdy ich nie widziały mogą nie mieć bladego pojęcia, że nie wystarczy ręce umyć, trzeba jeszcze wiedzieć jak.
Podobno prawidłowy sposób mycia rąk pozwala usunąć z nich nawet 90% drobnoustrojów. W sieci można znaleźć rysunki z instrukcjami, chyba nawet jest filmik na You Tube. Tak naprawdę chodzi tylko o dokładność, oczyszczenie przestrzeni między palcami, pod paznokciami i w zagłębieniach skóry, a wbrew pozorom jest ich sporo, bo takie linie papilarne na przykład... co się w tych rowkach może ukryć (przecież mówimy o paskudztwach mikroskopijnej wielkości).
Jeśli kogoś ciekawi prawidłowy sposób mycia rąk, bez problemu znajdzie informacje w sieci.
Ja popełniałam nieraz zasadniczy błąd, mianowicie zmoczyłam, namydliłam niby dobrze, spłukałam, a prawidłowe mycie dłoni trwa minimum 40 sekund!!! Mi to zajmowało raptem kilka, powiedzmy do 10 sekund, chyba że miałam je widocznie brudne po babraniu się w ziemi czy innych czynnościach zostawiających ślad dla "gołego" oka.

11

Odp: mydło antybakteryjne

Agrestowa Dettol? A ile takie mydło kosztuje? Zastanawiam się czy mydła antybakteryjne dziwnie pachną? Jakoś tak steryjnie? Bo mam jakieś takie dziwne wyobrażenia.

12

Odp: mydło antybakteryjne

O też nie słyszałam o agrestowym. Miałam w domu aloesowe i rumiankowe. I oba miały miły, delikatny zapach więc za bardzo nie rozglądałam się za innymi zapachami. Ale agrest? Mógłby być ciekawy:)

13

Odp: mydło antybakteryjne

[quote=zuz]O też nie słyszałam o agrestowym. Miałam w domu aloesowe i rumiankowe. I oba miały miły, delikatny zapach więc za bardzo nie rozglądałam się za innymi zapachami. Ale agrest? Mógłby być ciekawy:)[/quote]
To zgodne z prawdą, że nie słyszałaś. Nie ma agrestowego mydła ( matko zaczęłam zastanawiać się jak by pachniał ;P ). Zdanie skierowane było do Agrestowej-naszej koleżanki z forum. wink

14

Odp: mydło antybakteryjne

Aaaaaa... Hahaha... I jak ja te maturę zdałam skoro takie mam problemy ze zrozumieniem tekstu:D A taka kompozycja zapachowa rzeczywiście jest trudna do wyobrażenia. A i serducho181 cena między 5 a 10zł. Zależy od sklepu. W dużych drogeriach sieciowych często zdarzają się promocje. Mi właściwie w większości przypadków  udaje się kupić mydełko właśnie okazyjnie.

15

Odp: mydło antybakteryjne

[quote=zuz]Aaaaaa... Hahaha... I jak ja te maturę zdałam skoro takie mam problemy ze zrozumieniem tekstu:D A taka kompozycja zapachowa rzeczywiście jest trudna do wyobrażenia. A i serducho181 cena między 5 a 10zł. Zależy od sklepu. W dużych drogeriach sieciowych często zdarzają się promocje. Mi właściwie w większości przypadków  udaje się kupić mydełko właśnie okazyjnie.[/quote]
Cóż ważne że matura zdana. smile Zuz jak dobrze rozumiem piszesz o tych w pompce mydłach ?

16

Odp: mydło antybakteryjne

No proszę! Ledwie minutkę mnie nie było, a takie zamieszanie zrobił mój nick! Witam dziewczęta po urlopie. Miałam na nim okazję przetestowac żel antybakteryjny dettol. Polecam. smile

17

Odp: mydło antybakteryjne

Dorwałam lawendowe mydło!! A jak pięknie pachnie i wygląda :d świetny fiolet. MAcie?

18

Odp: mydło antybakteryjne

Ja jeżeli chodzi o mydło w pompce, ze względów estetycznych wybieram rumiankowe. Mam beżowo brązową łazienkę, więc mi kolorystycznie pasuje - takie moje dziwactwo tongue. Chociaż powiem szczerze, że lubię je za delikatny zapach i to, że nie wysusza mi rąk. Dlatego prawdopodobnie i tak bym je wybierała.
Żel mam obowiązkowo w torebce i sakiewce na rower. W czasie jazdy pocą mi się ręce ( a jak wiadomo pot i naskórek jest wspaniałą pożywka dla bakterii) i taki żel wspaniale odświeża.

19

Odp: mydło antybakteryjne

[quote=a_grestowa]No proszę! Ledwie minutkę mnie nie było, a takie zamieszanie zrobił mój nick! Witam dziewczęta po urlopie. Miałam na nim okazję przetestowac żel antybakteryjny dettol. Polecam. smile[/quote]

Opinię o dettolu znamy to teraz w odpowiednich wątkach czekamy na wrażenia  z urlopu !!! smile

20

Odp: mydło antybakteryjne

Ja uważam, że warto mieć w domu mydło antybakteryjne. Piszecie na początku wątku o rewolucjach żołądkowych czy chorobach brudnych rąk. Warto też zwrócić uwagę na to, że taki Dettol chroni przed bakteriami E.Coli, Salmonelli czy wirusami grypy.

21

Odp: mydło antybakteryjne

Sezon na salmonellę w pełni. Trzeba to mieć na uwadzę przy okazji biwakowania i wyskich temperatur.

22

Odp: mydło antybakteryjne

Nic nie mów, moje dziecko przeszło salmonellę i wiem jaka to męka od tej pory może trochę aż przesadnie dbamy o higienę dłoni, ale wolę zapobiegać niż znowu spędzić czas w szpitalu.

23

Odp: mydło antybakteryjne

Współczuję. Ja właśnie wiem jak to wygląda i dlatego bardzo mocno uwazam, zwłaszcza teraz latem. Mycie rąk to podstawa.

24

Odp: mydło antybakteryjne

Mnie przeraża, że coraz częściej obserwuję w naszym społeczeństwie brak nawyku mycia rąk. Czasem aż mi słabo kiedy jestem zmuszona skorzystać z łazienki w supermarkecie. I widzę jak kobiety wychodzą z toalety, poprawiają taką "zasikaną" ręką włosy przed lustrem i wychodzą. Oooooo... fuuuu... Jak można. Ja tylko się modlę, żeby ta ręka była tylko zasikana. Fakt, że opanowałam niemalże do perfekcji otwieranie drzwi łazienkowych łokciami, ale czasem gdzieś tam muszę się przecież czegoś przytrzymać. Dlatego na prawdę nie wyobrażam sobie już mojego domu bez Dettolu. Moja przyjaciółka śmiała się kiedyś widząc jak namiętnie szoruję ręce po powrocie do domu, że na urodziny podaruje mi ładnie oprawioną instrukcję chirurgicznego mycia rąk. Żebym sobie mogła powiesić przy umywalce. Ale widząc jak wygląda higiena naszych rodaków wcale nie uważam, że to przegięcie.

25

Odp: mydło antybakteryjne

Śmiesznie będzie jak na prawdę sprawi Ci psikusa i da taki prezent ;P Chirurgiczne mycie rąk - to dopiero by goście wchodząc do Ciebie do łazienki dziwnie na Ciebie spoglądali. big_smile Miałabyś pewność że domownicy doskonale znają technikę mycia rąk. big_smile