1

Temat: Pokój malucha

Cześć dziewczyny! smile Mam do Was takie pytanko - jak urządzacie pokoiki swoim dzieciaczkom? Jakoś bardziej w jaskrawych kolorkach, czy pastelowych? My jesteśmy w trakcie remontu, zamierzamy odświeżyć co nieco wygląd ścian, no i tak sobie pomyślałam o takich naklejkach, tylko właśnie mam dylemat - do jakich ścian najbardziej by pasowały? Jakieś intensywniejsze barwy, czy raczej jasne? Jak rozmieszczacie w ogóle takie naklejki? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki wink.

2

Odp: Pokój malucha

Pod naklejki to raczej chyba stonowane kolory  żeby się nie ,,gryzło". Ja szukając inspiracji na udekorowanie ścian w salonie i pokoju dziecięcym, trafiłam na stronę bajeczneobrazy.pl i zakochałam się w ich produktach . Mają duży wybór tematyczny, min. architektura, pejzaże, abstrakcja i dla dzieci właśnie. Można tez wybrać formę wykonania produktu– fototapeta, wydruk fotograficzny oraz obraz na płótnie. Robią też wydruki z Twojego zdjęcia. Przymierzam się do czegoś takiego w salonie;) ale nie mogę się zdecydować na tematykę. Moje dziecko jest bardziej zdecydowane i sobie już wybrało fototapetę:)

3

Odp: Pokój malucha

Fajny pomysł, umili wnętrze.

4

Odp: Pokój malucha

Jak młode było jeszcze maluchem, to jednak stawialismy na [b]kolory pastelowe, z dodatkami ożywiającymi pokój: naklejki na ścianach, gwiazdki na suficie[/b], takie wiszące różne dekoracje, któe dziecko mogło sobie ruszać, przekręcac i bujać itd itd.
[b]Kolory żywe to miała chyba tylko pościel [/b]- żeby dziecko miało bajkowe przełamanie wśród tych pasteli pokoikowych, no i żeby mu się miło spało. Wzór z Kubusiem Puchatkiem.
I to w zupełnosci wystarczało za kolorowe ożywienie do maluchowej sypialni.

5

Odp: Pokój malucha

Z Puchatkiem super smile

6

Odp: Pokój malucha

Ja wolę spokojniejsze kolory.

7

Odp: Pokój malucha

wszystko jest kwestią gustu, niektóre maluchy też nie lubią bardzo energetycznych barw, na szczęście w sklepach są i pastele przyjemne

8

Odp: Pokój malucha

Dla dziecka tylko spokojne barwy, chyba że chcemy wychować nadpobudliwe dziecko

9

Odp: Pokój malucha

My też postawiliśmy na takie jasne barwy a na ścianach są tylko gdzieniegdzie naklejki:) A nie mieliście kłopotu z łóżeczkiem?Pamiętacie może jaki materac kupowałyście?lateksowy czy piankowy?

10

Odp: Pokój malucha

[quote=Virrana]Dla dziecka tylko spokojne barwy, chyba że chcemy wychować nadpobudliwe dziecko[/quote]
Zdecydowanie się zgadzam tylko ciepłe pastelowe kolory, które uspokajają nasze pociechy. Ja znalazłam idealne meble na caramelli, ich kolory to błękit, róż, szarości i biel.

11

Odp: Pokój malucha

Ja bym dodała, że jasne kolory, ale koniecznie radosne. Może też inne dla chłopców i inne dla dziewczynek. Tekie różnorodne zestawy mebli oglądałam.

12

Odp: Pokój malucha

Ja jestem zwolenniczką pastelowych jasnych (żeby nie powiedzieć bladych) kolorów jeśli chodzi o ściany w pokoju dzieci. To wszystko urozmaicone np. fototapetą i pościelą ze sceną z ulubionej bajki malucha + wszystkie jego kolorowe zabawki idealnie ożywią pomieszczenie, nie trzeba więc przesadzać z kolorami. Dla maluchów które co chwilę mają inną bajkę ulubioną dobrym rozwiązaniem są fototapety z kolorową teksturą

13

Odp: Pokój malucha

Wpiszcie sobie w internet  "urządzanie pokoju dla dziecka inspiracje"  i pokaże Wam się tyle możliwości, że głowa mała. A najlepsze są te, które można stworzyć nie wydając za dużo pieniędzy. Jest sporo takich pomysłów na DIY na przykład na odnowienie mebli albo coś w tym rodzaju. Nic tylko szukać

14

Odp: Pokój malucha

Mnie się wydaje, że najprostsze rozwiązania są najlepsze...my kupowaliśmy meble sosnowe i są bardzo praktyczne. Zresztą to i tak od dodatków dużo zależy....

15

Odp: Pokój malucha

Znalazłam jeszcze program do projektowania wnętrz online, można przenieść znalezione w sieci inspiracje na wlasne wnętrze, podyskutować z dzieckiem co mu się podoba, przemyśleć z mężem. Mi się podoba takie wnętrze jasne, i typowo dziewczęce smile

16

Odp: Pokój malucha

Różowooo smile

17

Odp: Pokój malucha

Urządzanie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Ja osobiście jestem za kolorami pastelowymi, ale każdy lubi coś innego smile

18

Odp: Pokój malucha

Na Homebooku można znaleźć świetne inspiracje dla pokojów dziecięcych, więc warto tam zajrzeć. Właściwie najczęściej szukam aranżacji na tej stronie, ponieważ jest tu bardzo dużo ciekawych pomysłów.

19

Odp: Pokój malucha

W dziecięcym pokoju takie samoprzylepne dekorację stosowałem, oczywiście wcześniej ściany na lekki róż bo to pokój córeczki.

20

Odp: Pokój malucha

Ja będę miała ten problem za rok jak dobrze pójdzie. Jedno wiem, meble będą raczej białe. Kolory ścian  pastelowe ale co wybierzemy to się jeszcze okaże. Ale naklejki fajna sprawa, jak sie znudząto wystarczy zmienić na inne, bardziej aktualne wink Najwazneijsze by dzieci dobrze się czuly w swoich pokojach.

21

Odp: Pokój malucha

świetna aranżacja! a co myślicie o wnętrzach dla dzieci w stylu shabby chic?

22

Odp: Pokój malucha

Ciekawą ozdobą do pokoju dziecięcego będzie również sztukateria wewnętrzna.  Panele dekoracyjne 3D dzięki nietuzinkowej rzeźbie ciekawie ozdobią pokój. Można zastosować listwy ścienne jako obramowanie dla obrazów, zdjęć, albo stworzenie przestrzeni na przykład pod farbę tablicową. Listwy przypodłogowe i sufitowe również niebanalnie ozdobią wnętrze a między nie na ścianę można nakleić ładne naklejki czy tapetę dekoracyjną, albo stworzyć własny napis (który producent sztukaterii również może wykonać smile )
Elementy można malować dzięki czemu dopasujemy je do całej kolorystyki. Dużą zaletą sztukaterii jest to, że jest lekka i bardzo trwała co jest ważne w pokoju dziecka. smile

23

Odp: Pokój malucha

Hej dziewczyny ja zamówiłam z tej aukcji meble i jestem bardzo zadowolona , łóżko i szafa są kolorowe i przepiękne jestem nimi zachwycona  i moje dzieci tez smile

24

Odp: Pokój malucha

Gosia8787, boska ta aranżacja! Bardzo mi się podoba.

To jest taki panel świetlny imitujący rozgwieżdżone niebo. Na żywo musi to naprawdę super wyglądać. Ciekawy efekt, no i wnętrze zyskuje niepowtarzalny klimat. W sypialni też by to idealnie pasowało smile. Firma Soled zresztą dużo takich ciekawych projektów świetlnych realizuje. Mi akurat bardzo podoba się oświetlenie ledowe, moim zdaniem bardzo uniwersalne i ponadczasowe.

25

Odp: Pokój malucha

Ciekawy pomysł z tym panelem, będę musiała nad nim pomyśleć:) Kiedy ja urządzałam pokoik dla córeczki, starałam się tak dobierać meble, aby były przede wszystkim przyjazne dla Majeczki. Dlatego tez wybrałam takie dość uniwersalne produkty a konkretnie postawiłam na kolekcję Pino Mini. Mebelki tej firmy są wykonane  drewna i ekologiczne, poza tym posiadają system cichego zamykania szuflad i szafek, a co najważniejsze są po prostu śliczne.