1

Temat: Metody na pchły?

Jakie macie metody na odpchlanie zwierząt?
Pryskacze, krople, obróżki?
Chodzi mi o kota

2

Odp: Metody na pchły?

cd. Wstępnie od weterynarza wzięłam takie krople do wstrzyknięcia na kocim karku, ale jeszcze się rozgladam za innymi opcjami, w sklepach zoologicznych jest wiele anty-pchlaczy, ale dla psów jak tu: [url]http://www.krainapupila.pl/preparaty-przeciw-pchlom-kleszczom-dla-psa,48.html[/url] - myślicie że te ektopary i fiprexy nadadzą się też dal kocurka?

3

Odp: Metody na pchły?

Koty poniżej roku - krople na sierść. Najlepiej od weterynarza albo w zoologiku zaznaczyć, że chodzi o młodego kotka.
Starsze koty - można spokojnie kupić obrożę. Jest skuteczna i mocna w działaniu.

4

Odp: Metody na pchły?

gracias:)

5

Odp: Metody na pchły?

można jeszcze próbować do pcheł przemawiać ale raczejnie posłuchają hihi

6

Odp: Metody na pchły?

Możesz skorzystać ze strony [url]http://www.otozoo.pl/pl/sklep/kategoria/higiena,1338,257,1.html[/url] smile Przetestowana!

edit: Chciałam jeszcze zaznaczyć, że ja korzystałam z szamponu, a jeśli ktoś używał odżywek dajcie znać smile

Ostatnio edytowany przez illiada (2014-08-04 14:39:44)

7

Odp: Metody na pchły?

Ja polecam krople na kark i dla kota i dla psa..
kupuję w zoologicznym lub u weterynarza, ale u nas się najlepiej sprawdza

8

Odp: Metody na pchły?

Zastrzyk w kark + kropelki. My z naszym owczarkiem takie dwie metody stosujemy smile Dodam, że to staruszek ;( Tyle lat razem, pies ma 14 lat, jak był mały to miał nosówkę, był ostatni z wszystkich, taki ciapek, a potem jak dorósł to strach było go wyprowadzać, dziś to kochany staruszek wink) Niestety gorzej z higieną i właśnie pchłami ale zastrzyk w kark jak mówiłem i kropelki dają rade smile

9

Odp: Metody na pchły?

A co zrobić jak pogryzą człowieka? Mój kocur kiedyś przyniósł i strasznie mnie pokąsały w okolicy kostek na nogach. Dwie udało mi się złapać na łóżku. Szalenie swędzące krostki po nich są i bardzo długo się utrzymują. Czym to można smarować, żeby sobie ulżyć?
Mam nadzieje, że więcej nie zniesie, ale on lubi wychodzić z domu sam i "spotykać się" z innymi kotami, a niektóre z nich są bezpańskie.

10

Odp: Metody na pchły?

Może załóż mu obrożę "anty" ...?

11

Odp: Metody na pchły?

Nosi kiedy znosi smile Tyle że za nią nie przepada i raz już zdjął. Zdarza się też, że przynosi też kleszcze do domu. Już kilka razy je z niego zdejmowałam i dwa złapałam na łóżku.
Teraz omija mój pokój, bo jestem "kaleką" i nie mogę mu należycie służyć.

12

Odp: Metody na pchły?

Tak, teraz nie mogłabyś ich szybko złapać, co jest wskazane gdy się rozłażą po łóżku;)

13

Odp: Metody na pchły?

Są na to odpowiednie środki, np. obroże - i wtedy wcale nie trzeba uganiać się za owadami po domu...

14

Odp: Metody na pchły?

[quote=niechcemisie]A co zrobić jak pogryzą człowieka? Mój kocur kiedyś przyniósł i strasznie mnie pokąsały w okolicy kostek na nogach. Dwie udało mi się złapać na łóżku. Szalenie swędzące krostki po nich są i bardzo długo się utrzymują. Czym to można smarować, żeby sobie ulżyć?
Mam nadzieje, że więcej nie zniesie, ale on lubi wychodzić z domu sam i "spotykać się" z innymi kotami, a niektóre z nich są bezpańskie.[/quote]
Na ugryzienia owadów dobra jest papka z sody oczyszczonej i wody, polecam bo komary niedługo już będą grasować:)

15

Odp: Metody na pchły?

Pomagają olejki eteryczne, można spryskać posłanie, tylko pytanie czy psu/kotu będzie się podobać nowa woń łóżeczka...?

16

Odp: Metody na pchły?

Piołun jest skuteczny, można wywar z niego dodać do płukania legowiska przy praniu.

17

Odp: Metody na pchły?

Olejki eteryczne też są skuteczne.