1

Temat: Czy sushi kusi?

Dziewczyny lubicie sushi? Która umie robić? Bo tak sobie pooglądałam i pomyślałam, że jak Omena dała radę, to może by się nauczyć...? Myślicie, że to trudne?

[url]http://www.youtube.com/watch?v=avMGS1NW864[/url]

2

Odp: Czy sushi kusi?

nie wiem czy trudne, ale na pewno bardzo precyzyjne:)
ja wolę jeść niż robić

3

Odp: Czy sushi kusi?

Uwielbiam i jestem w tym coraz lepsza. Wygląda to na bardzo trudne ale tak nie jest.

4

Odp: Czy sushi kusi?

mi nie smakuje powiem Wam, próbowałam kilka razy, ale za każdym razem jest okropnie

5

Odp: Czy sushi kusi?

Ja uwielbiam sushi tylko ubolewam nad tym, że w knajpach jest takie drogie sad Mój tata robi świetne, ale od ponad roku nie mogę Go namówić, by znów zrobił, a sama nie potrafię.

6

Odp: Czy sushi kusi?

mi nie pasuje z wyglądu, wydaje mi się ze jakieś oczy na mnie patrzą i jak to zjeść...?

7

Odp: Czy sushi kusi?

Powiem szczerze, że po jego wypróbowaniu w jednej z azjatyckich restauracji sushi już nie kusi smile. Smak surowych ryb w połączeniu z ryżem i innymi dodatkami zupełnie nie przypadł mi do gustu.

8

Odp: Czy sushi kusi?

Co dzień przechodzę obok budki z sushi i jakoś się nie skusiłam:)

9

Odp: Czy sushi kusi?

Mnie jakoś nie skusił a również po drodze do domu mijam chińską restaurację.

10

Odp: Czy sushi kusi?

Zrobić mogłabym zrobić, ale nigdy nie zjem. Nie jadam ryb...

11

Odp: Czy sushi kusi?

Ja jadam, ale nie surowe:)

12

Odp: Czy sushi kusi?

Uwielbia sushi w każdych ilościach smile

13

Odp: Czy sushi kusi?

Ja nie lubię.

14

Odp: Czy sushi kusi?

hehe nikt nie lubi sushi big_smile

15

Odp: Czy sushi kusi?

Próbowałam ostatnio. Ale mam mieszane uczucia hmm Nie zachwyciło mnie...

16

Odp: Czy sushi kusi?

Ja jeszcze nigdy nie jadłam. Muszę spróbować.

17

Odp: Czy sushi kusi?

Uwielbiam sushi i mogłabym je jeść niemalże codziennie. Można je przygotować na tak wiele sposobów, że za każdym razem smak może być inny. Niesamowicie też niektórzy potrafią je zawijać we wzory. Osobićie umiem robić najprostrze jedynie, zwykłe lub odwrócone, małe i duże rolki. Ale za to wziełam udział w konkursie BlueDragon i mam nadzieję, że wygram ostatnią nagrodę główną, warsztaty we własnym domu i nauczę się wtedy przygotowywać takie wymyślne dzieła. Gdyby ktoś też chciał wziąć udział to ostatnie dni konkursu [url=http://www.robimysushi.pl]www.robimysushi.pl[/url] smile

18

Odp: Czy sushi kusi?

Sama nie potrafię sushi zrobić, ale bardzo lubię

19

Odp: Czy sushi kusi?

Wiecie, że jeszcze nigdy nie jadłam sushi? Mam nadzieję, że kiedyś będę miała okazję.

20

Odp: Czy sushi kusi?

Moim zdaniem w przypadku sushi najważniejsze są dwie: dobra jakościowo i świeża ryba oraz wasabi big_smile Bez wasabi (czyli tego japońskiego chrzanu) sushi wydaje mi się nieco mdłe, a po dodaniu wasabi danie nabiera smaku.

21

Odp: Czy sushi kusi?

Ja też wolę jeść, niż robić  smile i jakoś wydaje mi się, że zrobienie samemu może mimo wszystko wypaść dość drogo

22

Odp: Czy sushi kusi?

Szczerze mówiąc mnie jakoś nie jara ten temat... Słyszałam od znajomych, że sushi jest dobre i w ogóle same plusy tego jedzenia.  Pomimo tego, że przyjaciółki zachwalają, ja jakoś nie mogę się przekonać... Surowe ryby, glony i inne wynalazki? Nie wiem, jakoś to do mnie nie przemawia tongue Może wkrótce się przełamię, ale jak na razie jest ciężko tongue

23

Odp: Czy sushi kusi?

Łatwe nie jest ale do opanowania.

24

Odp: Czy sushi kusi?

A jakie inne potrawy kuchni japońskiej możecie polecić?

25

Odp: Czy sushi kusi?

Na pewno ramen. Jest to rodzaj rosołu. Możesz go sama w domu przygotować co nie jest takie trudne. Albo wybrać się do restauracji ( w większych miastach jest wiele miejsc, w których można zjeść tradycyjny japoński ramen).
No i japońska wołowina w ich makaronie.

Zerknij sobie zresztą na tę stronę:
[url]http://www.oyakata.com.pl/ksiega-mistrza-oyakata/japonia-kulinarne-tradycje-i-zwyczaje[/url]

jest tutaj artykuł o kulinarnych tradycjach oraz zwyczajach jakie panują w Japonii ( jakie potrawy jedzą na jakie okazje). Wbrew pozorom sushi nie jest tam wcale jakąś ekskluzywną potrawą.