1

Temat: bezpłatne badania profilaktyczne

korzystacie z programów profilaktycznych?
napiszcie gdzie jakie badanie można zrobić, czy w Waszym mieście odbywają się ostatnio jakieś akcje tego typu?

2

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

U mnie to nic się nie odbywa. Peryferia. Większość myśli, że tutaj to już tylko wilki...

3

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

to gdzie Ty mieszkasz tongue?

ja nigdy nie interesowałam się tymi programami...

4

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

Pisałam - w Krośnie, tym na południu (Bieszczady, te sprawy).

5

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

ostatnio na cytologie - dla kobiet od 25 roku zycia

6

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

U nas te ż była cytologia i mammografia po 50-tce.

7

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

tylko takie 'babskie'?
pytam, bo się zastanawiam nad jakością reklam tego typu akcji
ich jest naprawdę sporo ... spirometria, badania dla panów, badania zębów, WZW...
a mało kto o nich słyszy...

sama też korzystam jedynie z cytologii... ale może warto się zakręcić i skorzystać skoro nam to podsuwają smile

8

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

Nie słyszałam o spirometrii...może i warto spróbować...w ogóle to teraz ludzie częściej chodzą profilaktycznie na badanie niż kiedyś...

9

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

u mnie w przychodni już kilka razy była spirometria za darmo...

10

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

Warto korzystać z takich akcji i oby ich było coraz więcej.
Ja korzystałam.

11

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

cytologia to ważna rzecz

12

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

warto z takich programów korzystać.

13

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

Powtarzasz się.

14

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

gusia, w każdym temacie piszesz to samo... pisz konkretnie - może podaj jakąś nazwę programu który jest obecnie realizowany w Twoim mieście...

15

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

Z NFZ-tu, czy z UE program dla osób po 50 roku, czyli badanie jelita-kolonoskopia.

16

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

Ja byłam kiedyś (3 lata temu) na badaniu słuchu, ale to było organizowane przez firmę produkującą aparaty słuchowe. Okazało się, że wszystko ok, więc teraz nie mam motywacji żeby chodzić smile

17

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

A ja jakchciałam sobie sobie sprawdzić słuch, chociaż mam dobry, to mi laryngolog powiedział,ze trzeba skierowanie od lekarza 1 kontaktu, a potem z nim trzeba iść do niego, a od niego do audiologa, więc jak trzeba było obejść 3 do 1 rzeczy, to zrezygnowałam z tego całego interesu.

18

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

Miałam okres, że dużo chodziłam do lekarzy. Źle się czułam, wiecznie spałam albo wymiotowałam. Okazało się, że w ZUSie uważają, że symuluje i naciągam skarb państwa. Musiałam odwołać się. Chcieli, żebym zapłaciła za wszystkie badania! Nie dałam się.

19

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

Ja co roku robię cytologię, wybieram się też na USG piersi, moim zdaniem każda kobieta powinna wykonywać takie badania profilaktycznie. Tym bardziej, że rak piersi jest najczęstszym nowotworem u kobiet. O badaniu piersi możecie przeczytać sobie artykuł ,  pamiętajcie, że tylko dzięki regularnym badaniom możemy szybko zareagować i przeciwdziałać rozwojowi raka. Niestety wiele kobiet bagatelizuje problem i zgłasza się do lekarza za późno.

20

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

W przypadku bezpłatnych badań profilaktycznych warto jest moim zdaniem wybrać się na dwa badania:
na mammografię po osiągnięciu odpowiedniego wieku
oraz na badanie cytologiczne

Badanie cytologiczne pozwala szybko wykryć nieprawidłowe komórki. Jeśli wszystkie kobiety by sie badały to nie istniałby problem raka szyjki macicy.

Ostatnio edytowany przez Marylka20 (2017-05-02 12:11:22)

21

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

Ja profilaktycznie badam ciśnienie moim ostatnim ciśnieniomierzem, którym kupiłam,jest naramienny - on jest bardzo fajny, bardzo szybko i dokładnie  bada mi się nim ciśnienie.

22

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

Byłam na badaniu słuchu, organizowała go jakaś prywata firma, ale okazało sie że nie mam żadnych schorzeń w tym temacie ,więc dobrze jest się upewnić.

23

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

Mam wrażenie że takie badania są robione niezbyt dokładnie, sama chodzę normalnie do lekarza po skierowanie, wtedy bardziej personel się czuje odpowiedzialny za właściwy wynik.

24

Odp: bezpłatne badania profilaktyczne

Jest program badań 40+, warto skorzystać