76

Odp: Oczepiny

Wracając do tematu, w czerwcu idę na takie prawdziwe wiejskie wesele, ma grać ludowa kapela, bo młodzi się udzielają w jakimś zespole ludowym pod Łowiczem, aż sama jestem ciekawa oczepin i innych obrzędów czy będą jak na dawniejszych weselach

77

Odp: Oczepiny

To musisz do kreacji jakiś element ludowy dodać, może biżuterię w stylu folk?

78

Odp: Oczepiny

Najlepiej włożyć wełniak i ludowe kozaczki, może nie będzie upału wink

79

Odp: Oczepiny

Goście pewnie będą normalnie ubrani, ale może być ciekawie jeśli chodzi o obrzędy, teraz już raczej takich wesel się nie robi...

80

Odp: Oczepiny

Zależy od upodobań, ja tam bym nie chciała na swoimweselu słuchać złośliwych i obleśnych przyśpiewek podpitej kapeli i jeszcze im za to płacić...

81

Odp: Oczepiny

Wesele jest po to żeby się wyluzować a nie być poważnym i sztywnym jak kij od szczotki... Mnie tam przyśpiewki nie przeszkadzają

82

Odp: Oczepiny

Ale przecież z zespołem ustala się przed ślubem, co mają grać, a czego nie i jakie zabawy mają być. A jak się pozostawia im wolną rękę, to ciężko potem mieć pretensje...

83

Odp: Oczepiny

Nie zawsze, czasem na oczepinach to podpici goście przejmują inicjatywę i jak każą kapeli przygrywać do ich przyśpiewek to przecież ta nie odmówi..

84

Odp: Oczepiny

U nas na oczepinach wszyscy płakali...ze śmiechu. Nowy pan młody (czyli ten, który złapał musznik) dostał dmuchanego konia i miał przybyć na nim do nowej pani młodej i się oświadczyć. Koń po tej podróży padł, całkiem uszło z niego powietrze, komicznie to wyglądało big_smile

85

Odp: Oczepiny

Musiał być za ciężki albo mieć do niej nie za bardzo po drodze wink

86

Odp: Oczepiny

Kazali Mu 2-krotnie okrążyć cały parkiet, więc raczej opcja, że nie po drodze ;-))

87

Odp: Oczepiny

Normalnie znęcanie się nad zwierzętami, dobrze że plastikowymi... smile

88

Odp: Oczepiny

Dorośli po alkoholu to zachowują się nieraz gorzej niż dzieci:)

89

Odp: Oczepiny

Tak to się dzieje jak kowboj jeździ po pijaku : P

90

Odp: Oczepiny

ale trzeba przyznać, ze zabawnie jest

91

Odp: Oczepiny

[quote=summerlove]Dorośli po alkoholu to zachowują się nieraz gorzej niż dzieci:)[/quote]

Co prawda, to prawda ;D

92

Odp: Oczepiny

[quote=Ksymena]Jakie zadania wymyślić dla gości podczas oczepin? Byłam na weselu, na którym dziewczyna musiała zatańczyć na rurze (oczywiście był nią facet:)[/quote]
Polecam rurę smile Kiedyś śpiewałam w zespole weselnym i robiliśmy tę zabawę na oczepinach, gościom podobała się zawsze, a najbardziej rurze tongue

93

Odp: Oczepiny

Gorzej jak się nie spodoba partnerowi dziewczyny... wink

94

Odp: Oczepiny

Co do pierwszego tańca .  Niewiele piosenek będzie dobrych. Przede wszystkim musi być wolna, lekka, mieć odpowiedni tekst. I na pewno odradzam tańczenie długiego utworu, możecie się w tym wszystkim nieźle zamotać ;-)

95

Odp: Oczepiny

Zauważyłam ostatnio, że na wielu weselach są zabawy z bum bum rurkami. Przyznam, że są naprawdę świetne, bo na raz może się bawić wiele osób.

96

Odp: Oczepiny

A co to są te rurki? Wymień jakieś konkretne zabawy.

97

Odp: Oczepiny

Wszystko zależy od osoby, która te oczepiny prowadzi. Są takie, które przyjemnie się wspomina po latach bo są zrobione z klasą i wyczuciem, ale są też niestety takie, które jak się widzi to człowiek ma ochotę uciekać z przyjęcia. Dobrze wiedzieć wcześniej co będzie.

98

Odp: Oczepiny

Jedna z zabaw na oczepiny, to zjedzenie jabłka.W zabawie może wziąć udział kilka par. Każda para dostaje jabłko uwiązane na końcu sznurka. Panie trzymają jabłka a zadaniem panów jest zjedzenie jabłka w jak najkrótszym czasie bez pomocy rąk. Sznurki powinny być jednakowej długości. Im dłuższy sznurek i większe jabłko tym sztuka zjedzenia jabłka jest trudniejsza. Goście weselni zagrzewają uczestników zabawy do walki smile

99

Odp: Oczepiny

Ja zawsze uciekam, kiedy zbliżają się oczepiny. Jakos nie leżą mi te zabawy hmm

100

Odp: Oczepiny

szukanie przedmiotów na czas smile