1

Temat: Alergia u dzieci

Niedługo maj, niestety nie dla wszystkich jest to przyjemny okres. Dla alergika wiosna to często czas kichania, łzawiących oczu i wiecznego kataru.

Co robić, żeby mimo alergii przeżyć wiosnę bardzo przyjemnie.

Jak pomóc dziecku, które ma problemy z oddychaniem, ma zatkany nos i łzawiące oczy. Jak zaplanować dzień, żeby dziecko nie odczuwało tak tych dolegliwości i jakie są sposoby aby zmniejszyć te  dolegliwości.

2

Odp: Alergia u dzieci

ja już łzawię sad
zaczęło się!!

3

Odp: Alergia u dzieci

moje dzieci cały czas na lekach

4

Odp: Alergia u dzieci

Oj, to straszna rzecz i dla dziecka i dla rodzica i dodatkowe wydatki na leki, ale co zrobić.

5

Odp: Alergia u dzieci

Moja młodsza siostra ma straszną alergię prawie na wszystko... Łapie ją nawet w domu, dlatego ostatnio zdecydowaliśmy się na kupno oczyszczacza powietrza z funkcją wyłapywania alergenów. Na razie jest lepiej, więc chyba to działa... smile A do tego urządzonko jest całkiem ładne i nie psuje wystroju pokoju smile ([url=http://www.czyste-powietrze.com.pl/]Oczyszczacz[/url])

6

Odp: Alergia u dzieci

a jaka cena takiego oczyszczacza?

7

Odp: Alergia u dzieci

Hmm na stronie producenta podają, że 1 290 zł...

8

Odp: Alergia u dzieci

A czy ten oczyszczacz mruczy kiedy jest włączony? Głośno czy cicho jeśli tak? Do czego byś porównała odgłosy przez niego wydawane - jak suszarka czy cichszy? Bo to super sprawa, oboje z partnerem jesteśmy alergikami, więc zainteresowało nas to cudeńko, o którym piszesz.

9

Odp: Alergia u dzieci

Może to na siebie nawzajem jesteście uczuleni? wink

10

Odp: Alergia u dzieci

Na najniższym biegu wydaje dźwięki na poziomie 16 db. Brzęczenie komara to 30 db big_smile Więc TEORETYCZNIE oczyszczasz powinien być niemal niesłyszalny... A co do możliwości antyalergicznych tego sprzętu, polecam ten tekścik: [url=http://www.projektoskop.pl/a-7447-oczyszczacz-powietrza-dla-alergikow.html]Oczyszczacz dla alergików[/url]

11

Odp: Alergia u dzieci

Poczytałam sobie o tym.

12

Odp: Alergia u dzieci

U nas sprawdza się nawilżacz ultradźwiękowy Ultrasonic marki Boneco. Jest bardzo cichutki i doskonale zdaje egzamin. Powietrze jest bardzo dobrze nawilżone. Dodatkowo ma fajną funkcję, ponieważ chłodzi powietrze zimną mgiełką wodną. Nie wydaliśmy na niego za wiele, a jest bardzo przydatny.

13

Odp: Alergia u dzieci

Nie wiem czy nawilżacz powietrza to dobry pomysł dla dziecka uczulonego np. na roztocza kurzu domowego. Pod wpływem wilgoci roztocza rozwijają się szybciej. Też mam w domu alergika i zawsze to był dla mnie dylemt...nawilżać powietrze czy nie?

14

Odp: Alergia u dzieci

Zdecydowanie nie powinno nawilżać się powietrza w pomieszczaniach, w których przebywają ludzie uczulenie na roztocza, bo ciepło i wilgoć powoduje namnażanie się alergenów!
Warto natomiast kupić preperaty, które radzą sobie z alergenami tam, gdzie nie można wyprać czegoś np. materaca czy sofy. Bardzo dobrym jest spraj Allergoff, zresztą polecam też stronę producenta, bo można tam kilku ciekawych rzeczy się dowiedzieć.

15

Odp: Alergia u dzieci

Zbyt wysuszone powietrze z kolei powoduję astmę więc i tak źle i tak niedobrze....

16

Odp: Alergia u dzieci

[quote=Vana] tam, gdzie nie można wyprać czegoś np. materaca czy sofy. [/quote]

Proponuję pomyśleć o dobrym materacu antyalergicznym, zwłaszcza, że to w łóżku siedzi najwięcej roztoczy. Dla alergików dobre są materace z lateksu. Są bardzo higieniczne i dobrze wentylowane, np. taki [url]http://www.panmaterac.pl/materac-hevea-junior-11.html[/url] albo tańszy [url]http://www.panmaterac.pl/materac-dzieciecy-iris-9.html[/url] Ja zakupiłam materac lateksowy mojemu małemu i jest zdecydowanie lepiej, alergia już go tak nie męczy.

17

Odp: Alergia u dzieci

U nas wszystkie materace są antyalergiczne, ale profilaktycznie też są pryskane Allergoffem, jego się stosuje raz na kilka miesięcy więc nie jest to specjalnie upierdliwe.

18

Odp: Alergia u dzieci

Najbardziej alergicznie działa sterylne dbanie o czystość, dzieci nie mają kontaktu z alergenami i jak się pojawi nagle większa ilość to organizm nie wie jak sobie z nimi poradzić

19

Odp: Alergia u dzieci

a co z alergia pokarmową? Ja już sama nie wiem czy może to coś innego jednak? Nigdy nie miałam problemów z alergią u mojego już prawie 9 letniego synka, a tu masz. Czytałam artykuł prozdrowotni.pl/problem-z-nietolerancja-pokarmowa-czy-alergia-roznice-sa-zasadnicze  i mam wątpliwości. Czy ktoś może ma do czynienia z nietolerancja pokarmową i może mnie oświecić?

20

Odp: Alergia u dzieci

Ale czego dokładnie nie toleruje w jedzeniu? Bo można mieć alergię na jajka czy orzechy, ale chyba nie na wszystko naraz?...

21

Odp: Alergia u dzieci

Moje dziecko miało specyficzną wysypkę, ale lekarz nam powiedział, że to rumień zakaźny. Poczytałam troszkę w necie o tej chorobie i jak dla dziecka nie jest to jakaś groźna choroba to dla mam może być groźna. Więcej o tym tutaj: [url]http://babyonline.pl/rumien-zakazny-objawy-leczenie-zdjecia-jak-wyglada,choroby-malego-dziecka-artykul,7106,r1p1.html[/url]

22

Odp: Alergia u dzieci

Mamy sposoby na alergię, może pomóc smile

[url]http://sklep.edrnona.pl/leksykon?choroba=alergia-5[/url]

23

Odp: Alergia u dzieci

Czasami na alergię pomaga po prostu zmiana diety, ae czasem jesteśmy uczuleni an konkretne  składniki pokarmowe i to bardziej chodzi o wyeliminowanie ich spożycia. Najbardziej pomocne w walce z alergią mogą okazać się testy na nietolerancję pokarmową z krwi.

24

Odp: Alergia u dzieci

Leczenie zgodne z naturą zawsze działa profilaktycznie. Słaby organizm nie ma siły na eliminowanie szkodliwych czynników, w ten sposób droga dla alergenów zostaje otwarta. Organizm silny, dobrze odżywiony ( we wszystkie potrzebne składniki, co możemy uzyskać dzięki Alveo), dużo łatwiej poradzi sobie ze szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Warto uzupełnić dziecku witaminy i minerały w jego organizmie. A także oczyścić jego organizm.
Podsyłam link, gdzie można przeczytać o tym preparacie.
[url]http://www.clearnature.pl/suplementy/alveo[/url]

25

Odp: Alergia u dzieci

Dokładnie tak, musimy wiedzieć wszystko na temat jego alergii. Czego unikać, jakich pokarmów, itd. W sieci jest wiele poradników na temat alergii, ale moja siostra korzysta z tego [url]http://www.odetchnijspokojnie.pl/[/url] który jest napisany przez lekarzy specjalistów. Na pewno on pomoże Wam dowiedzieć się tego, czego nie wolno Waszym dzieciom, przy alergii.