1

Temat: Meble kuchenne na wymiar?

Jakiego rozwiązania jesteście zwolennikami? Na wymiar czy gotowy zestaw?
Zastanawiamy się czy ma sens wydawanie sporo większej sumy na meble na wymiar.
Bo tak wstępnie wychodzi, że mogą kosztować nawet 4 razy więcej sad

2

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Wszystko zależy od tego jaką masz kuchnię i czy masz możlwość optymalnie dobrać gotowy zestaw. U mnie kuchnia jest maleńka (niecałe 3,5m2) więc nie mogłam za bardzo poszaleć z gotowymi meblami. Zdecydowaliśmy się wiec na meble na wymiar. Jestem zadowolona, bo mogłam zrobić część rzeczy po swojemu i zaprojektować wszystko tak, żeby wykorzystać miejsce do maksimum.

3

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

nawet do najmniejszej kuchni zmieści się choć 1 szafka, wiadomo że w takiej nie zrobisz spiżarni ale najpotrzebniejsze rzeczy sie zmieszczą z powodzeniem

4

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Nasz kuchnia ma 9 metrów, ale na pewno nie powiedziałabym, że jest równa - do tego jej daleko. Tzn. ściany są bardzo nie równo, sama nie wiem. Inwestować? Kuchnia na wymiar dużo kosztuje, gdybym się zawiodła to facet by mnie chyba ;/

5

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Finao, ale gdzie niby miałabym w tej jednej szafce trzymać srtykuły spożywcze, garnki, talerze, pojemniki, drobne sprzęty AGD, nie wspominając już o dużym seriwisie obiadowo-kawowym? smile Byłoby ciężko smile

Rikela jeśli znajdziesz dobrego stolarza, to zrobi Ci wizualizację i zobaczysz w 3D jak Twoją kuchnia będzie wyglądać. Oczywiście, to zawsze pozostanie tylko poglądowe, ale wato by to zobaczyć i ocenić smile

6

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Na tak, ale za samą wizualizację i jakiś projekt będę musiała zapłacić kilkaset złotych, a przecież w markecie za tysiaka kupi się już zestaw mebli pod małą kuchnię. My nie stoimy jakoś rewelacyjnie z kasą, dlatego każda decyzja musi być przemyślana.

7

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Nie koniecznie. Do nad gość przyjechał, zrobił pomiary i potem zaprezentował nam projekt. I od razu zaznaczył, że to jest za free i do niczego nas nie zobowiązuje. Więc podejrzewam, że więcej firm tak robi.

A co do mebli za tysiaka... Nie jestem pewna czy są tego warte. Musisz sobie przekalkulować to, że takie tanie meble, to zwykła paździerz, najtańsze chińskie zawiasy i uchwyty, czasem kiepskie wykonanie. A czy warto wyrzucić tysiąc, żeby za rok czy półtora kupić znów nowe meble?

8

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Dobra, no to w takim razie w jaki sposób kupić jakoś taniej meble na wymiar. Bo ok, możemy zapłacić więcej niż za standardowy zestaw, ale nie 7-8 razy ;/

9

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Poszukaj w okolicy jakichś zakładów stolarskich, idź popytaj o ceny. A może ktoś ze znajomych mógłby Ci kogoś polecić? I koniecznie pytaj o rabaty smile

10

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

U stolarza nie zawsze jest tak tanio, oni też chcą zarabiać na gwarantowanej jakości od producenta...

11

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

My mamy meble z drewnianymi drzwiczkami. Po dokładnym wymierzeniu kuchni wybraliśmy komplet szafek stojących i wiszących.
po 6 latach użytkowania nadal mi się podoba, jest taki klasyczny i ładny. Kuchnię mamy dużą więc udało się ładnie rozplanować.

12

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Ale ja właśnie szukałam mebli u stolarza ;-) Pewnie to, że mają jakieś tam swoje sklepy, salony zwiększa koszty, sama nie wiem. Gorzej, że człowiek się nie zna, pójdzie gdzieś gdzie dadzą niższą cenę i kupi jakiś szajs ;/

13

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Dlatego warto by znaleźć kogoś z polecenia.

14

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Z symulacji wynika, że wychodzi o połowę taniej, tylko ja nie rozumiem temat - jak można przez internet wykonać meble na wymiar? Skąd oni będą wiedzieli, jaki wymiar mają te meble?

15

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Robisz pomiar, przekazujesz info o frontach, szufladach, mocowaniach, a oni realizują wszystko zgodnie z Twoim zamówieniem. Po prostu w ten sposób możesz trafić fajne meble za mniejszą kasę.
Moja koleżanka zamawiała na takiej zasadzie - mebelki wyglądają fajnie i optymalnie pasują do pomieszczenia.

16

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Ale w jaki sposób oni to dopasują do moich ścian? Do nierówności? Zrobienie pomiarów to jedna sprawa, ale nie sądzę, aby dało się zrobić idealne dopasowanie w takich wypadkach bez wizyty na miejscu. Mylę się?

17

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

To nie są amatorzy - na pewno mają na wszystko wypracowane metody. Znalazłaś gdzieś negatywy w sieci? Jeśli nie, to oznacza, że wszystko jest ok.
Najlepiej pytaj bezpośrednio, oni ci powiedzą coś o zasadach. Znajomi np. zamówili konkretne meble, które były w ich sklepie, ale przygotowane w 100% na wymiar.

18

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Chyba wszystko wiem - zorientuję się bliżej, namówię pozostałych i powinno coś rzeczywiście z tego wyjść.
Wyceny, nawet z kosztem zlecenia komuś złożenia zestawu wyglądają optymistycznie. Oszczędność 40% to dla nas dużo.

19

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Może po prostu spróbuj coś zasugerować, coś z gotowców,Możesz po prostu prosić o wykonanie konkretnie takiego projektu, tylko na wymiar. Oczywiście daję przykład - sami musicie wskazać, co wam się podoba.

20

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Śliczne masz te mebelki, bardzo mi się podobają, takie tradycyjne, ale nie staromodne smile Tego typu meble marzą mi się w mojej przyszłej kuchni big_smile

21

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Moje zlecenie już dawno zrealizowane. Żebyście widzieli jakie mamy mebelki i co najlepsze - za jakie pieniądze ;-) Teraz wiem, że po prostu zamawianie mebli lokalnie nie ma sensu. Rozumiem wspieranie lokalnej przedsiębiorczości, ale po co aż tyle przepłacać? ;-)

22

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Pokażesz nam jakieś fotki? Prawda jest taka, że w ciągu kilku lat pewnie każda usługa będzie normalnie do zamówienia przez internet i nie ma w tym nic dziwnego.
załatwienie sprawy przez internet to przede wszystkim dużo niższe koszty, a to robi sporą różnicę, prawda?

23

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Nie mam żadnych fotek na kompie, wrzucę coś to wtedy dodam na forum. No pewnie masz rację. Polacy boją się nowości, ale z drugiej strony kochamy oszczędności. A skoro zamawiając z netu można tyle zaoszczędzić, to czemu nie korzystać? Tym bardziej, że uzyskane efekty, są wysokiej jakości.

24

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Chyba jako jedna z niewielu osób jestem zwolenniczką gotowych kompletów, meble na wymiar są dobre, jeśli np. planujecie je dać na poddasze, gdzie skosy uniemożliwiają kupno tradycyjnych mebli tongue

25

Odp: Meble kuchenne na wymiar?

Ninek ma w zasadzie sporo racji - jeśli ktoś ma bardzo charakterystyczną kuchnię - nieforemną np, bardzo dużą, albo bardzo małą, to takie meble projektowane pod wymiar mogą się okazać najlepsze, bo najbardziej optymalnie wykorzystana zostanie wtedy przestrzeń. A że są droższe - no to jasne, dziwne byłoby jakby ktoś robił projekt i tworzył meble w cenie jak z normalnego sklepu:)

Fajne kuchnie można sobie z takich robionych pod wymiar pooglądać - obrazków moc, rozwiązań też sporo.