1

Temat: Turnusy rehabilitacyjne

Zdrowie i zdrowy styl życia to nasza pasja, dlatego podczas pobytu poczujesz się wyjątkowo.

Nasz dział został wyposażony w najnowszą aparaturę diagnostyczno – leczniczą i sprzęt rehabilitacyjny. Jednak tym co stanowi o naszej sile jest zespół lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów , grono niezwykłych osób, które sukces zdrowotny naszego gościa traktują jak osobisty.

Z uwagi na bliskość takich miast jak Gdańsk, Gdynia, Sopot, Olsztyn, Elbląg, Ostróda, czy nawet Warszawa nasze kuracje zdrowotne i turnusy rehabilitacyjne są świetną propozycją dla mieszkańców tych miast.

Oferta:

Wczasy dla Seniorów

Witalne kuracje dla przemęczonych

Kuracje dla serca

Kuracje przeciwbólowe

Turnus rehabilitacji medycznej

Kuracja Twój kręgosłup – Twoje Zdrowie

Bóle kręgosłupa - Terapia Manualna

Ostatnio edytowany przez milomlyn (2012-08-14 14:38:17)

2

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

Warto z nich korzystać, tylko by nie były takie drogie.

3

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

Ile kosztuje taki Turnus ? Jaka jest możliwość skierowania na taki turnus przez NFZ ? Jak to załatwiać? Może wiecie?Chodzi o mamę , która jest na emeryturze , cierpi miedzy innymi na bóle kręgosłupa.

4

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

Oj to może być trudno, bo NFZ nie funduje spa... a kolejne uzdrowiska są prywatyzowane - przykładem Ciechocinek...

5

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

To straszne co się teraz dzieje w kraju, nic za bardzo nie jest refundowane przez nfz i gdy człowiek musiał by gdzieś jechać, to go by na to nie było stać.

6

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

Byłoby go stać gdyby mu to co zabierają na ubezpieczenie zdrowotne z pensji, zostawili. Wtedy by było sprawiedliwie - chorujesz - płacisz, nie chorujesz - nie płacisz

7

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

W Polsce rehabilitacja w trybie publicznym to masakra. Możesz usłyszeć nawet termin za dwa lata - chore. Nawet w trybie pilnym niestety musisz się spodziewać tego, że przyjdzie trochę poczekać. Pytanie tylko czy zdrowie również poczeka.

8

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

Och, wiem coś o tym. Kilka miesięcy nie chodziłam smile

9

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

Rzućcie okiem na ośrodek rehabilitacyjny pod Warszawą, który również organizuje pobyty rehabilitacyjne. Coraz więcej osób decyduje się na takie wyjazdy.

10

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

No tak, teraz za wszystko trzeba sobie zapłacić, nawet za rehabilitację.

11

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

Najlepiej załatwić taki turnus przez fundację, wtedy koszty są dzielone przynajmniej po połowie i częściej można korzystać z takiej formy leczenia.

12

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

Faktycznie jest taka możliwość. Nie mnie jednak zanim jeszcze zaczniemy szukać kogoś, kto sfinansuje nam turnus rehabilitacyjny, powinniśmy poczytać o tym, co może nam zapewnić NFZ. Poradnik ten jest pełen ciekawych artykułów, dotyczących różnych kwestii medycznych, a także tematów związanych z urodą.

13

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

Właśnie to jest problem, że zazwyczaj z NFZ nie ma refundacji na całość leczenia niezbędnego do przywrócenia sprawności. Ale czasem można dostać refundacje na sprzęt rehabilitacyjny albo dofinansowanie z PFRON, warto o to dopytać bo każdy grosz się liczy.

14

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

Dobrą ofertę rehabilitacji posiada specjalistyczny ośrodek rehabilitacyjny. Kadra ośrodka to wykwalifikowani specjaliści.

15

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

Moja znajoma po udarze mózgu szukała jakieś metody rehabilitacji, która dałaby jej możliwość samodzielnego poruszania się. Wyczytała o terapii Hal i teraz zastanawia się nad wyjazdem do Warszawy. Zeby mieć możliwość rehabilitacji z pobytem na miejscu oraz dojazdowej.

16

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

Może powinna spróbować magnetoterapii? Mi na kręgosłup bardzo te zabiegi pomogły a wiem że leczą tym urządzeniem też kontuzje u sportowców. Najlepiej się  na nie zapisać na  nowoczesne urządzenie viofor

17

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

taki turnus wiele pomaga, nie tylko fizycznie, ale te pozwala pobyć między ludźmi, co jest szczególnie ważne dla chorego, który zwykle na co dzień spędza czas tylko w domu.

18

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

Przede wszystkim chory nie siedzi cały czas w domu co ma decydujący wpływ na samopoczucie, poczucie własnej wartości itp.

19

Odp: Turnusy rehabilitacyjne

Bardzo chętnie wybrałabym się na taki turnus. Najlepiej tam, gdzie jest kompleksowa terapia - fizjoterapeuta, zabiegi w cenie (przynajmniej część), jakiś trener, zajęcia grupowe, nieograniczony dostęp do siłowni, może jakiś basen, dieta.