1

Temat: Nie szczepię!

Przeczytałam na temat szczepień aż za dużo! poszukajcie na necie co jest w szczepionkach! masakra... moje dziecko jest nieszczepione. Dziewczyny, bądźcie świadome! Mój znajomy lekarz też nie szczepi swoich dzieci, ale wyznał mi to w sekrecie.

2

Odp: Nie szczepię!

ja szczepię na podstawowe choroby

3

Odp: Nie szczepię!

Nasz domowy, prywatny lekarz nakazuje szczepić i to bez gadania. Jutro idę szczepić nastolatka.

4

Odp: Nie szczepię!

Ciekawe czy własne dziecko szczepi?

5

Odp: Nie szczepię!

Co... wogóle nie szczepi ten lekarz? Tak Ci powiedział? Pewnie chce mieć robotę na wiele lat przy Twoim dziecku.

6

Odp: Nie szczepię!

Tyle że chyba szczepienia są obowiązkowe....?  Wiem że w wielu krajach na zachodzie odchodzi się od szczepionek wiele badań wykazuje że są szkodliwe ale z drugiej strony kiedyś ludzie umierali i nadal umierają np. w Afryce gdzie nie ma powszechnych szczepień na takie choroby jak ospa itp. Różne są poglądy na te sprawy, ja jednak nie odchodziłabym od szczepionek na podstawowe choroby.

7

Odp: Nie szczepię!

Ja dostałam ostatnio szczepionkę... gdyby nie ona mogłabym zachorować, a co trzeci chory na tężec umiera. Wolę już skutki uboczne niż śmierć.

8

Odp: Nie szczepię!

Dokładnie. A jeżeli tak się boją tych negatywnych skutków szczepionek to chyba lepiej pracować nad ich ulepszaniem niż propagować ich całkowite odstawienie.

9

Odp: Nie szczepię!

Dziewczyny!! [b]SZCZEPCIE DZIECI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/b]
Jeśli nie chcecie powtórki z epidemii z groźnych chorób zakaźnych jak ospa prawdziwa, groźnych powikłań po polio (przechorowanie w dzieciństwie grozi kalectwem) czy śmierci swojego dziecka po tężcu  ... szczepcie dzieci wg kalendarza!!!!
To dzięki szczepionkom zawdzięczamy wydłużoną długość życia i brak częstych zachorowań na groźne zakaźne choroby - to że nie słyszycie o nich, to nie znaczy, że nie istnieją i są nie groźne - to znaczy, że SZCZEPIONKI DZIAŁAJĄ! także nie warto tego zmieniać.... żeby szczepionki działały musi być zaszczepione 90% społeczeństwa - nie bądźcie nierozważne [b]szczepcie i namawiajcie do szczepień![/b]

pozdrawiam
Justyna M. Jakubik

Ostatnio edytowany przez dietetyk medyczny (2012-07-05 09:07:45)

10

Odp: Nie szczepię!

Może to i przekonujące... Ale czy dietetyka równa się znajomości szczepionek?

11

Odp: Nie szczepię!

Ostatnio czytałam że wraca koklusz właśnie przez zaniedbanie szczepień u dzieci. Objawy ma podobne do grypy

12

Odp: Nie szczepię!

Nie straszcie mnie, moja koleżanka od miesiąca ma kaszel który nie przechodzi. Ale ja byłam szczepiona na wszytko co możliwe, to może mnie nie zarazi...

13

Odp: Nie szczepię!

Z przerażeniem obserwują powrót chorób, których już nie powinno być, a dzieje się tak dlatego, że ludzie pogłupieli i nie szczepią dzieci.  Gruźlica, koklusz, brrr..

Więcej świństw dzieci jedzą i piją każdego dnia, konserwanty i inne dodatki do żywności, od tego już nie uciekniemy. Np. czytałam, ze do mleka UHT dodaje się penicylinę, aby przedłużyć jego trwałość, a jest znany od lat to antybiotyk.

14

Odp: Nie szczepię!

Gruźlica to raczej z niedożywienia się bierze, w końcu musi paść na podatny grunt...

15

Odp: Nie szczepię!

[quote=dietetyk medyczny]Dziewczyny!! [b]SZCZEPCIE DZIECI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/b]
Jeśli nie chcecie powtórki z epidemii z groźnych chorób zakaźnych jak ospa prawdziwa, groźnych powikłań po polio (przechorowanie w dzieciństwie grozi kalectwem) czy śmierci swojego dziecka po tężcu  ... szczepcie dzieci wg kalendarza!!!!
To dzięki szczepionkom zawdzięczamy wydłużoną długość życia i brak częstych zachorowań na groźne zakaźne choroby - to że nie słyszycie o nich, to nie znaczy, że nie istnieją i są nie groźne - to znaczy, że SZCZEPIONKI DZIAŁAJĄ! także nie warto tego zmieniać.... żeby szczepionki działały musi być zaszczepione 90% społeczeństwa - nie bądźcie nierozważne [b]szczepcie i namawiajcie do szczepień![/b]

pozdrawiam
Justyna M. Jakubik[/quote]


Popieram w 100% !

16

Odp: Nie szczepię!

Jako dziecko nie cierpiałam szczepień, ale dziś dzięki temu pewnie mniej choruję...

17

Odp: Nie szczepię!

No właśnie, choroby wyniszczają organizm, a leki, które podczas nich przyjmujemy, jeszcze bardziej, więc efekt nie szczepienia może być przerażający.

18

Odp: Nie szczepię!

[quote=milagro]Gruźlica to raczej z niedożywienia się bierze, w końcu musi paść na podatny grunt...[/quote]

Między innymi, ale zaszczepiona osoba raczej nie złapie.

19

Odp: Nie szczepię!

No nie wiem... ja byłam szczepiona na ospę i niestety złapałam parę lat temu. Coś nie zadziałało chyba z tym szczepieniem...

20

Odp: Nie szczepię!

Po szczepieniu przechodzi się łagodniej smile

21

Odp: Nie szczepię!

[quote=Margaretkaw]No właśnie, choroby wyniszczają organizm, a leki, które podczas nich przyjmujemy, jeszcze bardziej, więc efekt nie szczepienia może być przerażający.[/quote]

Lepiej zapobiegać niż leczyć powikłania smile

22

Odp: Nie szczepię!

Słyszałam że niektóre szczepienia działają ileś lat a potem już nie, np. na koklusz 15 lat

23

Odp: Nie szczepię!

[quote=Cynthia]Może to i przekonujące... Ale czy dietetyka równa się znajomości szczepionek?[/quote]


jestem dietetykiem medycznym oraz spec. ds. zdrowia publicznego smile
także bez obaw - staram się nie wypowiadać na tematy, o których nie mam pojęcia smile

24

Odp: Nie szczepię!

mnie rodzice szczepili chyba na wszystko i ja tak będę robić jak już będę miała swoje dziecko

25

Odp: Nie szczepię!

Ja też byłam szczepiona, ale to były inne odległe czasy, mam 30+.