1

Temat: Czyraki

Jak się to leczy i skąd się to bierze? Czytałam, że dochodzi do zakażenia gronkowcem, ale jak?
Jakiś czas temu zrobił mi się taki i potem znów. Nie wiem skąd, jak i dlaczego, ale nie chcę tego więcej sad
Czy tej bakterii da się pozbyć tak, żeby już więcej nie pojawiały się czyraki?

2

Odp: Czyraki

Swego czasu miałam z nimi problem, w miejscach mega niewygodnych jak na wyskakiwanie takich świństw. I w sumie to sama nie wiem co mi pomogło, bo codziennie rano przemywałam Rywanolem, a na wieczór po kąpieli stawiałam małą "ciapkę" z maści ichtiolowej. Jednak do tej pory, co jakiś czas mi się to pojawia- ale zawsze traktuje to tak samo i w przeciągu 3 dni znika i co ważne nie boli.

Trzeba by może z dermatologiem podyskutować:)

3

Odp: Czyraki

Hm... trzeba będzie. W zasadzie od kilku miesięcy nic takiego mi się nie pojawiło, a jakoś nie wprowadziłam większych zmian. Jeśli będzie sporadyczne to będę robiła tak jak Ty.
Znajoma miała wciąż w różnych miejscach i twierdziła, że to od  pracy na szklarni, gdzie było dużo wilgoci. Mówiła, że wcześniej nie miała z tym problemu i od kiedy skończyła tam staż problem zniknął. No ale to ma się nijak do teorii o zakażeniu.

4

Odp: Czyraki

Mogłaś to złapać np u kosmetyczki czy fryzjera...

5

Odp: Czyraki

Co? O masz... to w takim razie wszędzie to czycha? W publicznych toaletach też? Ble...
Tak wgl to niektórzy fryzjerzy niezbyt dbają o BHP, np. miałam praktyki w salonie, gdzie fryzjerka nie pozwalała wymiatać od razu włosów po każdym kliencie i wycierała sobie karkówką buty... na oczach chłopaka, któremu przed chwilą omiotła kark po strzyżeniu.

6

Odp: Czyraki

Może był niedomyty i stwierdziła, że jej buty są przecież czystsze... wink

7

Odp: Czyraki

Hahaha big_smile Nie no, wyglądał na zadbanego, ponadto był jej stałym klientem, nawet z nim flirtowała.


Kurczę, znów mi wylazł, a już myślałam ze to koniec, bo długo nic nie było.

8

Odp: Czyraki

A może to by się dało raz na zawsze usunąć laserem? Przecież teraz są takie metody...

9

Odp: Czyraki

Ale to chyba doraźna metoda?

10

Odp: Czyraki

Ja boję się laserów... To naświetlanie, nie obojętne dla zdrowia

11

Odp: Czyraki

Słyszałam, że zabiegi laserowe też nie wystarczają na długo, trzeba powtarzać by utrzymać efekt...

12

Odp: Czyraki

Przeciez laser ma "wypalić' cebulkę włosa, więc jak się ona potem odrodzi?

13

Odp: Czyraki

Po laserze też mogą  zostać blizny, myślę że nie warto ryzykować

14

Odp: Czyraki

Ja sobie tak wybieliłam trochę bliznę na przedramieniu, ale  tak ślad pozostał

15

Odp: Czyraki

W takich przypadkach to chyba tylko przeszczep skóry pomógłby

16

Odp: Czyraki

Zabiegi laserowe są do tego wszystkiego dość bolesne - przynajmniej dla mnie, po 1 sesji już nie chciałam kolejnych, mimo ze była promocja...

17

Odp: Czyraki

Ja bym się nie zdecydowała, bo to szkodliwe promieniowanie

18

Odp: Czyraki

Laser boli, ale jest skuteczny.

19

Odp: Czyraki

Zamrażanie można też wypróbować, zawsze to bardziej naturalna metoda.

20

Odp: Czyraki

laser na czyraki? maść ichtiolowa i tyle, posmarować na cały dzień zakleić jakimś gazikiem żeby się nie pobrudzić i wylezie, a mogą powstawać od zapalenia mieszka włosowego jak włosek się zawinie pod skórą i zbierze się ropa to trzeba uważać z depilacją i nawilżać skórę

21

Odp: Czyraki

Mam podobny problem już kilka lat, tylko zaczyna się jesień, zima zaraz mi się robią i też maść ichtiolowa najlepsza.

22

Odp: Czyraki

Warto często peelingować skórę, żeby nic się pod nią nie zbierało...

23

Odp: Czyraki

Peelingi też potrafią podrażniać skórę i pogarszać jej stan.

24

Odp: Czyraki

Najzdrowsze dla skóry jest szare mydło ...