1

Temat: Obiadki

Nie mam już pomysłów na obiad, macie może jakiś fajny pomysł?

2

Odp: Obiadki

Może podpatrz tutaj: [url]http://urodaizdrowie.pl/forum/topic/793/co-ugotowac-dzis-na-obiad/[/url]
ewentualnie skorzystaj z przepisów dodawanych na portalu, polecam smile
Na pewno coś znajdziesz na niejeden obiad.

3

Odp: Obiadki

Gotuje się przeważnie to co zwykle, to co kto lubi, bez udziwnień, by 7 dni w tygodniu były to inne dania, a w następnym  tyg. zaś się powtarzają.

4

Odp: Obiadki

Zupa kalafiorowa

5

Odp: Obiadki

[quote=Marylka20]Zupa kalafiorowa[/quote]


Oj narobiłaś mi ochoty na tą zupkę. Dawno jej już nie robiłam i chyba w najbliższym tygodniu postaram się przygotować ( szczególnie,że jeszcze jest dostęp do zezonowych warzyw i owoców tak więc warto byłoby skorzystać....).

Oprócz kalafiorowej smakuje mi jeszcze tradycyjna francuska zupa cebulowa.
Podaje ją często zapiekanka w kokilkach i posypaną ostrym serem typu parmezan albo cheddar.

6

Odp: Obiadki

A co powiesz na taką zupę - na mięsie z kurczaka z groszkiem i marchewką?
A na drugie danie spaghetti Carbonara? smile z boczkiem i serem? smile I pietruszką.

7

Odp: Obiadki

Dla mnie zupka fasolowa i grzybowa  jest najlepszym obiadkiem na tę porę roku:)

8

Odp: Obiadki

Polecam zupę krem z dych z papryką i chili:) Jedna z moich ulubionych.

9

Odp: Obiadki

Jak nie mam pomysłu to zawsze zagladam na kawestie smaku, kopalnia dobrych i sprawdzonych pomysłów big_smile Mam w domu troche książek kucharskich, ale jednak w internecie łatwiej się wyszukuje. sprawdź sobie jeszcze serwis wielkie żarcie, tam też jest mnóstwo inspiracji

10

Odp: Obiadki

Haha robię to samo. Ten blog/portal zawsze jest dla mnie inspiracją.

11

Odp: Obiadki

A pizzę często zamawiacie? Bo my czasami korzystamy z oferty jedzenia na telefon, gdy nie ma czasu na gotowanie.

12

Odp: Obiadki

Mój pomysł na obiad- pizza. Tylko gdzie ją zamówić? Macie jakieś namiary na pizzerię z Sosnowca?

Ostatnio edytowany przez Giereczka (2017-04-19 18:03:21)

13

Odp: Obiadki

Jak obiad to też odpowiednie jego przygotowanie. Jeśli macie uczulenie na nikiel a to coraz częstsza przypadłość warto pomyśleć o garnkach w których potrawy w wysokiej temperaturze będą bezpiecznie przyrządzane.  mają specjalną powłokę Silargan, która nie zawiera niklu, jest antyalergiczna i na dodatek trudno jest ją czymkolwiek zarysować. Garnki nie są tanie, ale mają 30 letnią gwarancję i są produkowane w Niemczech a nie w Chinach.

14

Odp: Obiadki

A jeżeli nie macie czasu na długie siedzenie przed garami. Dania które są smaczne, domowe, ale jednocześnie można je na szybko przyrządzić?
U mnie jest to zwykle jajko sadzone do ziemniaków. Ale umówmy się, jest to typowy zapychacz bez większych walorów smakowych.

15

Odp: Obiadki

Również lubię takie jajko do ziemniakow ale ile mozna żyć jedynie na jajku ? smile Powiem Ci,ze jest sporo dobrych gotowych potraw, które możesz sobie kupić....

Nie jemy ich oczywiście codziennie. Ale trzymam kilka słoiczków w szafce jako wyjście awaryjne. Jak nie mamy czasu czy ochoty na gotowanie. NO i jak dzieciaki wracaja ze szkoły i nie maja sobie czego podgrzac.

Ostatnio edytowany przez Marylka20 (2017-04-27 11:41:10)

16

Odp: Obiadki

W internecie jest mnóstwo przepisów na szybki obiad. Może jakieś makarony z kurczakiem i sosem? Placuszki z cukinii?  Bo nie bardzo wiem co się Tobie do tej pory już przejadło. Ewentualnie możesz też sobie kupić już coś gotowego. Tylko uważaj na takie produkty - jest część takich, które nie zawierają chemii i konserwantów, ale są też te o gorszej jakości. Szukaj dobrze i uważnie. Od siebie mogę Ci ewentualnie polecić pyzy z mięsem z Amigos, do zdobycia w Biedronce. Jedne z tych niewielu porządnych dań. Kupuję zwykle wtedy, kiedy albo nie chce mi się gotować, albo nie mam czasu. Więc jak widzisz możliwości są, trzeba tylko trochę się pofatygować smile

17

Odp: Obiadki

Ja jak nie mam pomysłu, robię ziemniaki z kwaśnym mlekiem i jest git big_smile

18

Odp: Obiadki

Może czasem trzeba się trochę przegłodzić. A najlepsze i tak są najprostsze obiady. Widziałam ostatnio przepis na taki obiadek dla dzieci, który według prowadzącej smakowałby także dorosłym. W sumie to chyba miała rację, bo połączenie mięska, brukselki, pietruszki i soczewicy to całkiem dobry pomysł na obiad.

19

Odp: Obiadki

bitki w sosie śmietankowo kremowym z tartą marchewką hihi <3

20

Odp: Obiadki

Brzmi przepysznie smile. U mnie jednak ostatnio obiadki są bardziej w wersji fit, bo chcę zrzucić parę kg.

21

Odp: Obiadki

U mnie też obiadki są teraz fit, bo zaczęłam o siebie dbać. Szkoda tylko, że nie mam wiele czasu na to, by codziennie gotować coś innego. Zastanawiam się nad skorzystaniem z oferty [url]https://mrchef.pl/jak-to-dziala[/url] . Tam wybiera się przepisy na tydzień wg uznania i dostaje się gotowe składniki z wyliczonymi proporcjami. To dobra opcja dla zapracowanych osób.

22

Odp: Obiadki

U mnie ostatnio króluje kasza, głównie pęczak i gryczane, więc też zdrowo:)

23

Odp: Obiadki

Przyznam się, że ostatnio u mnie są sosy ze słoika... Ale obiecuję się poprawić jak tylko będzie więcej czasu na gotowanie:)