1

Temat: Ciebie też zżera migrena?

Kiedy mnie łapią migrenowe bóle głowy, mam ochotę zabić całą rodzinę (poważnie, nawet trzeszczenie chomika, który lata na kołowrotku doprowadza mnie do szału)... otulam sie wtedy kocem po uszy i mam zgon, w czasie którego nei wolno mnie nawet placem dotknąć.
A jak Wy to przerabiacie? Ostatnio sporo czytam z tej tematyki, bo ileż można się męczyć (przesiaduję np na  ale chętnie podpytam waszych metod - a nuż widelec uda sie razem znaleźć coś skutecznego?

2

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Ja choruje na migreny juz bardzo długo i do końca życia powinnam brać tabletki,ale za dużo miałam skutków ubocznych i zrezygnowałam...Jak ja sobie radzę z Migrena?-unikam hałasu,światła itp.Poprawia mi się trochę jak robię bardzo zimny kompres i klasę na czoło.Mocze w wodzie bluzkę,klasę do zamrazalki i po paru min.wyjmuje.Zawsze tak robię-3mam w zanadrzut taki kompres.Ważne jest tez co jesz.
Rozumiem cię całkowicie.Niestety ja ostatnio musze ,,modlić,, się by nie zaczęła mnie głowa boleć,niewyobrazalny ból.

3

Odp: Ciebie też zżera migrena?

[quote=Rzesista]Ja choruje na migreny juz bardzo długo i do końca życia powinnam brać tabletki,ale za dużo miałam skutków ubocznych i zrezygnowałam...[/quote]

o matko... to faktycznie lekko nie masz, nie pozazdroszczę. Mnie boli, ale nie aż tak, żebym nie wiedziała, ze wreszcie mini - ta świadomość "przejściowości bólu" dodaje mi jakiejś wiary, że będzie lepiej, a tabletek do końca życia to sobie nawet nie wyobrażam...

4

Odp: Ciebie też zżera migrena?

no właśnie - tabletki do końca życia,które nie leczą, a tylko działają doraźnie są według mnie bez sensu!
Jeśli o mnie chodzi to zauważyłam, że bóle migrenowe pojawiają mi się kiedy jestem przemęczona i do tego dojdzie stres... Wiem wtedy, że muszę sobie odpuścić i zwyczajnie odpocząć i zrelaksować się...

5

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Mój tato trafił w tym miesiącu do szpitala na neurologię właśnie przez migreny. 
Ma tak silne bóle, że tabletki nie pomagają, a przecież nikt nie chce się w nieskończoność faszerować. Ja od razu po ostrożnych ruchach poznaję, że go boli. Zachowuje się tak, jakby nie chciał słyszeć odgłosu stawiania kubka na stole i przesuwania szuflady kiedy wyciąga łyżeczkę do herbaty.
Twierdzi, że ODROBINĘ mu pomagają tAkie herbatki ziołowe z Herbapolu, jakaś mieszanka specjalnie na migrenę.

6

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Mój tato trafił w tym miesiącu do szpitala na neurologię właśnie przez migreny. 
Ma tak silne bóle, że tabletki nie pomagają, a przecież nikt nie chce się w nieskończoność faszerować. Ja od razu po ostrożnych ruchach poznaję, że go boli. Zachowuje się tak, jakby nie chciał słyszeć odgłosu stawiania kubka na stole i przesuwania szuflady kiedy wyciąga łyżeczkę do herbaty.

No to mniej więcej to samo jak u mnie jeśli chodzi o ten kubek - kazdy dźwięk zabija bólem.
A słuchaj jakie tata brał tabletki? Ja w  ogóle to dawno temu brałam jakieś piguły, a tak to klasyczna przeciwbólówka, a teraz czytałam ostatnio, że tryptany są pomocne (na receptę, tu jest , ale nie wiem w zasadzie czy są bardzo skuteczne.
testowałyście je może?

7

Odp: Ciebie też zżera migrena?

[quote=niechcemisie]Mój tato trafił w tym miesiącu do szpitala na neurologię właśnie przez migreny. 
Ma tak silne bóle, że tabletki nie pomagają, a przecież nikt nie chce się w nieskończoność faszerować. Ja od razu po ostrożnych ruchach poznaję, że go boli. Zachowuje się tak, jakby nie chciał słyszeć odgłosu stawiania kubka na stole i przesuwania szuflady kiedy wyciąga łyżeczkę do herbaty.
Twierdzi, że ODROBINĘ mu pomagają tAkie herbatki ziołowe z Herbapolu, jakaś mieszanka specjalnie na migrenę.[/quote]
Jakie to herbatki?
Też mam ten problem, właściwie kiedyś mi bardzo dokuczały, teraz mam rzadko ale bez tabletek nie mogę się obejść.
Gorzej że nie każda pomaga a te które pomagają są na receptę, ponieważ trudno się dostać do neurologa czasem mi zabraknie. Wtedy to już męczarnia sad

8

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Osoby cierpiące na migreny powinny się skonsultować z lekarzem, a nie powinny się faszerować lekami dostepnymi bez recepty bo to jest średnio pomocne na tak ogromny ból głowy....
Jest grupa leków nazywanych tryptanami, z których m.in sumatryptan jest bardzo pomocny dla niektórych osob ale z nimi trzeba trochę pokombinowac bo nie każdemu ten sam przedsatwiciel grupy pomoże.

Mam nadzieję że chociaz w jakimś stopniu komus pomoże mój post i ulzy w tym cierpieniu.

9

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Pomoże, i czytałam o tym sporo, i mam taki lek ale wolę na wszelki wypadek się czymś wesprzeć a najlepiej unikać tego co ból wywołuję, nie widzę siebie biorącej tabletki do końca życia:( . Nie każdy ból jest tak silny że muszę się faszerować zresztą, zwykle czuję to już zanim się zacznie.

10

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Herbatka taka:[img]//image.ceneo.pl/data/products/15236380/f-herbapol-hebatka-fix-migrenka.jpg[/img]
A teraz news: przez te wszystkie lata mówiono o migrenie, a teraz, jak już są wyniki badań, tato wyszedł ze szpitala, były konsultacje itd. okazuje się, że te okropne bóle głowy powodowane są problemami z kręgosłupem!

11

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Nie widziałam takiej, pewnie dostępna w aptekach, zapytam.
Wiem że szyjny odcinek kręgosłupa może być odpowiedzialny za te bóle. Miałam nawet kiedyś prześwietlany ale u mnie jest w porządku.

12

Odp: Ciebie też zżera migrena?

U mnie migreny zawsze przybierają na sile i częstotliwości właśnie w okresie przesilenia letnio-jesienno-zimowego. W piątek bez aspiryny nie dałam rady funkcjonować, brrr....

___________________

13

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Cierpiałam swojego czasu na regularne migreny, katowałam się bólem i światłowstrętem, bo należę do tych co uważają "samo przyszło, samo przejdzie", niestety zakończyło się to dość ciężko, w wyniku b. mocnego bólu straciłam przytomność trafiłam do szpitala, orzeczono migrena z aurą. Faszerowano mnie lekami, które niestety średnio na mnie działały. Najlepszym lekarstwem w moim przypdku jak jest migrena to zapadnięcie w sen w egipskich ciemnościach. Gdy czuję, że nadchodzi ból, myję głowę ciepła wodą, i aplikuję sobie sok (najczęściej robi mi go Mama lub Mąż) z soku z dyni (jeśli jest akuratnie sezon) i szpinaku, lub mieszanego z buraka, marchwi, ogórka, bądź marchwi i selera lub ostatecznie marchwi szpinaku. Spróbujcie może i Wam pomogą choć troszkę te soki.
Najważniejsze w zapobieganiu migrenie jest unikanie czynników, które mogą się do niej przyczynić.

14

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Od 2-lat ratuję się i to z dobrym skutkiem Kapilarem, wpływa on korzystnie na pracę naczyń włosowatych – reguluje ich przepuszczalność i spójność- to z ulotki:) Chodzi o to, że zapobiega niedotlenieniu a niedotlenienie może powodować migrenowy ból głowy. Najważniejsze, że mi pomógł i przy okazji pozbyłam się problemu z zimnymi stopami.

15

Odp: Ciebie też zżera migrena?

W weku 13-15 lat mialam silne bóle, ale same ustąpiły, choć mój lekarz podejrzewał migrenę

16

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Nie mam migreny.

17

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Niedawno pojawił się Złocień Maruny Feverfew zaczęłam stosować i na razie mam spokój z migreną.

18

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Mam też problemy z bólem głowy nie bardzo wiem co stosować , też słyszałam o złocieniu maruny i chyba go wypróbuje.

19

Odp: Ciebie też zżera migrena?

A robiłaś tomografię? Może to wcale nie migrena tylko inne jest źródło bólu?...

20

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Mi niestety herbatki itp nie pomagają. Co jakiś czas powraca migrena (niestety wygląda na to, że to przypadłość odziedziczona genetycznie...) - wówczas staram się unikać hałasu i światła, a najlepiej jeśli mam możliwość położyć się w cichym pokoju, zasłonić okna, zamknąć okna i połknąć środki przeciwbólowe (na sam początek objawów pomaga mi etopiryna, później ketanol lub codeina na receptę) i postarać się zasnąć.

21

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Przy migrenie herbatki mogą działać profilaktycznie, w żadnym razie zaś doraźnie. Najskuteczniejszymi jak dotąd są leki nowej generacji (tryptany) które potrafią przerwać ból nawet w czasie jego trwania. Oczywiście dostępne tylko na receptę.

22

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Mi na migrenę pomagają tylko wyłącznie zioła na ból głowy, takie jak tu
no i okłady, wyciszanie.
Leków już nie biorę, szkoda mi żołądka

23

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Hej, co mi pomaga walczyć. Polecam ogromnie ciszę i spokój nawet wewnętrzny, medytacja, skupienie uwagi na jednej rzeczy to pomaga plus plastry na migrenę zimne lub okłady.

24

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Próbuję przetrwać migreny w ciemnym pokoju, staram się zasnąć i przespać ból smile żadne tabletki przeciwbólowe mi nie pomagają, migrena łączy się u mnie z mdłościami, tak więc przełknięcie czegokolwiek - nawet łyka wody jest dla mnie męką. Dodatkowo przewiązuję głowę chustką albo szalikiem. Wiem, że może się to komuś wyda śmieszne, ale odczuwam wtedy mniejszy ból głowy.

25

Odp: Ciebie też zżera migrena?

Osoby cierpiące na migrenę z aurą są w stanie wcześniej przewidzieć zbliżający się atak. Im szybciej zażyją leki, tym większa szansa, że ból migrenowy nie rozwinie się lub będzie mniej nasilony. Oprócz kuracji pod okiem lekarza, przydaje się również wiedza na temat domowych sposobów, które pomogą przetrwać atak i załagodzić jego objawy.