26

Odp: Oczepiny

Tak to jet jak sie idzie do łóżka z ciekawości... bo jak rozumiem, nie byli parą przez jakiś czas tylko się stało i trzeba było się pobrać "bo co ludzie powiedzą"?

27

Odp: Oczepiny

No pewnie tak, choć tak naprawdę to nie wiem, bo nie utrzymuję z nimi kontaktu...

28

Odp: Oczepiny

Od tego jest orkiestra. Przed swoim ślubem nie zastanawiałam się nad konkurencjami i dobrze, bo orkiestra sama sobie z tym idealnie poradziła smile

29

Odp: Oczepiny

No niestety ja znam parę osób, które ślub wzięły ze względu na nieplanowaną ciążę... I już jedno z takich małżeństw się sypie, dziecko ma z 4 lata, przed ślubem trochę ze sobą byli, ale jednak decyzja o ślubie była pod pewną presją... Co do tematu - zabawy i tak przeprowadza zespół, więc lepiej zapytać, co mają w repertuarze i świńskie zabawy od razu odrzucić.

30

Odp: Oczepiny

Gorzej jak któryś z gości zaczyna świntuszyć i przejmuje po pijaku rolę wodzireja, bo i tacy są... dusze towarzystwa.

31

Odp: Oczepiny

Czasem też część gości (o dziwo, ta starsza) tego wymaga... No cóż, chociaż sobie pogadają, jak już nie mają okazji zrobić tego i owego wink

32

Odp: Oczepiny

Tak, gaduły bez inwencji...

33

Odp: Oczepiny

Tych gości, ktorzy chcą się bawić jak zboki wyrzuciłabym ze swojego wesela.  Jeśli przychodzą, to mają się liczyć z tym, że do jedzenia będzie to co ustalono w menu, do picia to co na stołach, muzyka taka jaką wybrano i zabawy takie jak zaplanowano. Jak się nie podoba to nikt nie trzyma, a jakby spróbowali zrobić mi syf na weselu, tak oddaję koperty i wysyłam z ich zawartością do burdelu, niech się weselą weselnicy, skoro takich rozrywek szukają.

34

Odp: Oczepiny

Po alkoholu mają głupie pomysły, mnie też to zniesmacza

35

Odp: Oczepiny

Ostatnio byłam na weselu prawie w centrum Warszawy i były tradycyjne oczepiny z przyśpiewkami! Moda na ludowiznę wraca jednak, to atrakcja dla mieszczuchów!

36

Odp: Oczepiny

Wraca moda na tradycję, coraz więcej jest też imprez ludowych!

37

Odp: Oczepiny

jakoś nie przepadam za tymi przyśpiewkami...

38

Odp: Oczepiny

Moja koleżanka pod Łowiczem po północy zmienła suknię ślubną na pasiak - ale tylko na godzinę, bo było za gorąco...
Także każdy robi to co lubi...

39

Odp: Oczepiny

Współczuję, w sukni ślubnej trudno wysiedzieć jak gorąco a co dopiero w pasiaku...

40

Odp: Oczepiny

Ja nie miałabym nic przeciwko, to zawsze jakaś atrakcja, ale byłby problem z pasiakiem, nie mam w rodzinie śpiewaczek ludowych...

41

Odp: Oczepiny

ja mam wesele na wsi za 2 tygodnie i to w rodzinie narzeczonego, nawet mi nie mówcie że tam coś będzie na ludowo bo skonam...

42

Odp: Oczepiny

Zawsze możesz przesiedzieć północ z oczepinami w toalecie wink

43

Odp: Oczepiny

Ja tam nie jestem przeciwna takiej "egzotyce", po prostu by się dobrze bawiła i tyle!

44

Odp: Oczepiny

Wracając do tematu  - kiedy ostatnio byłyście na weselu z oczepinami trwającymi dłużej niż 10 minut? Bo ja z 5 lat temu...

45

Odp: Oczepiny

No ja to z 10, na wsi... Teraz nawet ludzie ze wsi wynajmują sale w mieście i jest wesele bez prawdziwych oczepin

46

Odp: Oczepiny

Polecam salę pod Krakowem - "Pod Kasztanami"
super obsługa!

47

Odp: Oczepiny

[quote=Virrana]Wracając do tematu  - kiedy ostatnio byłyście na weselu z oczepinami trwającymi dłużej niż 10 minut? Bo ja z 5 lat temu...[/quote]

Ja czasami pracuję przy weselach i muszę stwierdzić, że dosyć często zdarzają się właśnie dłuższe oczepiny, trwające minimum 30 minut. To wciąż bardzo popularny zwyczaj. Sama nie jestem wprawdzie fanką, ale takie są fakty.

48

Odp: Oczepiny

Normalnie to trwają ponad godzinę...

49

Odp: Oczepiny

Byłam na takich oczepinach które prowadził 1 z gości - różne wierszyki i  zabawy (śmieszne i nieprzyzwoite trochę) wymyślał, ponad godzinę to trwało:)

50

Odp: Oczepiny

ja tam bywam na tych nowoczesnych weselach, jak jest przewaga młodych ludzi to właściwie to się niewiele różni od dyskoteki