1

Temat: po depilacji

Co stosujecie na podrażnienia i "kropki" po depilacji? To bardzo uciążliwe, nieładnie wygląda i swędzi. Znacie jakieś sposoby na zlikwidowanie podrażnienia na skórze? Coś neutralnego, bo na wiele kosmetyków reaguję alergicznie.

2

Odp: po depilacji

Naturalna oliwka, taka dla dzieci. To chyba nie podrażnia, bo dla dzieci robi się przecież hypoalergiczne kosmetyki. Zapytaj w aptece o jakieś maści, kiedyś słyszałam w jakimś salonie urody, że chyba się alantaninowych używa.

3

Odp: po depilacji

Też czasem stosuję oliwkę i przyznam że daje efekty

4

Odp: po depilacji

A stosowałyście aloes? Bo ja używałam na oparzenia słoneczne i inne i teraz przeczytałam, że taki wyciąg z aloesu:
[url]http://www.aanatural.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=19&Itemid=39[/url]
nadaje się po łagodzenia podrażnień po depilacji. To naturalny kosmetyk, więc nie powinien wywoływać alergii.

5

Odp: po depilacji

Kiedyś zetknęłam się z kosmetykami i preparatami leczniczymi 'na poprawę i wzmocnienie" wszystkiego jakiejś szwedzkiej firmy, sprzedawanych przez domokrążców. Ale to jakaś lipa była, do tego bardzo droga.

6

Odp: po depilacji

Mnie te kropki do szału doprowadzają i nic nie działa. Przeczytałam gdzieś taką poradę, żeby kostkami lodu lub zmrożonym ręcznikiem wymasować, ha ha, nie wierzę.

7

Odp: po depilacji

Pewnie tylko się nacierpisz, ale raz można spróbować, potem nam powiesz czy zadziałało smile

8

Odp: po depilacji

Też o tym slyszałam, ale jakoś nie palę się do wypróbowania, chyba już wolę krostki niż odmrożenie:)

9

Odp: po depilacji

Gdybym miała tyle kasy, chętnie usunęłabym laserowo i miała spokój na dłuuuugo.

10

Odp: po depilacji

ja po depilacji używam balsamów i żeli z dodatkiem ALOESU, pomagają mi na zaczerwienie. smile

11

Odp: po depilacji

Hm... czytałam rozbieżne opinie - jedni twierdzą, że pomagają im kosmetyki łagodzące podrażnienia, inni że skóra musi pozostać czytsta i bez żadnych kosmetyków, które tak naprawdę wywołują podrażnienie. Ja wiem jedno - czy bez czy z, ja i tak mam podrażnienia.

12

Odp: po depilacji

Ja tak sobie załatwiłam buzię ostatnio... Nie miałam nigdy jakiegoś wielkiego problemu z wąsikiem czy coś, ale kupiłam plastry do depilacji twarzy... Jak się przyjrzałam to faktycznie delikatny meszek zobaczyłam... Dołączona była oliwka... Stosowałam to dwa razy... Pierwszy raz spoko... A za drugim razem... hmm Ehh... Szkoda gadać... Może to wina tego, że po tej depilacji użyłam toniku, ale tak mi podrażniło cerę, że przez 3 dni nie mogłam sobie z tym dać rady, bo tak piekło i bolało... Ehh...

13

Odp: po depilacji

Do nóg oliwkę z Joanny, a w okolice bikini Sudokrem naprawdę działa.

14

Odp: po depilacji

Ja też się urządziłam. Podrażniłam sobie skórę nad wargą tak bardzo, że wyglądalo jak opryszczka. Przez kilka dni bolało. A krem, jak każdy inny okazał się do kitu. Ja nie wiem jakie ja mam włosy na tym ciele, że żadne kremy na nie nie działają, nawet te do twarzy na... no też nie nazwę tego wąsikiem, więc meszek.

15

Odp: po depilacji

Ja kiedyś kupiłam na promocji krem do depilacji skóry wrażliwej pod prysznic. Taki z gąbeczką. I w moim przypadku sprawdza się tylko na okolice bikini. Z nogami nie daje rady.

16

Odp: po depilacji

Nie wiem już  co zrobić. Koleżanka kupiła jakieś plasterki z woskiem na meszek, a ma delikatną dość skórę i chwali, choć też podrażniają, bo pokazywała efekt, ale nie potrafi podać nazwy. Kazałam jej sprawdzić w domu na opakowaniu i chyba zapomniała.
Chyba pozostaje zaakceptować póki co podrażnienia i poczekać na postęp w dziedzinie kosmetologii.

17

Odp: po depilacji

Albo laser...

18

Odp: po depilacji

No fakt. Kiedyś czytałam, że to działa tylko na ciemne włoski, ale od jakiegoś czasu przestali o tym pisać, więc chyba dziś jest już bez różnicy. Ja mam bardzo jasne, ledwie widoczne.

19

Odp: po depilacji

Mi też się kiedyś dużo takich krosteczek pojawiało, ale po każdej depilacji używałam balsamu z Bielendy. Oprócz tego, że ładnie pachnie, to skóra jest miękka i otulona delikatną konsystencją. Polecam!

20

Odp: po depilacji

Ja po depilacji smaruję te miejsca oliwką smile Mnie pomaga

21

Odp: po depilacji

sudocrem albo żel z aloesem. smile

22

Odp: po depilacji

najczęściej stosuję balsamy po depilacji

23

Odp: po depilacji

A ja polecam coś naturalnego, szczególnie jeśli ktoś ma wrażliwą skórę albo jest alergikiem. Na podrażnienia pod pachami najlepszy jest ałun w sprayu (jeśli ktoś nie wie co to link: [url]http://mydlarnia.info/alun-w-sprayu-cat-230-id-876.aspx)[/url] albo z tej samej firmy kupuje olej arganowy. Po depilacji wetrzeć w nogi. Olej arganowy ma wiele zastosowań ale zasadniczo swietnie sprawdza się na wszelkie podrażnienia i problemy skórne.

24

Odp: po depilacji

A ja ostatnio na tego typu przypadki zaczęłam stosować SudoMax i baardzo mi odpowiada do tego typu zadań wink

25

Odp: po depilacji

ja nie mam po depilacji takich krostek, zaczerwienień, bo używam depilatora, kiedys to był mój koszmar jak uzywałam maszynek wtedy  stosowałam nawet chłodzący żel po goleniu " dla mezczyzn" z nivea bo tylko to pomagało, a jak przeszłam na depilator od razu poczułam ulge bo po goleniu miałam jedynie gładziutkie nogi:)