76

Odp: odpowiedni stanik

Opowiem Wam jak będę po 10 wejściach smile

77

Odp: odpowiedni stanik

najważniejsze to mieć dobry stanik bo inaczej można sobie niezłą krzywdę zrobić , najważniejsze jest zmierzenie siebie pod biustem i dopasowanie odpowiedniej miseczki, żeby biust tez nie zwisał , jak już się wie rozmiar to nawet potem mozna kupować przez internet ja bardzo lubię biustonosze Gaia maja bardzo ładne wzory i też sa trwałe co nie jest bez znaczenia

78

Odp: odpowiedni stanik

Ale z tymi rozmiarówkami też jest różnie - jedna firma ma tak, druga siak, rozmiar na metce jeden a okazuje sie, że różnica między jednym a drugim  biustonoszem jest czasami spora.

79

Odp: odpowiedni stanik

To jak ze wszystkimi ubraniami... Jaka firma taki rozmiar, a teoretycznie taki sam...

80

Odp: odpowiedni stanik

Nie kupuję biustonosza przez internet, muszę zobaczyć, zmacać. Rozmiarem nie sugeruję sie nigdy, muszę mieć wymiary podane lub na oko.

81

Odp: odpowiedni stanik

No tak na oko nie mona kupi bielizny chyba że już kiedyś miało się podobny model danej marki to wtedy można zaryzykować. Na fanpagu nipplex dość fajnie jest pokazane jak dobrać odpowiedni stanik. Mnie te wskazówki pomogły, musiałam zmniejszyć swój obwód i powiększyć miseczkę że by wszystko było ok smile i teraz jest wygodnie i ładnie smile

82

Odp: odpowiedni stanik

Nie widziałam jeszcze naprawdę ładnego dużego biustonosza, który nie kosztowałby ponad stówę, a to dla mnie za dużo.  Za stówę to mam świetny gorset.

83

Odp: odpowiedni stanik

[quote=niechcemisie]Nie kupuję biustonosza przez internet, muszę zobaczyć, zmacać. Rozmiarem nie sugeruję sie nigdy, muszę mieć wymiary podane lub na oko.[/quote]
To tak jak ja. Już tak mi się zmieniał biust że ciągle mam inny rozmiar wink Żeby kupić muszę najpierw przymierzyc...

84

Odp: odpowiedni stanik

Przyznam się szczerze, że raz tylko mierzyłam biustonosz przed kupnem. Gorsety zawsze, ale biustonosze to oglądam, sprawdzam szczegóły, elastyczność, zabudowanie miseczek i kupuję. Czasem nie trafiam, ale na ogół ujdzie.

85

Odp: odpowiedni stanik

ja nie kupię biustonosza bez mierzenia, ale pewnie dlatego, że mam spory biust i takiż sam problem z doborem rozmiaru smile

86

Odp: odpowiedni stanik

Ja też mam duży, ale wybieram na oko, bo potrafię rozpoznać w sklepie biustonosz, który wielkościowo odpowiada tym, które mam w domu. Przecież codziennie na nie patrzę.
Znam taką starszą już parę, gdzie mąż wie lepiej, który biustonosz będzie pasował na jego żonę... tak dobrze zna jej piersi wink

87

Odp: odpowiedni stanik

ja nie potrafię określić, bo jednak każdy model ma inny kształt miseczek, rozstaw fiszbin, układ ramiączek ... wolę nie  ryzykować, co innego jakbym płaciła 50zł, ale za 200zł to już za duże ryzyko jak na moją kieszeń hmm

88

Odp: odpowiedni stanik

Ja jakoś też nie mam takiej miary w oczach hmm

89

Odp: odpowiedni stanik

Czemu? Ja nie muszę mierzyć, bo na mnie biustonosz i tak leży dobrze tylko do kilku-kilkunastu prań, bo wrzucam do pralki razem ze wszystkim. Myślałam żeby kupić sobie taką kulkę, w której się zamyka, wiecie jaką, taką do prania biustonoszy. A Wy jak pierzecie? Ręcznie mi się nie chce.
W życiu nie kupiłabym zwykłego biustonosza za dwie bańki. Komplet: gorset plus majtki owszem, ale sam biustonosz nigdy. Wolę cztery w normalnej cenie i mniej wydawać a częściej kupować nowe.

90

Odp: odpowiedni stanik

Niechcemisie, jakby nie było w sklepie Twojego rozmiaru za 50zł to byś kupiła - uwierz mi! Możesz być pewna, że nie robię tego dlatego, że mam za dużo kasy... Jaki nosisz rozmiar?? Tak z ciekawości?

A piorę w woreczku w pralce.

91

Odp: odpowiedni stanik

W dobrym sklepie wszystko jest. U nas co prawda długo nie było takiego sklepu, dopóki nie powstała galeria handlowa City Park. Niestety mają trochę drożej, ale wszystko tam jest. W zwykłych sklepach z bielizną miałam trudności nawet z zakupieniem czerwonych pończoch, bo przeważnie były białe i czarne jedynie. Poszłam do City Parku, pani mnie zaprowadziła do takich szuflad, gdzie były wszystkie kolory i rozmiary. Na wieszakach wiszą gorsety, halki, komplety w rozmiarach od 12-letniej anorektyczki po karmiącą słonicę w ciąży i taki sklep powinien być w każdym mieście, a nie żeby kobiety musiały kupować bieliznę przez internet jak to często się odbywa, bo nie ma w sklepie ich rozmiaru. To jest dopiero zakup w ciemno czasami. Fakt, w zwykłych, małych sklepach jest ograniczenie do przeciętnego rozmiaru i to jest głupota, bo jak widzę na ulicy to mnóstwo kobiet w średnim wieku, takich co to wykarmiły nowe pokolenie, ma biust... monstrualny. Przykładem jest moja mama choćby. U młodszych też się zdaża. Czy sprzedawcy tego nie widzą? Mam koleżankę, która ma giganty, przez co w zasadzie cała jej sylwetka wygląda na lekko zdeformowaną, bo ledwo to dźwiga. Biedna nie może dla siebie znaleźć naprawdę fajnej bielizny. W klasie też jest kilka z bardzo dużym biustem. Takich kobiet nie jest mało, więc nie rozumiem naprawdę dlaczego z jednej strony wszędzie robi się kampanie - piszą o tym w necie i gazetach, w tv apel widziałam - żeby kobiety dobierały biustonosze prawidłowo... z drugiej strony wybór mają niewielki sad

92

Odp: odpowiedni stanik

Mam duży biust  (tak uważam) i niestety w  sklepach jest mnóstwo ładnych staników dla kobiet z małymi biustami,natomiast większa rozmiarówka często wygląda bielizna na starszą panią albo dywan.Nie lubię też tego,że wiele staników ma takie grube gąbki-wygląda to koszmarnie a jak ktoś ma duży biust to przecież już nie chce sobie powiększać

93

Odp: odpowiedni stanik

ja też mam duży biust i mam mnóstwo pięknej  bielizny, nie spotkałam się także z biustonoszami z wypełnieniem o którym piszesz... smile
fakt - większa rozmiarówka to i większa cena, niestety  sad
ale na brak wzornictwa nie narzekam, no może jedynie w przypadku bikini jedynie....

94

Odp: odpowiedni stanik

a ja zdecydowanie polecam wybrać się na profesjonalne dobieranie stanika. Co raz więcej sklepów oferuje tego typu usługi więc nie powinno być problemu. Od kiedy noszę właściwie dobrany stanik zauważyłam, że mój biust świetnie się prezentuje, także bez bielizny! Naprawdę warto zainwestować w dobrze dobrany stanik!

95

Odp: odpowiedni stanik

też słyszę ciągle że większość Polek ma żle dobrany stanik jeżeli chodzi o rozmiar...ale co z tego, źle dobrany ? bardziej czy wygodny, czy prawidłowo noszony, czy prawidłowo dobrany do budowy ciała...przecież biust biustowi nierówny, prawda ?
Z moich doświadczeń polecam polską firmę Benefit . Szczególnie na duże biusty nawet te w ciąży czy po ciąży.. smile

96

Odp: odpowiedni stanik

Warto skorzystać z tego linka podanego wyżej.

97

Odp: odpowiedni stanik

Mnie sie zdarza czasem ze po praniu mimo ze piore delikatnie jednak stanik zmienia sie. Zastanawialo mnie jak to jest  z tymi stabilizatorami w ktore wklada sie stanik przed praniem, probowalyscie? Ogolnie zdarzalo mi sie tez ze w sklepie stanik wydawal sie dobry a jednak po paru zalozeniach cos sie zmienialo.

98

Odp: odpowiedni stanik

[quote=Cleopatra]Mnie sie zdarza czasem ze po praniu mimo ze piore delikatnie jednak stanik zmienia sie. Zastanawialo mnie jak to jest  z tymi stabilizatorami w ktore wklada sie stanik przed praniem, probowalyscie? Ogolnie zdarzalo mi sie tez ze w sklepie stanik wydawal sie dobry a jednak po paru zalozeniach cos sie zmienialo.[/quote]

Stanik się rozciąga, może stąd te zmiany?

99

Odp: odpowiedni stanik

Źle dobrany stanik, to nie taki, że felerny. Często kobiety same źle go dobierają. Ważne jest, by zwracać uwagę nie tylko na rozmiar miseczki, ale i to jak leży na całym ciele. Materiał powinien przylegać dokładnie do mostka, nie odstawać. Zaś z tyłu biustonosz nie powinien zachodzić do góry. Dobre staniki to przede wszystkim te markowe. Ja swoje kupuję na 4lejdi.pl i jestem z nich bardzo zadowolona.

100

Odp: odpowiedni stanik

Tu dowiesz się jak prawidłowo dobrać stanik dlarodzinki.pl/ciaza-i-porod/polog/uroda-po-ciazy/zly-rozmiar-stanika-po-czym-poznac-ze-nosisz-nieprawidlowy-rozmiar-