1

Temat: Naturalne kosmetyki

Dbając o swoją urodę sięgam po stare i sprawdzone przez wiele pokoleń płci żeńskiej produkty naturalne. Do moich ulubionych, sprawdzonych i rzecz jasna często dostępnych w domu zaliczam:ziemniak, mleko i cytrynę. Ziemniaka i mleka używam jako maseczki na twarz a cytryna sprawia że moje włosy nabierają blasku. Sporządzenie maseczki na twarz jest rzeczą dziecinnie prostą, gdyż polega na ugotowaniu nie posolonego ziemniaka i rozgnieceniu go z mlekiem prosto z kartonika tak aby utworzyła ta mieszanka papkę konsystencji półpłynnej. Tak przygotowana maseczka jest pomocna w zmniejszeniu widocznych por na twarzy, oraz sprawia że skóra twarzy jest napięta niczym po liftingu. Cytryna natomiast jest  wspaniałą płukanką dla matowych włosów ( oczywiście nie polecam dla Pań które dbają o ciemny odcień włosów bo cytryna rozjaśnia). Płukankę z cytryny sporządzany ze średniej wielkości cytryny w połączeniu z letnią wodą!!! Polecam Panie sprawdźcie te sposoby bo są świetne i w przeciwieństwie do obietnic firm kosmetycznych działają. Warzywniak to kosmetyczny de Lux!!!!!!!

Ostatnio edytowany przez Gaja (2011-02-20 00:24:08)

2

Odp: Naturalne kosmetyki

[quote=Gaja]Dbając o swoją urodę sięgam po stare i sprawdzone przez wiele pokoleń płci żeńskiej produkty naturalne. Do moich ulubionych, sprawdzonych i rzecz jasna często dostępnych w domu zaliczam:ziemniak, mleko i cytrynę. Pragnę wyjaśnić iż ziemniaka i mleka używam jako maseczki na twarz a cytryna sprawia że moje włosy nabierają blasku. Sporządzenie maseczki na twarz jest rzeczą dziecinnie prostą, gdyż polega na ugotowaniu nie posolonego ziemniaka i rozgnieceniu go z mlekiem prosto z kartonika tak aby utworzyła ta mieszanka papkę konsystencji półpłynnej. Tak przygotowana maseczka jest pomocna w zmniejszeniu widocznych por na twarzy, oraz sprawia że skóra twarzy jest napięta niczym po liftingu. Cytryna natomiast jest  wspaniałą płukanką dla matowych włosów ( oczywiście nie polecam dla Pań które dbają o ciemny odcień włosów bo cytryna rozjaśnia). Płukankę z cytryny sporządzany ze średniej wielkości owoca cytryny w połączeniu z letnią wodą!!! Polecam Panie sprawdźcie te sposoby bo są świetne i w przeciwieństwie do obietnic firm kosmetycznych działają. Warzywniak to kosmetyczny de Lux!!!!!!![/quote]

3

Odp: Naturalne kosmetyki

to ja polecam peeling z cukru lub kawy

4

Odp: Naturalne kosmetyki

Świetny [url=http://alejka.pl/kosmetyki/]kosmetyk[/url] naturalny na podkrążone oczy to plasterki świeżego ogórka , które kładziemy na oczy i trzymamy ok 10-15min .

5

Odp: Naturalne kosmetyki

Nie chciałoby mi się za bardzo. Lubię szybko, łatwo i wygodnie. Wiem jedno - warzywa i owoce to najlepsze nutrikosmetyki.

6

Odp: Naturalne kosmetyki

Ja też wolę jeść niż przykładać...

7

Odp: Naturalne kosmetyki

Jedzenie to podwójna korzyść - wewnątrz i na zewnątrz.

8

Odp: Naturalne kosmetyki

Panuje moda na kosmetyki naturalneModa na eco.Przygotowanie takich kosmetyków    zabiera trochę czasu.Ja jednak wolę kupic i  bez problemu

9

Odp: Naturalne kosmetyki

Jedni nazwaliby to lenistwem, inni zaufaniem do specjalistów z dziedziny kosmetologii. Ja również mam do nich większe zaufanie niż do "pracy własnych rąk".

10

Odp: Naturalne kosmetyki

U mnie z czasem to pół na pół, jeśli chodzi o kremy to wolę gotowe.  Nie jestem typem eksperymentatorki na własnej skórze. Zresztą samej by mi się nie chciało chyba mieszać wszystkich tych produktów. Ale peelingi robię - bo to proste. A jeśli kupować gotowce to tylko te z certyfikatem bo wtedy mam pewność co do ich naturalności, a tych z certyfikatem teraz jest ciut więcej.

11

Odp: Naturalne kosmetyki

Tak i w sumie dobrze, choć szczerze Wam "powiem", że nie mam takiego parcia na bycie eko i nie sugeruję się przy wyborze kosmetyków tym, czy coś jest eko czy nie.

12

Odp: Naturalne kosmetyki

[quote=niechcemisie]Tak i w sumie dobrze, choć szczerze Wam "powiem", że nie mam takiego parcia na bycie eko i nie sugeruję się przy wyborze kosmetyków tym, czy coś jest eko czy nie.[/quote]


Mam tak samo

13

Odp: Naturalne kosmetyki

Ja tylko zwracam uwagę na to czy kosmetyk zawiera parabeny... I wolę jak nie ma, choć różnicy nie czuję... Ale kiedyś się naczytałam i teraz mam taką jakąś manię...

14

Odp: Naturalne kosmetyki

Może traumę... różne straszne rzeczy piszą o parabenach.

15

Odp: Naturalne kosmetyki

[quote=niechcemisie]Może traumę... różne straszne rzeczy piszą o parabenach.[/quote]


To prawda...aż wolę nie czytać... hmm

16

Odp: Naturalne kosmetyki

Ja nie czytam. Wszędzie jest pełno niebezpiecznych substancji: w powietrzu, wodzie, żywności, więc wiadome jest dla mnie, że w kosmetykach też będą jakieś.

17

Odp: Naturalne kosmetyki

Ja też nie rozumiem mody na eco. Ludzie kochani kiedy to o takich kosmetykach nam się nawet nie śniło, używałyśmy kosmetyków zawierających masę różnych składników i jakoś nigdy nikomu nic nie było , a teraz raptem weszła moda na eco i jest wielki szał i nagonka na sls'y, parabeny itp. kompletnie tego nie rozumiem smile co do mojej naturalnej pielęgnacji to jedyne co robię to peelingi, mam dość specyficzną cerę i często taki kupione peelingi z moją skórą nie robiły nic. wyszłam więc temu na przeciw i od jakiegoś czasu na przemiennie stosuje dwa peelingi własnej roboty mianowicie miód + sól - wersja bardziej hard, miód + kawa - delikatniejsze złuszczanie, polecam wrażliwcom, drugi natomiast to nic innego jak oliwa z oliwek + zwykła oliwka dla dzieci + sól - po zastosowaniu pierwszy raz tego peelingu pół dnia siedziałam i dotykałam się po twarzy bo nie mogłam uwierzyć, że jest taka gładka i nawilżona. W tego typu peelingach fajne jest też to, że możemy same zadecydować o jego ''sile'' , dodając odpowiednio mniej lub więcej soli lub kawy, możemy mieć peelingi zarówno mocno jak i słabo złuszczające . polecam wszystkim , dużo roboty z tym nie ma więc nawet dla leniuchów takich jak ja to żaden problem smile

18

Odp: Naturalne kosmetyki

Parzysz kawę czy na surowo?
Mi to się nie chce za bardzo i wolę otworzyć tubkę i siup. Jeśli parabeny i inne takie są tak szkodliwe, to niech zakażą używania ich do produkcji kosmetyków w każdym kraju i wszystkie firmy będą musiały zrezygnować.

19

Odp: Naturalne kosmetyki

Kawę na surowo.  spróbuj sobie zrobić taki peeling, to naprawdę 2 minuty roboty.
Też tak uważam, jeśli to faktycznie takie złe to niech zakażą i będzie święty spokój  i moda eco nie będzie już taka modna smile

20

Odp: Naturalne kosmetyki

Peeling kawowy dobrze złuszcza, ale mnie drażni to, że zapach pozostaje na skórze. Ja robiłam tak, że mieszałam zaparzoną kawę z solą i żelem pod prysznic i powstawał taki średnio przyjemny zapach... Ale jak stosuję sól z oliwką dla dzieci to już wszystko jest super big_smile

21

Odp: Naturalne kosmetyki

ja kawę i jej zapach uwielbiam więc nie stanowi to dla mnie problemu,  jeśli chodzi o peeling miód + sól to ten zapach  jest średnio przyjemny ale raz na jakiś czas da się przeżyć smile

22

Odp: Naturalne kosmetyki

Ja tam szoruję się ostro gąbką do masażu... uwielbiam to smile

23

Odp: Naturalne kosmetyki

ja wolę ręcznie, mam wrażenie, że gąbki mnie jakoś podrażniają.

24

Odp: Naturalne kosmetyki

Gąbki też używam i szczotki smile Fajne są big_smile

25

Odp: Naturalne kosmetyki

A rękawic używałyście takich do masażu pod prysznicem? Ja próbowałam, ale kręcą się na palcach, zsuwają itd.