1

Temat: Blizny-jak się ich pozbyc?

Dziewczyny, czy znacie jakieś skuteczne maści lub kremy na pozbycie się blizn?

2

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

ja używałam po operacji maści cepan i ... jeszcze jakiejś innej, której nazwy nie pamiętam... ale żeby były skuteczne,to nie powiem .... hmm
chroń blizny przed słońcem!

3

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Maść, która mi pomogła, to Dermatix - podobna do Veradermu, ale nieco tańsza. Gdybyś chciała tak doraźnie zatuszować bliznę - polecam Dermacol - taki fluid, z którego korzystają nawet charakteryzatorzy. Zależy jednak po czym masz te blizny.

4

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Właśnie - czy po ranach czy oparzeniach, każdą inaczej sieleczy - najlepiej przejść się do lekarza

5

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Dzięki dziewczyny za rady wink

6

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Ja mam spore blizny po operacjach i niestety zadna masc na nie nie pomoze. Jednakze nauczylam sie z nimi zyc i nigdy sie nimi specjalnie nie przejmowalam wink

7

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Też mam blizny i po tylu latach dosłownie przestałam je zauważać. Gdyby ktoś spytał, skąd mam, to w pierwszej sekundzie musiałabym się zastanowić o co mu chodzi. Po prostu ich nie dostrzegam.

8

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

[quote=fryz]Ja mam spore blizny po operacjach i niestety zadna masc na nie nie pomoze. Jednakze nauczylam sie z nimi zyc i nigdy sie nimi specjalnie nie przejmowalam wink[/quote]
to tak jak ja... na początku stosowałam maści, ale potem zaprzyjaźniłam się z bliznami smile
jest ok, to pewnego rodzaju mój osobisty "pamiętnik" wink

9

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Heh, pamiętnik, dobre. najgorsze są blizny, które przypominają too czym chce się zapomnieć. Jest u nas dziewczyna, którą chłopak potraktował nożem. Po twarzy.

10

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

[quote=niechcemisie]Heh, pamiętnik, dobre. najgorsze są blizny, które przypominają too czym chce się zapomnieć. Jest u nas dziewczyna, którą chłopak potraktował nożem. Po twarzy.[/quote]
sad Nic wiecej nie moge powiedziec...  no moze jeszcze kilka przeklenstw cisnie mi sie na usta.

11

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

o rany... co za bydlak sad

12

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Ja też mam blizny po operacji... Długi czas nie mogłam chodzić w krótkich spodniach, bo miałam taki uraz, bo blizny mam na kolanie... Chodziłam przez jakiś czas na laser i ultradzwięki i pomogło... Tzn blizna jest wygładzona i wygląda o niebo lepiej... Teraz już się tak nie wstydzę... A z maści to stosowałam cepan, contratubex i żel silikonowy na blizny... Powiedziałabym, że są takie same... Przy regularnym stosowaniu na świeżą bliznę coś tam pomagają... Na starą nie ma opcji...

13

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

ja się nie wstydziłam swoich blizn... choć fakt, latem ubierałam się tak żeby je zakryć ale tylko po to żeby ochronić je przed działaniem słońca, a na plażę smarowałam kolano filtrem 50 smile

14

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

A mi znów wszyscy tłuki, że bliznę można i jak najbardziej trzeba opalać, bo wtedy wyrównuje się kolor i jest mniej widoczna... =/ Ehh... Każdy mówi co innego...

15

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

A nie próbowałyście usuwać ich laserowo? Tutaj jest trochę więcej na ten temat: Na pewno jest jeden ze skuteczniejszych sposobów usuwania blizn, także może warto przejść się na konsultację do kosmetyczki.

16

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Mi pomógł żel silikonowy Dermabliz silikon. Stosowałam go uparcie i systematycznie przez kilka miesięcy. Efekt zadawalający po bliźnie właściwie nie ma śladu. Cierpliwość i wiara popłaca:)

17

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Ja też swojej brzydkiej blizny pozbyłam się smarujac ją  żelem Dermabliz silikon. Smarowałam nim ślady na twarzy i mogłam bez problemu nakładać na ten żel makijaż. Blizny po szyciu właściwie zniknęły. Trzeba sie dobrze przyjżeć, aby coś zobaczyć.

18

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

ja słyszałam, że na blizny szczególnie te po oparzeniu bardzo dobrze działa galaretka aloesowa , nawilża i podobno schodzi po niej wszytstko , mojej koleżanki ojciec się poparzył i smarował tym regularnie po poparzeniu nie ma śladu

19

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Hej, spróbuj wypróbować Acne-dern jest to maść ok. 10-15zł , albo
Bio-Oil wink
Pozdrawiam,

20

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Skinoren w kremie lub w żelu polecam.

21

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Też mam blizny, począwszy od tych po trądziku, po ranie ciętej na nosie, po operacji kolana, po glebie na drugim kolanie i na łokciach. Cała masa różnych blizn. Z czasem mimo, że na łokciach mam 4cm blizny to same znikają z wiekiem. Na pewno nie wolno wystawiać na słońce blizn. A jeśli chodzi o jakiś specyfik to sprawdź No-Scar. Ja sobie chwalę na blizny po trądziku i przebarwienia, co prawda krótko stosuję ale efekty małe widać. smile

22

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

A myślicie, że jest jakiś konkretny zabieg usuwający blizny ? Byłam w Osteomedzie w Krakowie na laserowym usuwaniu blizn, chciałabym mieć idealną skórę, także bez blizn. Maście są wystarczająco skuteczne czy lepiej jakiś inny zabieg?

23

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

[quote=fryz][quote=niechcemisie]Heh, pamiętnik, dobre. najgorsze są blizny, które przypominają too czym chce się zapomnieć. Jest u nas dziewczyna, którą chłopak potraktował nożem. Po twarzy.[/quote]
sad Nic wiecej nie moge powiedziec...  no moze jeszcze kilka przeklenstw cisnie mi sie na usta.[/quote]
Mnie mój były potraktował też nożem , tyle ,że ja dostałam w udo dwa wbicia

24

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

Ja mam bliznę wzdłuż całego kręgosłupa, kiedyś się jej wstydziłam, a teraz nawet o niej nie pamiętam. Wiem, że moja Mama stosowała na nią cepan, i jeszcze jakąś maść- nazwy nie pamiętam. Z tego co sama w lustrze czasem widzę, to praktycznie jest ona nie widoczna.

25

Odp: Blizny-jak się ich pozbyc?

dziewczyny, kiedyś była jakaś i pamiętam,że tam były wymieniane zioła z których
okłady faktyczne likwidowały blizny. wiecie może jak się te zioła nazywały? stosował to ktoś może? ja
wiem, że one działałby bo stosowała je moja babcia, z tym, że teraz ona już nie żyje i nie mam kogo o
to zapytać… ehh………….