26

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

Rozstępy są problemem, który dotyczy wielu osób w różnym wieku. Objawiają się one jako zmiany na skórze, które przypominają sieć, wrzecionowatych pasm ścieńczałej skóry. Początkowo są one wybrzuszone, obrzękowe, a później przybierają formę cieńszej skóry, która różni się od zdrowej kolorem i grubością.

W fazie bardzo rozwiniętej rozstępy tworzą lekkie wgłębienia w skórze i są wyczuwalne przy dotyku skóry. Powstawanie ich jest całkowicie bezobjawowe, w niektórych przypadkach połączone jest z delikatnym odczuwaniem świądu, pieczenia oraz bólu. Tworzą się one na poziomie skóry właściwej, a ich powstawanie powiązane jest z upośledzeniem fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Rozstępy mogą również pojawić się na skutek zaburzeń hormonalnych, zwłaszcza u osób, które przewlekle leczone są sterydami.

Jedną z bardzo skutecznych metod jest usuwanie rozstępów za pomocą kolagenu naturalnego. Zabiegi można systematycznie wykonywać w salonach kosmetycznych i uzupełniać je odpowiednią domową kuracją.
Zabiegi kolagenowe pozytywnie wpływają na wzmocnienie włókien kolagenowych, które są kruche i bardzo podatne na zerwania. Zabiegi, podczas których stosowany jest kolagen naturalny stymulują jego syntezę z elastyną i wzmacniają ich włókna. W rezultacie dochodzi do zwiększenia spoistości tkanki łącznej, uelastycznienia i poprawy struktury skóry. Ponadto, kolagen naturalny stymuluje fibroblasty do produkcji własnego kolagenu w skórze. Zabiegi kolagenowe wzmacniają, uelastyczniają skórę oraz przede wszystkim spłycają rozstępy.

Kolagen – ogólna charakterystyka jego właściwości
Obecnie naukowcy badający skóry ryb, uzyskali kolagen, który jest bardzo podobny do kolagenu ludzkiego, czynnego biologicznie. Dalsze prace nad kolagenem pozwoliły opracować różne kosmetyki na jego bazie, które w widoczny sposób poprawiają stan skóry.

Ogólna charakterystyka zabiegu przy użyciu kolagenu
Zabiegi kolagenowe wykonywane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych przeprowadzane są w różny sposób. Kolagen może być wprowadzany m. in. poprzez masaż lub urządzenia wykorzystujące fale radiowe lub ultradźwięki.

Usuwanie rozstępów za pomocą kolagenu - efekty zabiegu
Systematyczne poddawanie się zabiegom kolagenowym może przynieść efekty w postaci:
- wygładzenia skóry,
- zaniku i spłycenia rozstępów,
- wyrównania kolorytu skóry.
Dogłębne zasilenie skóry kolagenem trwale ją uelastycznia i zapobiega powstawaniu kolejnych rozstępów.

Orientacyjny koszt zabiegów
Zabiegi przy użyciu kolagenu mogą kosztować od 200 do 400 PLN w zależności od ilości zużytego kolagenu oraz techniki zabiegu.

27

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

To cena całkiem do przyjęcia...

28

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

[quote=pinkmause]To cena całkiem do przyjęcia...[/quote]


Dokładnie -
[u] też miałam ten sam problem i z pomocą  przyszła mi [url=http://www.afrodytasalon.pl/medycyna_estetyczna.php][color=darkslategray]medycyna estetyczna. Warszawa[/color][/url] gdzie właśnie mieszkam może się poszczycić wieloma salonami które oferują opisane przez koleżankę zabiegi.[/u]
Na pewno warto jest zapłacić parę złoty i przynajmniej nie marnować czasu na zamartwianie się!

29

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

jasne, pod warunkiem że się ma wolne fundusze smile

30

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

[quote=vivalia][quote=pinkmause]To cena całkiem do przyjęcia...[/quote]


Dokładnie -
[u] też miałam ten sam problem i z pomocą  przyszła mi [url=http://www.afrodytasalon.pl/medycyna_estetyczna.php][color=darkslategray]medycyna estetyczna. Warszawa[/color][/url] gdzie właśnie mieszkam może się poszczycić wieloma salonami które oferują opisane przez koleżankę zabiegi.[/u]
Na pewno warto jest zapłacić parę złoty i przynajmniej nie marnować czasu na zamartwianie się![/quote]
No zaleŻy ile to tych parę złotych na pewno nie każdą na takie zabiegi stać, ja po dwóch porodach i ciążach mam roztępy ale nie rozpaczam, na razie nie mam luźnych funduszy , dzieci ważniejsze i ich potrzeby a ja zaczekam na lepsze czasy!

31

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

[quote=biedroneczka4]
No zaleŻy ile to tych parę złotych na pewno nie każdą na takie zabiegi stać, ja po dwóch porodach i ciążach mam roztępy ale nie rozpaczam, na razie nie mam luźnych funduszy , dzieci ważniejsze i ich potrzeby a ja zaczekam na lepsze czasy![/quote]

Biedroneczka - ale musisz pamiętać, że Ty też jesteś ważna, i musimy być trochę samolubne w życiu! Wiadomo, dzieci są ważne,
ale dla czego mamy sobie wiele obierać? Chyba nie chcesz obudzić się któregoś dnia z myślą, że poświęciłaś cały wygląd który miałaś przed ciążą?

32

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

nie ma NIC ważniejszego od dzieci, a jeżeli trzeba wybrać, na pewno wybierze się dziecko, taka jest prawda

33

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

Ja tez mam rozstępy..pojawiły si ew w wieku 23 lat juz...masakra

34

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

Rozstępy na plecach ? pierwsze słyszę, że tam mogą się pojawiać.

35

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

mogą się pojawić wszędzie, gdzie skóra może się rozciągnąć.... niestety

36

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

No ale na plecach się za bardzo nie chudnie i nie tyje... Chyba że w ich dolnej części smile

37

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

Rozstępy na plecach, to chyba rzadkie przypadki.

38

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

Ja mam małe rozstępy na plecach, pojawiła się wraz z okresem dojrzewania i zostały. Na tą przypadłość żadne balsamy czy kremy nie pomogą. Ten sam problem miałam również na pośladkach i zaczęłam działać. Po konsultacji ze specjalistką poddałam się zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej w jednej z warszawskich klinik amaya. Miałam robiony laser frakcyjny i pomimo tego, że nie nie należy on do najprzyjemniejszych i pozostawia na pewien czas ślady, to później po ich zniknięciu również już po pierwszej serii rozstępy stały się o wiele mniej widoczne. Według mnie warto pomyśleć nad taką alternatywą.

39

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

Tylko że taka alternatywa zapewne nie należy do przystępnych cenowo.

40

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

Owszem nie należy do najtańszych, ale jest skuteczna, żaden balsam czy krem nie da ci takich efektów. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Standardowe metody mi nie pomogły, dlatego też zrobiłam sobie zabieg laserem frakcyjnym. Są też inne metody z zakresu medycyny estetycznej, najlepiej się skonsultować się z profesjonalistą, który doradzi najbardziej odpowiedni dla skóry zabieg.

41

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

Sikorka, a jak duże masz/miałaś te rozstępy? wydaje mi się, że ja chyba bym przymknęła na to oko... w końcu to plecy, nie odsłaniamy ich publicznie zbyt często...

no chyba, żebym miała dużo kasy big_smile to co innego!

42

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

Publicznie to może nie, ale kiedy się sypia z mężczyzną na przykład? Ja bym tam nie chciała, żeby romantyczny poranek zaczął się od promyków słońca na rozstępach na plecach. Poza tym plaża- miejsce, gdzie kobieta chce czuć się swobodnie i nie zapraszać na wakacje kompleksów. Jeśli Sikorkę stać na zabiegi to dlaczego ich nie robić? Na jej miejscu zrobiłabym to samo. Powinnyśmy dbać o swoje ciała.

43

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

jeśli ma się kasę, to wiele problemów staje się mniejszych wink

44

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

Więc trzeba się postarać żeby było jej więcej - np. wygrać wysyłając pusty SMS wink

45

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

[quote=Ksymena]Więc trzeba się postarać żeby było jej więcej - np. wygrać wysyłając pusty SMS wink[/quote]
taaa
ja może skupię się na pracy wink

Dziewczyny, gracie w LOTTO czasem?

46

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

Czasem sobie zdrapnę zdrapeczkę.

47

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

Ja gram regularnie... bo idiotka liczby zapamiętałam smile kilka razy trafiła się trójka.... buuu

48

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

No to powodzenia smile mi się i tak wydaje, że wyniki są wybierane komputerowo.

49

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

Ja czasem już w nic nie wierzę i tyle.. hmm  A o zlikwidowaniu rozstępów to marzę tongue

50

Odp: rozstępy w bardzo młodym wieku

Szkoda tylko, że tak naprawdę likwidacja rozstępów może pozostać jedynie w sferze kobiecych marzeń.
Facecimają inaczej. Niektórzy są dumni z rozstępów oznaczających szybki przyrost masy mięśniowej. My kobiety patrzymy na to z całkiem innej perspektywy.