26

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

to juz lekka głupota -az tak musi sie opalac?
BLE

27

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

ja czasem chodzę, szczególnie kiedy zmarznę w pracy, idę na 10 minutek, twarzy nie opalam! Wyłączam lampy na twarz, mam lekko fajnie opalona skórę, która wygląda dużo ładniej niż taka bladziocha, więc nie sądzę, żeby to aż tak szkodziło...

28

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

bez przesady - z umiarem nie szkodzi

29

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

ja chodziłam ale rzadko, teraz w ogóle nie korzystam podobno pomaga na trądzik ale na jakiś czas potem znów chrosty wychodzą

30

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

Na pewno należy rozsądnie korzystac z opalania sztucznego, bo co za dużo, to nie zdrowo i w późniejszych latach będą efekty niekorzystne na skórze.
Ja nie korzystam z solarium, a na początku lata posmaruje się  samoopalaczem, a potem już opali naturalne słońce.

31

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

a ja unikam samoopalaczy jak ognia

32

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

ostanie badania wykazały, że [b]7 na 10[/b] lamp solaryjnych jest uszkodzonych!!

33

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

Mam wielką ochotę iść do solarium i się troszkę wygrzać, nie będę opalała twarzy tylko ciało, na jaki okres najlepiej pójść i ile razyw tygodniu???

34

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

raz w tygodniu to maksimum skoro już musisz, a najlepiej wcale!

35

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

Bez przesady, uważam, że jak taka pogoda na dworzu to nawet TRZEBA isć, to pprawia nastrój, naświetla itp, twarzy nie polecam opalać bo się robią faktycznie przebarwienia, ale ciałko czemu nie

36

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

Ja chodzę teraz blada jak trup, he he. A na twarzy filtr 30. Do solarium nie pójdę, przed słońcem ukrywałam się całe lato, a zwykle leżałam plackiem i spałam w pełnym słońcu.

37

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

Odradzam solarium, moje koleżanki po paru latach korzystania mają skórę 15 lat starszą niż ja i wysuszoną jak papier... Takie opalanie powinno być zakazane jak narkotyki...

38

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

Przyznam, że jak byłam jeszcze młoda i głupia (17 lat) to zdarzyło mi się odwiedzić solarium. Teraz jednak już tam nie chodzę, ponieważ wiem, że to na dłuższą metę jest dla nas szkodliwe.

39

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

Ja tez kiedyś byłam - przed studniówką chciałam się opalić. Potem nie zdarzyło mi się ani razu.

40

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

Na dodatek można się uzależnić, bo ciągle nasza skóra nie będzie dostatecznie brązowa, a stąd tylko krok do czerniaka

41

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

Uzależnienie od solarium występuje tylko w skrajnych przypadkach... Przecież większość osób nie chodzi na solarium kilka razy w tygodniu. Solarium ma negatywny wpływ na naszą skórę tak jak i promienie słoneczne jeśli nie zabezpieczamy się odpowiednimi kremami z filtrem. Owszem słońce ma także pozytywny wpływ na nasz organizm chociażby ze względu na dostarczanie witaminy D, ale dostarczymy ją nawet jeśli będziemy używały blokerów. Słońce a także solarium nie tylko bardzo wysuszają skórę, przyśpieszają jej starzenie się, ale także mają bardzo negatywny wpływ na skórę np. z łuszczycą.

42

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

Na szczęście teraz jest tylko od 18 lat, to przynajmniej dzieciom nie szkodzi...

43

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

Moim zdaniem jak się chodzi niezbyt często to nie szkodzi aż tak żeby nie można było z niego korzystać...

44

Odp: Solarium - szkodzi jak azbest?

Byłam 2 x i raczej rzadko będę korzystać, tylko przed wielkimi wyjściami.