101

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

To tak samo jak z ziołami, także po dłuższym czasie przestają działać na nasz organizm...

102

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

organizm przyzwyczaja się do wszystkiego - do leków, ziół, kawy ... smile

103

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

Ząbek dziennie na pewno nie... Ale nie znam aż takich "fanów", żeby go pochłaniali w większych ilościach wink

104

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

Ja bardzo lubię czosnek na kanapce z masłem i solą.....

105

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

I nie piecze Cię w język? Może jesz jakąś łagodniejszą odmianę?

106

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

ja też jadam takie kanapki - na szczęście mężowi nie przeszkadza wink a wręcz przeciwnie - też bardzo lubi czosnek!
ostatnio dostałam mnóóóóóóóóóóóóóóóóóstwooooooooooooooooooooooooo czosnku od taty z działki, zmiażdżyłam do małego słoiczka (takiego po bobovita) i zalałam oliwą - świetnie się przechowuje, a robiąc sosy czy kanapki nie muszę za każdym razem obierać i siekać big_smile

Ksymena, jak Cię piecze, to połóż na kanapkę plasterek białego sera - skutecznie łagodzi ostrość czosnku.

107

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

Jem NORMALNY CZOSNEK I MNIE NIE PIECZE BO OD MAŁEGO TAK LUBIŁAM JEŚĆ !!! MÓJ MĄŻ TEŻ LUBI BARDZO CZOSNEK A SZCZEGÓLNIE SOS CZOSNKOWY. TEŻ MUSZĘ POMYŚLEĆ O JAKIMŚ ZAMARYNOWANIU CZOSNKU.

108

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

To ja już wolę sam ser wink

109

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

Ja ser sam też lubię wink

110

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

Lubię czosnek, ale drobniutko posiekany i wrzucony do gorącego barszczu białego, traci wtedy ten ostry smak... A na surowo jem tylko jeśli muszę...

111

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

barszcz biały to jedna z moich ulubionych zup... też przyprawiam czosnkiem i chrzanem mniam....

112

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

A ja nie lubię białego barszczu i żurku....zjem jak trzeba ale nie przepadam....

113

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

mniam mniam smile
mój Tata robi pyszny!
i na zakwasie i taki zwykły na kiełbasie i boczku wędzonym smile

114

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

Ja nie cierpię żurku, ale barszczyk biały może być!

115

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

[quote=Antalis]Dla malych dzieci polecam witaminke C pod kazda postacia. Jestem mama 2-latka i daje mu dziennie witamine w kropelkach - jest stasznym niejadkiem stad ta forma podawania witamin. Myslalam tez o tranie ale poki co sie wstrzymam.
Warto tez pamietac o nie przegrzewaniu dziecka, wietrzeniu pokoju nawet gdy jest chlodno.[/quote]
ja też dzieciom podaję witaminę C i tran, ponieważ za mało jedzą ryb - po prostu nie chcą jeść

116

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

Wolą mięsko? Może podawaj ryby w jakiś ciekawy sposób, albo rób pasty rybne do kanapek, dodając to co lubią

117

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

tylko smażoną jedzą i to z wielkim trudem najlepiej lubią taką w całości np pstrąg i z dużą ilością soku z cytryny

118

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

A próbowały w ogóle np. pastę rybną, śledzia w śmietanie albo rybę wędzoną lub grillowaną?

119

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

A moja mała uwielbia ryby pod każdą postacią a najlepiej z sosem albo wędzoną....

120

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

Chyba to zależy od tego, do jakich potraw dziecko się przyzwyczaiło od początku...

Ostatnio edytowany przez Ksymena (2010-11-24 10:09:25)

121

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

Kotlety z ryby są super. Wyglądają jak mielone tylko trochę jaśniejsze i są pyszne.

122

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

Ostatnio więcej jem ryb niż mięsa i wędlin

123

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

Ja lubię smak ryb itd. ale kiedy zobaczę ość to dziękuję. Wolę przetworzone na pastę, kotleta, paluszki, chyba że jeszcze filety bez ośći.

Tak na marginesie: Słyszałam kiedyś, że w wędzonym mięsie jest mnóstwo toksycznych substancj podobnych jak w papierosie, powstałych podczas wędzenia, a im tłustsze tym jest ich więcej. Tyczy się to m.in. makreli. Ale spokojnie, mama ostatnio gdzieś w mediach zasłyszała, że dużo mięs i serów to nie są prawdziwe wędzonki tylko sztucznie uzyskany efekt. Makrela jednak jest wędzona naprawdę. Wniosek - dym szkodzi pod każdą postacią.

124

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

Oczywiście ze są toksyny, ale za to jak smakuje wędzona rybka albo mięsko...
Poza tym na coś trzeba umrzeć, nieprawdaż?

125

Odp: Macie sposoby by zahartować organizm dziecka przed zimą?

Oj smakuje smakuje. Tak w rzeczywistości to wszystko jest skażone. Skoro woda i powietrze są pełne toksycznyych substancji, to niemożliwością jest, żeby jedzenie nie było.