26

Odp: palenie papierosów

O, dziękuję ślicznie! smile
W domu będzie to dla mnie łatwiejsze, bo tutaj żeby zapalić muszę się ubrać i wyjść. Palę więc dużo dużo mniej. Gorzej u chłopaka, choć nauczył się wreszcie palić na balkonie, ale on za dużo pali, a kiedy czuję dym to mi się chce.

27

Odp: palenie papierosów

Nie popiera tego nałogu, a jak już ktoś pali, bo musi, to tylko niech wychodzi na balkon, albo na dwór, bo potem wszystko w mieszkaniu jest nasiąknięte dymem.

28

Odp: palenie papierosów

Tak, tylko że palacz tego nie czuje.

29

Odp: palenie papierosów

Palacz nie za to inni domownicy tak.

30

Odp: palenie papierosów

Tak, dlatego ja nie palę w domu, bo mieszkam w domku z rodziną, nie wyobrażacie sobie jak to leci w górę po schodach, czuć nawet na drugim piętrze. Fujt. No ale mój partner ma własne mieszkanie i nic go nie powstrzymywało.

31

Odp: palenie papierosów

U nas jak sąsiad z dołu pali na korytarzu z kumplami to smród niesamowity... chyba nie zdaje sobie sprawy że to tak się rozchodzi.... nawet jak pali na balkonie to u nas wyżej czuć...

32

Odp: palenie papierosów

Tak robią, pomimo, że na parterze często jest kartka lub tabliczka z informacją o zakazie palenia na klatkach schodowych. Mandacik powinien dostać, paliłby w oknie jak nie ma balkonu, ewentualnie, skoro tak bardzo chce palić, a nie chce mu się tyłka z domu ruszyć, niech pali u siebie.

33

Odp: palenie papierosów

Ciekawe jest to, że podobno nie ma żadnego przepisu zakazującego palenia na klatkach bloków... To przestrzeń publiczna , tak jak chodnik czy park - i nie ma znaczenia, że jest pomieszczeniem...

34

Odp: palenie papierosów

Ale regulamin wewnętrzny spółdzielni może tego zakazać...

35

Odp: palenie papierosów

Kultura osobista powinna takim ludziom nakazywać, żeby nie palili przy innych?