1

Temat: astma u dzieci

Mam dwójkę dzieci z astmą  i alergią  może ktoś też ma problemy tego typu , służę doświadczeniem, pozdrawiam1

2

Odp: astma u dzieci

Niestety i na całe szczęście nie mam takich problemów.

3

Odp: astma u dzieci

ja służę wiedzą w tym zakresie jakby co smile
alergia to coraz częstszy problem...

4

Odp: astma u dzieci

Od dwóch miesięcy nie magę dłużej nosić obrączki bo jak ponoszę kilka dni to skóra pod nią pęka i robią się bąble? czy to objaw jakiejś alergii? Dodam,że przez 3 lata ją nosiłam i nic nie było.Czy alergia może objawić się nagle?

5

Odp: astma u dzieci

To straszne ze Cię tak doświadczył los, astma i jeszcze alergia.
Szkoda mi Ciebie.

6

Odp: astma u dzieci

ja z dziećmi cały czas jestem pod kontrolą alergologa i są nom stop na lekach a i tak pół roku chorują...

7

Odp: astma u dzieci

Dziewczyny to są niestety choroby naszej cywilizacji , nic nie poradzimy na to, trzeba nauczyć sie z tym żyć!

8

Odp: astma u dzieci

otóż to, musimy z tym żyć

9

Odp: astma u dzieci

Straszne, ale prawdziwe-cóż, takie jest życie brutalne.

10

Odp: astma u dzieci

Moja mała na szczęście, jak na razie, nie ma żadnej alergii

11

Odp: astma u dzieci

Emilio, to powinnaś być cała szczęśliwa z tego powodu i na pewno jesteś.

12

Odp: astma u dzieci

Pewnie że jestem!!!!!! Mi nawet przeszło to uczulenie od obrączki.

13

Odp: astma u dzieci

To fajnie ja człowiek zdrowy.

14

Odp: astma u dzieci

Akurat teraz to nie jestem zdrowa sad

15

Odp: astma u dzieci

No tak, czytałam, w innym wątku- sprawy kobiece.

16

Odp: astma u dzieci

nie tylko smile

17

Odp: astma u dzieci

Astma jest bardzo groźna w przypadku małych dzieci...

18

Odp: astma u dzieci

Najważniejsze jest to, abyśmy wiedzieli jak mamy reagować w przypadku ataku. Pacjenci w przebiegu astmy niejednokrotnie opisują duszność jako uczucie, w którym mogą nabrać powietrze ale mają problem z jego wypuszczeniem z dróg oddechowych. Oddech w trakcie napadu duszności jest przyspieszony, spłycony, przy wydechu słyszalny może być świst, poszkodowany może mieć trudności w wypowiadaniu zdań. Udzielenie pierwszej pomocy w ataku astmy jest bardzo proste, ważne, by nie wpadać w panikę i wiedzieć co robić. Po pierwsze trzeba zachować spokój i ocenić bezpieczeństwo miejsca zdarzenia. Drugą czynnością, którą należy rozważyć, jest usunięcie czynnika wyzwalającego napad. Można tego dokonać poprzez np. przewietrzenie pomieszczenia, w którym znajduje się chory, lub jego wyprowadzenie na zewnątrz. Po trzecie, ułatw poszkodowanemu przyjęcie leków (przynieś inhalator z miejsca, w którym chory go zostawił). Na samym końcu wezwij karetkę (999), jeśli kolejne dawki leków wziewnych nie przynoszą oczekiwanego efektu (ustąpienia duszności).

19

Odp: astma u dzieci

Moja siostrzenica ma czasem takie objawy, ale lekarz nie stwierdził rozwiniętej astmy tylko po prostu zwiększoną wrażliwość układu oddechowego na zmienne warunki atmosferyczne..

20

Odp: astma u dzieci

Na pewno trzeba dbać o rozwój wydolności płuc u takiego dziecka, może tlenoterapia?