1

Temat: Mydełka

Jakie mydełko używacie i dlaczego? Co polecacie?

Ja ostatnio kupuję mydła Savon du Midi. Są to naturalne mydła marsyslkie z masłem shea. Świetnie nawilżają a jeszcze lepiej pachną smile

Po wszystkich zwykłych mydłach mam bardzo wysuszone dłonie aż bolą i pieką.

2

Odp: Mydełka

nie zwracam na to uwagi, mydła używam tylko do rąk i prania skarpetek (na szybko) - sugeruję się ceną i zapachem, dłonie mam bardzo wysuszone, ale nie zalezy to od mydła... po dove (który się reklamuje że nie wysusza) tez mam suche, to chyba kwestia wody...

3

Odp: Mydełka

ja mydło też tylko do rąk, więc mało go schodzi. najbardziej jednak lubię kremowe dove albo w płynie jogurtowe fa

4

Odp: Mydełka

Ja też tylko do rąk i czasem do twarzy, ale kupuję takie, które nie wysuszają skóry. Mydełka Savon du Midi posiadają w składzie masło shea są naprawdę cudowne i jeszcze ten zapach, na długo utrzymuje się na skórze i pięknie pachnie w łazience.

Mydełka są do nabycia w sklepach interentowych z kosmetykami naturalnymi. Nie kupicie ich w zwykłych drogeriach.

5

Odp: Mydełka

[quote=justyna]nie zwracam na to uwagi, mydła używam tylko do rąk i prania skarpetek (na szybko) - sugeruję się ceną i zapachem, dłonie mam bardzo wysuszone, ale nie zalezy to od mydła... po dove (który się reklamuje że nie wysusza) tez mam suche, to chyba kwestia wody...[/quote]


zależy od mydła, mi dermatolog na to zwróciłą uwagę.

6

Odp: Mydełka

[quote=Natasza][quote=justyna]nie zwracam na to uwagi, mydła używam tylko do rąk i prania skarpetek (na szybko) - sugeruję się ceną i zapachem, dłonie mam bardzo wysuszone, ale nie zalezy to od mydła... po dove (który się reklamuje że nie wysusza) tez mam suche, to chyba kwestia wody...[/quote]
zależy od mydła, mi dermatolog na to zwróciłą uwagę.[/quote]
no właśnie ja mówię że nie widzę różnicy... może nie próbowałam jeszcze tego dobrego smile

7

Odp: Mydełka

chyba jednak nie od samego mydła, bo mi dove np. nie wysusza, myślę, że woda też jest ważna

8

Odp: Mydełka

[quote=agf]chyba jednak nie od samego mydła, bo mi dove np. nie wysusza, myślę, że woda też jest ważna[/quote]


tak woda ma wpływ a raczej rury przez jakie przepływa (zwłaszcza w starym budownictwie) woda taka może wywoływać uczulenie

9

Odp: Mydełka

używam róznych w płynie i w kostce najbardziej lubię Ziaje ,Dove,Luksje fajne jest te w plynie z biedronki migdalowe

10

Odp: Mydełka

Znacie mydła Alep? Są na bazie oleju oliwkowego i laurowego. Nie zawierają oleju palmowego!

Odbudowywują uszkodzony film hydrolipidowy skóry, są polecane do skóry tłustej, trądzikowej a także  są zalecana przez dermatologów do skóry dotkniętej egzemą, łuszczycą.

Mydełko Alep stosuje się z powodzeniem do mycia włosów, ale aby włosy były lśniące polecam do ostatniego płukania dodać soku z cytryny.

Mydełko Alep świetnie nadaje się dla mężczyzn podczas golenia. Wystarczy nawilżyć skórę namydlić i przystąpic do golenia.

Mydełko waży 200gr  kosztuje (cena jest zależna od zawartości oleju laurowego, który jest drogi) 18zl / 25% oleju laurowego marki Alepia dostępne jest w sklepie internetowym biolander.com

Jeśli ktoś chce więcej dowiedzieć się na temat mydła Alep zapraszam do lektury:

11

Odp: Mydełka

A ja ostatnio usłyszałam w programie o zdrowiu i urodzie że do higieny intymnej najlepiej używać zwykłego mydła

12

Odp: Mydełka

ale pewnie takiego zwykłego szarego "Jelenia"
bo te "zwykłe" to teraz mają mnóstwo innych dodatków...

13

Odp: Mydełka

Tak tego Jelenia  albo sama woda a te płyny sporadycznie

14

Odp: Mydełka

Zapach szarego mydła mnie odstręcza... i pewnie nie tylko mnie...

15

Odp: Mydełka

Ja szarym mydłem spieram plamy

16

Odp: Mydełka

[quote=summerlove]Zapach szarego mydła mnie odstręcza... i pewnie nie tylko mnie...[/quote]
uwielbiam ten zapach
smile

17

Odp: Mydełka

Jest takie mydełko Biały Jeleń Premium z lnem - troszkę pachnie jak ten zwykły szary, ale tylko troszkę. Jestem alergikiem i od czasu do czasu pojawia mi się wysypka - jest idealny na nią, po prostu idealny. Kosztuje ok. 2,5 zł. To zwykłe szare też jest fajne dla osób z problemami skórnymi. Teraz firma Biały Jeleń się rozwinęła i ma mnóstwo fajnych, ładnie pachnących żeli pod prysznic i do higieny intymnej, proszków do prania, płynów i wszystko hipoalergiczne.

18

Odp: Mydełka

tak, ja właśnie używam ich mydło w płynie - dobre i tanie kosmetyki, no i hipoalergiczne, co dla mnie tez ma duże znaczenie ...

19

Odp: Mydełka

nie wiem dlaczego, ale od lat (jak tylko się pojawiło) używam mydła w płynie. po tym w kostce ręce są po prostu wysuszone i chłoną jego zapach, czego nie lubię. jeśli gdzieś jest tylko mydło w kostce to myję ręce samą wodą

20

Odp: Mydełka

w toaletach publicznych czy u kogoś nigdy nie używam mydła w kostce - jest bardzo niehigieniczne,ale w domu stosuję zamiennie, w kostce zawsze mam chociażby po to żeby w razie czego uprać sobie skarpetki ...

21

Odp: Mydełka

MOja mała bardziej lubi myć rączki mydłem w kostce niż w płynie.....pewnie dlatego że tym w kostce można się pobawić.

22

Odp: Mydełka

A co myślicie o tym nowym wynalazku, co myje ręce bez wody? Były (są?) reklamy w tv...

23

Odp: Mydełka

My to nawet uzywamy. To jest fajne jak idziemy np. na spacer albo na łąkę na piknik. w domu tez się przydaje.

24

Odp: Mydełka

Ale nie ma takiego uczucia śliskości rąk? Ja bym musiała spłukac wodą...

25

Odp: Mydełka

Nie, to bardzo szybko się wchłania i w ogóle nie pozostawia śladu sliskości. Bardzo fajne.