1

Temat: Bolesne miesiączki

Mój comiesięczny problem hmm - bolesne miesiączki . Zwykłe leki przeciwbólowe nie pomagają a nie chce faszerować się tabletkami typu Ketonal ... Znacie jakieś domowe sposoby by zmiejszyć ból ? Może jakieś napary , herbatki ?

2

Odp: Bolesne miesiączki

Herbata z białego bzu (ususzonego) - śmierdzi jak 150 ale pomaga.
Oraz ja mam takiego misia do mikrofali ale może być np termofor z ciepła wodą czy poduszka elektryczna.

3

Odp: Bolesne miesiączki

A gdzie taką herbatke dostane ? w aptece ?

4

Odp: Bolesne miesiączki

Ja zbierałam z drzewa bez i suszyłam ale w aptece powinnaś też dostać.
I im wiecej tym lepiej sie wsypuje tego bzu - oczywiscie tak na oko. Tylko ten zapach jest ohydny wink. Ale ja zatykam nos i pije.

5

Odp: Bolesne miesiączki

heh kiedyś piłam drożdże to i to przeżyje hmm

6

Odp: Bolesne miesiączki

Jak pomaga to można pić smile

A pomaga smile

co do zapachu mi pachnie sikami wink

7

Odp: Bolesne miesiączki

łeee jak sikami to będzie ciężko hmm

8

Odp: Bolesne miesiączki

Betitek a bylas u gina ? Bo bolesne miesiaczki nie musza byc "Twoja uroda" ale moga miec podloze zdrowotne.
Jesli musisz wcinac ketonal to herbatki raczej nie pomoga - wiem co mowie , mdlalam, wymiotowalam itp podczas miesiaczki, ketonal pochlanialam garsciami i to ten forte. Okazalo sie ze kwalifikuje sie do kuracji hormonalnej - zapisano mi tabletki anty zgodne z moim poziomem hormonow i jak reka odjal a pzred tym probowalam wszystkiego.

9

Odp: Bolesne miesiączki

Byłam u gina , po badaniu wyszło ze wszystko ok - jestem zdrowa . Jednak tabsów już nie biorę - brałam i Yasmin i Novynette - i po jednych i drugich czułam się fatalnie ( na bóle pomagały ale nie warto aż tak się poświęcać ) . Myślę ze miałam źle dobrane tabletki ale lekarz nie zaproponował mi jakiś szczególnych badań na poziom hormonów

10

Odp: Bolesne miesiączki

A widzisz i to blad - czesto jedna z glownych przyczyn nasilonych boli miesiaczkowych sa zaburzenia hormonalne dlatego tak wazne sa badania poziomu hormonow. Chodzisz do gina prywatnie czy panstwowo ? Proste badanie a tak bardzo moze zmienic Twoje zycie smile

Ostatnio edytowany przez Antalis (2009-10-07 13:06:05)

11

Odp: Bolesne miesiączki

panstwowo - kiedyś chodziłam prywatnie jak miałam problemy z jajnikami - to miałam wrażenie ze tylko kase ciągną ...

12

Odp: Bolesne miesiączki

Najwazniejsze wg mnie to znalez dobrego gina, ja chodze prywatnie - jak jest wszystko ok to 2 razy  w roku  i mam robiona wtedy cytologie i USG no i dostaje recepty na nastepne 6 miesiecy na tabsy anty smile

Na Twoim miejscu zrobilabym badania we wlasnym zakresie i z wynikami poszla do gina .

13

Odp: Bolesne miesiączki

Zawsze miałam bolesne i do tego migrenę i to gigantyczną. Pomaga tylko pogotowie. Nawet ciąża i tabletki nic nie zmieniły. A żyć z tym jest naprawdę trudno.

14

Odp: Bolesne miesiączki

mi pomaga herbatka z rumianka i masaż po brzuchu-ręką rób kółka na brzuchu.

15

Odp: Bolesne miesiączki

Kiedyś tez miałam bolesne miesiączki. Poszłam z tym do ginekolog. Ona przepisała mi najpierw plastry, potem tabletki Novynette. Obecnie zażywam Jazz i jestem zadowolona. Żadnego bólu, żadnych omdleń. Mam okres 3 dni i nawet powiem wam że nie wiem kiedy go mam, bo tak szybko mija i nic mnie nie boli smile

16

Odp: Bolesne miesiączki

Ja też biorę tabletki (Yasmin) i dzięki temu również nie odczuwam żadnego bólu smile

17

Odp: Bolesne miesiączki

odkąd pamiętam miałam bolesne, teraz już cierpię tylko pierwszego dnia i potem spokój
biorę tabletki i jakoś wytrzymuję...

no i ciepłe kompresy na brzuch przynoszą ulgę smile

18

Odp: Bolesne miesiączki

Też miałam bolesne miesiączki..po ciązy i tabletkach mi przeszły bóle tylko głowa mnie boli ale wezmę ibuprom i przechodzi.

19

Odp: Bolesne miesiączki

Katarzynavon chyba Yaz:)

20

Odp: Bolesne miesiączki

hmmm
[url]http://zdrowie.onet.pl/1578515,2040,,,,kobiecy_temat_tabu,styl_zycia.html[/url]
ciekawe...

21

Odp: Bolesne miesiączki

Mój to dba o mnie keidy mam te dni smile. tuli, masuje brzuszek big_smile ech nawet misia mi kupił do podgrzewania ;P

22

Odp: Bolesne miesiączki

Mój też: pojedzie do apteki w środku nocy, albo ze mną na pogotowie.
I nawet udaje, że rozumie...

23

Odp: Bolesne miesiączki

[quote=pinkmause]
I nawet udaje, że rozumie...[/quote]
dobrze powiedziane, ale rozczula mnie zagubiona mina mojego... niby wie w czym rzecz, współczuje, pójdzie po leki, ale tak nie do końca ogarnia tą kuwetę wink

24

Odp: Bolesne miesiączki

alleluja- mi sie dzisiaj skoczyła, a w sobotę umierałam - tak strasznie jak nie bolało to tak ćmiło - maskara

25

Odp: Bolesne miesiączki

Kto ma bolesne miesiączki powinien systematycznie robić masaż ruchem posuwistym ( czyli góra - dół) na ścięgnie ahillesa( odcinek z tyłu nogi powyżej pięty, na wysokości kostki wórę i potem znów w dół )
- radzę spróbować bo to naprawdę pomaga !!!!!!!
dodatkowo na bóle głowy masować sobie wewnętrzną stronę kciuka
Pozdrawiam
Po prostu - trzeba poświęcić sobie troszkę czasu:-)))