1

Temat: Zafarbowane rzeczy

No i dizś moja mama dała popis - zafarbowała mi moj ulubiony swetr na hmm różowo.
Macie jakieś propozycje jak można się pozbyć tego różu?

Na ten moment moczy sie Ona w Vanishu - tym do białych ciuchów w proszku. Co jakis czas przepłukuje wodę - no jest lekko różowa - a sweterek dalej w plamach.
Nie wiem juz sama czy jaśniejszych czy nie.
Zdaje sobie sprawe, ze trzeba poczekać 24 godziny i moze bedzie efekt (wiem, ze fajnie wybiela ciuchy, pozbywają sie szarości).
Ale może macie jakieś inne pomysły co do tego?

2

Odp: Zafarbowane rzeczy

nie mam pomysłu! trzeba odpłakać swoje i przyzwyczaić się... białe rzeczy w Ace, ale inne... niestety pomysłów brak! hmm

3

Odp: Zafarbowane rzeczy

cos kicha z tym sweterkiem. ODpłakac? hmm raz ubrany swetr neutral i to za ładną sumkę...

4

Odp: Zafarbowane rzeczy

Zamiast Vanisha polecam Ace. Syn umalował bluzkę farbami i już miała pójść w odstawkę. Koleżaka mi doradziła i efekt natychmiastowy - lałam stężonym i wypłukałam. Stosowałam te do kolorów... tongue

5

Odp: Zafarbowane rzeczy

ale Ace wybieli też kolor jeśli sweter nie jest biały...

6

Odp: Zafarbowane rzeczy

Ace do kolorów - jest taki.

7

Odp: Zafarbowane rzeczy

[quote=pinkmause]Ace do kolorów - jest taki.[/quote]
czyli odplamiacz po prostu, tylko marki Ace???

8

Odp: Zafarbowane rzeczy

Właśnie tak. Naprawdę jest znakomity.
Vanish poszedł w odstawkę, jako zdecydowanie mniej skuteczny. I droższy.

9

Odp: Zafarbowane rzeczy

dobrze wiedzieć, choć prawdę mówiąc z vanisha korzystałam może ze dwa razy w życiu wink

10

Odp: Zafarbowane rzeczy

Jak pofarbował to nie ma rady...a vanish uzywałam nie raz i nic nie pomógł a ace jakoś się boję bo kiedyś strasznie zniszczył mi bluzkę,ale teraz pewnie jest delikatniejszy...

11

Odp: Zafarbowane rzeczy

kiedyś słyszałam o barwnikach do ubrań - ale czy sa dobre nie wiem ... moze na jakiś kolor pofarbować

12

Odp: Zafarbowane rzeczy

Kiedyś często farbowałam ubrania ale teraz to nie widziałam już nigdzie takich barwników...nie wiem czy jeszcze są...

13

Odp: Zafarbowane rzeczy

Pewnie że są. Lecz ja najpierw próbowałabym ocalić...

14

Odp: Zafarbowane rzeczy

Ja 3 dzień odplamiam.
Maczam na przemian w Vanishu w proszku super wybielajacym i tym rozowymw plynie do rzeczy kolorwych. Potem wyprałam w pralce
Na noc zamoczyłam w proszku.
Póki różowa woda jest póty mam nadzieje.
Tak patrząc - sweterek dobrze się tzryma (w końcu kosztował fiu fiu) i kolor zafarbowany jakby bladł, ale to jeszcze nie cud.

Dzś chce zakupic jakis Vanish podwójny -no i czkema na to mydło z oliwek odplamiające od kumpeli. Jejpomogło nawet na stare odfarbowania.

A mój sweterek jest dwukolory wiec farbowanie nie ma sensu

15

Odp: Zafarbowane rzeczy

oo kolejna rzecz do zapamiętania
oliwkowe mydło odplamiające! :-)

zanotowane wink

16

Odp: Zafarbowane rzeczy

ale musi byc czysta oliwka a nie ajkies dodatki.
Ja je dostane z grecji.
Ale jak zadziała - to się okaże na dniach

17

Odp: Zafarbowane rzeczy

Jak żyję nie słyszałam.

18

Odp: Zafarbowane rzeczy

człowiek sie całe życie uczy i głupi umiera tongue

No to sie suszy - jest lepiej - może i dlatego że bluzeczka (te białe pasy) zrobiły sie lekko różowe i   nie jest to juz taki wielki kontrast.
jednak wieksza plama na rękawie plus na plecach i dole tylu i będzie sii

19

Odp: Zafarbowane rzeczy

to musisz sobie kupić taką tuniczkę bez rekawów z golfem - ja sobie zakupiłam - zasłonisz plamy - bo tylko rękawki bedą wystawały wink

20

Odp: Zafarbowane rzeczy

tuniczka na tuniczke big_smile?
Bedize becznie wyglądać tongue

21

Odp: Zafarbowane rzeczy

na zafarbowane nie znam rady sad ale na inne plamy, np. z herbaty na białych spodniach (moja wpadka) polecam takie szare niemieckie mydło na plamy - do kupienia też w Polsce na stoiskach z artykułami z Niemiec

22

Odp: Zafarbowane rzeczy

Dzis przeglądałam tuniczkę (sweterek) i nie jest aż tak źle. Po wyschnieciu moge stwierdzic:
Nadal najwieszy problem bedzie z rękawem, za to z tyłem już taki duży nie.

Dzis bedę dalej moczyc oraz chce spróbować:
DR.BECKMANN którego Mama mi kupiła aludzie tak wychwalają na ten problem.

Wiadomo, ze nie bedzie juz bluzka w brazowo-biale pasy ale brazowo - lekko różowe. lecz to nie problem dla mnie.
Chwała tylko że materiał wytrzymał. No i nadal czekam na to mydło.

23

Odp: Zafarbowane rzeczy

Ja mam złe doświadczenia , nie dało mi sie uratować przefarbowanej bluzeczki

24

Odp: Zafarbowane rzeczy

Trzeba znów ten sweter zafarbować, na taki kolor, jaki Ci się podoba, czyli z różu na jaki być chciała najlepiej ?

25

Odp: Zafarbowane rzeczy

HEJ, potrzebuję pomocy! wrzuciłam do miski sukienkę-granatową a białe groszki,materiał to elastam i acrilico. Okazało się zę te białe kropeczki przefarbowały się na granatowo sad co mam zrobić żeby je znów wybielić???