1

Temat: Pomoc przyszłym mamom

Kobieta w ciąży potrzebuje naszej szczególnej troski i odpowiedzialności.
Kobiety w ciąży często czują się niezrozumiane, ignorowane i pomijane. Gdy proszą o pomoc, nie raz spotykają się z nieprzyjazną postawą. Zdarza się, że przestrzeń publiczna jest dla nich nieprzyjazna. Nie zauważamy, że odmienny stan zasługuje na odmienne traktowanie, nie uznajemy praw i przywilejów kobiet ciężarnych. Ustępując miejsca przyszłej mamie, dbamy nie tylko o jej samopoczucie, ale przede wszystkim o zdrowie nienarodzonego dziecka. Kasa pierwszeństwa, dogodne miejsce parkingowe oznaczone piktogramem kampanii, dystrybutor z wodą, miejsca w których kobieta może odpocząć, specjalnie wyznaczone miejsce w autobusie, pociągu czy tramwaju to tylko niektóre propozycje udogodnień.

Ostatnio edytowany przez massagewarsaw (2010-01-27 16:49:19)

2

Odp: Pomoc przyszłym mamom

Jak najbardziej jestem za tworzeniem tego typu kampań edukacyjnych.

3

Odp: Pomoc przyszłym mamom

coś wspaniałego!

4

Odp: Pomoc przyszłym mamom

OOO przydałoby się żeby ludzie o niektórych rzeczach wiedzieli....ile ja się nastałam w kolejkach z dużym brzuchem i nikt mnie nie przepuścił.... a już nie wspomnę o czekaniu u lekarza...nikt nie ustąpi....

5

Odp: Pomoc przyszłym mamom

tak, sama pamiętam godziny u ginekologa, bo nastki po tabletki miały pierszeństwo (bez badania)

6

Odp: Pomoc przyszłym mamom

[quote=pinkmause]tak, sama pamiętam godziny u ginekologa, bo nastki po tabletki miały pierszeństwo (bez badania)[/quote]
pomijając kwestię czekania ciężarnej - co to za ginekolog, który daje receptę na pigułki BEZ badania??????!!!!!
[i]ja tylko dzięki temu, że mój gin jest wyjątkowo "upierdliwy" uniknęłam poważnych komplikacji zdrowotnych - bo w samą porę przestałam łykać...[/i]

7

Odp: Pomoc przyszłym mamom

u nas zjawisko powszechne - raz przepisze i tyle, badania tylko dla chętnych sad

8

Odp: Pomoc przyszłym mamom

świeta prawda, a w tv krzyku tyle o profilaktyce,  niech lepiej powiedzą czym zajmują sie lekarze!

9

Odp: Pomoc przyszłym mamom

Nie wiem jak z innymi ale mnie najpierw zbadała pani ginekolog i robi to tak co pół roku.....i doradza jakie mogę brać tabletki

10

Odp: Pomoc przyszłym mamom

Emilio, i tak wszędzie powinno być.

11

Odp: Pomoc przyszłym mamom

Popieram ,może ludzie zmienią swoje zachowanie smile

12

Odp: Pomoc przyszłym mamom

Moim zdaniem kobiety w ciąży powinny więcej wymagać pomocy od partnerów, a nie chodzą na zakupy, noszą torby itp... Są takimi matkami Polkami poświęcającymi się... Facet też potrafi kupić wszystko, jak dostanie listę...

13

Odp: Pomoc przyszłym mamom

Kobiety w ciąży w dużych miastach powinny mieć zapewnione darmowe przejazdy komunikacją miejską, żeby mogły dotrzeć same wszędzie tam gdzie potrzebują.

14

Odp: Pomoc przyszłym mamom

Moim zdaniem ciąża to nie choroba, a koszty biletów powinny być ponoszone niezależnie od stanu kobiety