1

Temat: supermarkety i inne sklepy

Gdzie najczęściej robicie takie codzienne zakupy? W dużych supermarketach, małych osiedlowych sklepikach czy małych marketach? Macie jakieś produkty marek własnych godne polecenia?

Ja kiedyś jeździłam wyłącznie do Tesco, jednak tak rok temu, gdy ceny zaczęły tam w zastraszającym tempie rosnąć, a stanie w kolejkach równało się stracie pół godziny jak dobrze poszło, zmianiliśmy supermarket na ... Lidla . I powiem Wam, że jestem baaardzo zadowolona. Kolejek nie ma, ceny są dużo niższe - może nie wszystkich produktów, ale są takie, które za każdym razem kupuję i które nawet prawie dwukrotnie są niższe, a jakość mają bardzo dobrą.

Macie jakieś doświadczenia z tym czy innym marketem i jego produktami?

2

Odp: supermarkety i inne sklepy

kupuję w supermarketach, bo to zawsze taniej i bardzo fajne promocje się zdarzają smile poza tym lubię spokojnie sobie pochodzić, zastanowić się, mieć wybór. nie kupuję tylko mięsa, wyjątkiem są markety ALMA i PIOTR I PAWEŁ.

3

Odp: supermarkety i inne sklepy

u mnie w lidlu kolejki okropelne!!
w tesco tak samo
natomiast mam blisko leclerc'a, w którym nie stałam nigdy w kolejce i tam najczęściej jeżdżę
w sklepiku osiedlowym - tylko jak mi czegoś zabraknie, choć ceny znośne
mam jeszcze makro blisko - mleko (1,15zł za litr), wafelki (opakowanie 36szt. - 0,78 zł za sztukę), woda (1,06 zł za butelkę), jogurty Milko (zgrzewka 12szt. średnio 0,60zł taniej niż w sklepie), pomidory w puszce (1,10zł za puszkę) i ser żółty jeszcze jest tańszy i super dobry! - większość rzeczy jest oczywiście w zgrzewkach, ale - te wymienione akurat i tak zjadamy w dużej ilosci - co to dla nas zgrzewka 6 puszek pomidorów big_smile
wodę też kupujemy zawsze w zgrzewkach, więc to nie problem, a przyznam, że sporo rzeczy w makro jest tańszych (i sporo droższych - np. mąka i cukier albo niektóre proszki do prania i in.)
no i mięso mają tam dobrej jakości, więc też czasem bierzemy smile

ufff ale się rozpisałam, właśnie dziś wieczorem się tam wybieramy.... no, i kolejek nie ma big_smile

4

Odp: supermarkety i inne sklepy

fajne ceny ,a u mnie carfour , kaufland, tesco trochę za daleko. A wiec robie zakupy najczęściej w kauflandzie

5

Odp: supermarkety i inne sklepy

ja do mojego osiedlowego marketu staram się nie chodzić, bo obsługa leniwa, opryskliwa i powolna, ceny kosmiczne, a wybór tak mały jak za komuny...wolę przejść się kawałek dalej do DELIKATESÓW wink

6

Odp: supermarkety i inne sklepy

ja mam osiedlowy market Frac, 4 sklepy S i Centrum i nie stoję w kolejkach, bo nienawidzę

7

Odp: supermarkety i inne sklepy

nie ma jak to biedronka - tani sklep na nasze polskie kieszenie

8

Odp: supermarkety i inne sklepy

Ja nawet do biedronki mam daleko.
Mąż robi zakupy takie większe -po pracy.
A co zapomni - kupuję w wiejskim sklepiku.

9

Odp: supermarkety i inne sklepy

[quote=asiula83]nie ma jak to biedronka - tani sklep na nasze polskie kieszenie[/quote]

ale tylko niektóre rzeczy tam  dobre sad

10

Odp: supermarkety i inne sklepy

Dobre, bo tanie big_smile big_smile big_smile

11

Odp: supermarkety i inne sklepy

nie, w sensie smaczne smile

12

Odp: supermarkety i inne sklepy

Z braku laku i kit dobry...
Ale poważnie różnie to bywa. Nie zawsze drogie znaczy dobre.
Ja mam pewność co do jakości tylko wtedy, gdy robię coś sama. Np. owoce z własnego sadu, jaj od prywatnych kur, warzywa z ogródka....

13

Odp: supermarkety i inne sklepy

Ja mam blisko tesco,lidl.Intermarche,netto ....i powiem wam,że najczęściej to chodzę do tesco....ale mam tez ulubione produkty np. w intermarche  ,których nie kupię w tesco.....a po chlebek do pobliskiego sklepiku...

14

Odp: supermarkety i inne sklepy

ja lubie ten chleb rodzinny z eclerka

15

Odp: supermarkety i inne sklepy

ja w Lidlu mam też parę artykułów, które zawsze kupuję i są dużo tańsze, np. kukurydza konserwowa za 1,30 - która jest bardzo dobra (kiedyś kupiłam jakąś najtańszą w tesco, była droższa i czułam się jakbym jadła korę), poza tym wyroby mleczne (różne serki czy masło) z firmy pilos - polecam

16

Odp: supermarkety i inne sklepy

do Lidla mam strasznie daleko i mi się nie chce biegać czy jechać; chyba że przy okazji, jak jestem w tamtej części miasta smile

17

Odp: supermarkety i inne sklepy

o, i jeszcze takie cieniutlkie kiełbaski wiedeńskie z żółty serem są pyszne

18

Odp: supermarkety i inne sklepy

Te kiełbaski to też lubię!

19

Odp: supermarkety i inne sklepy

i jest jeszcze też taka długa sucha kiełbasa wędzona (wygląda jak salami), jak spłaszczony prostokąt - tez pyszna, ale kupuję jak jest w promocji (8,99)

20

Odp: supermarkety i inne sklepy

te produkty PILOS z Lidla to moja siostra też zachwala smile

21

Odp: supermarkety i inne sklepy

bo warto naprawdę - są tańsze niż inne znane marki, a pyszne smile

22

Odp: supermarkety i inne sklepy

a ja nigdy nie słyszałam o tej firmie, muszę wybrać się do Lidla i kupić coś z te firmy smile

23

Odp: supermarkety i inne sklepy

ja lidla w pobliżu nie mam wogóle w moim mieście nie ma go ale za to Tescko drugie budują

24

Odp: supermarkety i inne sklepy

a u mnie ani pół tesco nie ma sad

25

Odp: supermarkety i inne sklepy

ale za to inne sklepy masz