1

Temat: Meningokoki

Chciałam w tym temacie zaprosić do zapoznania się z bardzo ważnym artykułem,
w którym dowiadujemy się że wycofali część tych szczepionek z naszego kraju ponieważ były zanieczyszczone , zobaczcie o jakie dokładnie chodzi. Oby pozbyli się już wszystkich żeby nikomu nie zaszkodziły.

2

Odp: Meningokoki

W jednej przychodni pielęgniarka zabierała szczepionki i podawała dzieciom wodę a rodzice płacili także nie wiem co gorsze:)

3

Odp: Meningokoki

Wahałam się z tym szczepieniem i zanim poszłam z dzieckiem do lekarza, już wybuchła afera z zanieczyszczonymi szczepionkami. Jak dla mnie to jest skandal bez precedensu, bo nikt teraz nie wie, jakie będą konsekwencje podania czegoś takiego dziecku.

4

Odp: Meningokoki

Sporo ciekawych informacji o zdrowiu dziecka i szczepieniach znaleźć można w sieci. To portal parentingowy ze sporą ilością ciekawych artykułów dotyczących zdrowia mamy i dziecka. Ja osobiście jestem zwolenniczką szczepień i uważam, że warto dzieci szczepić. Ale każdy rodzic ma rzecz jasna prawo wyboru.

Ostatnio edytowany przez malami83 (2016-08-31 17:49:50)

5

Odp: Meningokoki

Z tymi szczepionkami są takie dylematy, że jak sobie tylko o tym pomyśle to mam taki dysonans...

6

Odp: Meningokoki

Chyba większość rodziców ma obecnie problem mentalny dotyczący szczepień. Dużo słyszy się o pozytywnych aspektach zagadnienia, ale równie dużo o negatywnych. Dlatego ja uważam, że to indywidualna decyzja rodziców, ale powinni oni dobrze poznać temat zanim podejmą decyzję. Tutaj  namiary na portal parentingowy, gdzie jest sporo artykułów dotyczących tematu,. Warto rzucić okiem.

7

Odp: Meningokoki

Moja mama mnie szczepiła od wszystkiego dosłownie wink Zawsze była zwolenniczką że lepiej szczepić. Ominęłam lub lżej przechodziłam choroby dzięki temu

8

Odp: Meningokoki

Ja też byłam szczepiona od wszystkiego ale szczerze mówiąc teraz się tyle słyszy o różnych sytuacjach(być może wcześniej też były tylko nie aż tak nagłaśniane),że już sama mam mętlik. Pomijam nawet odrębny temat czy one faktycznie pomagają czy szkodzą, mówię raczej o tym jak oszukują ludzie krzywdząc tym samym niewinne dzieci.

9

Odp: Meningokoki

Ja swoje dziecko szczepię, na meningokoki też zaszczepiłam. Może i różne rzeczy się słyszy o szczepionkach, ale dzięki nim dzieci jednak nie chorują na poważne rzeczy. Teraz jak część ludzi nie szczepi swoich pociech, to okazuje sie, ze różne choroby, które już nie występowały - nagle wracają i zabieraja czasem ofiary śmiertelne :-(

10

Odp: Meningokoki

Obecna sytuacja pokazuje, że trzeba się bać tych małych żyjątek, bo potrafią wywrócić świat do góry nogami...:/

11

Odp: Meningokoki

Myślę że sporo rodziców wcześniej przeciwnych szczepieniom, dziś weryfikuje swoje poglądy...

12

Odp: Meningokoki

Wszystko zależy od odporności dziecka i warunków higieny w domu... W sterylnych warunkach nie będzie miało styczności z meningokokami i szczepienie nie musi być koniecznością.

13

Odp: Meningokoki

Czasem to właśnie powoduje że dziecko nie jest odporne i jak nagle zetknie się z wirusem to choruje od razu.

14

Odp: Meningokoki

Na szczepienia źle reagują dzieci słabe . Kiedyś nie przeżywaly zbyt długo ,  a obecnie medycyna daje im szansę żyć długo - i w ten sposób mamy potem schorowanych dorosłych którzy przekazują swoje geny dalej. Dlatego każde kolejne pokolenie jest mniej odporne i słabszego zdrowia.

15

Odp: Meningokoki

Czasem jest to przypadek; dziecko uczulone na jakiś składnik szczepionki albo brudna igła.....

Ostatnio edytowany przez outside (2023-11-12 20:30:06)