1

Temat: Darmowe leki dla seniorów i dzieci

1 września 2023 wystartował program darmowych leków dla seniorów powyżej 65 roku życia i dzieci do18 r.ż.

Listę bezpłatnych leków można będzie znaleźć na IKP - Internetowym Koncie Pacjenta. Aby mieć możliwość skorzystania z nich należy mieć rozpoznane schorzenie, którego leczenie przebiega z wykorzystaniem refundowanych leków.

Myślicie, że ten program będzie funkcjonował sprawnie i okaże się sukcesem?

2

Odp: Darmowe leki dla seniorów i dzieci

Słyszałam że wielu leków często stosowanych nie ma na tej liście... No i nie każdy lekarz może wiele z nich wypisać w 100% refundacji, np. niektóre mogą wypisać tylko specjaliści, do których się czeka na wizytę miesiącami...

3

Odp: Darmowe leki dla seniorów i dzieci

To jest tak zrobione żeby jak najmniej ludzi skorzystało....

4

Odp: Darmowe leki dla seniorów i dzieci

Słyszałam, że głównie tańsze leki są na tej liście...

5

Odp: Darmowe leki dla seniorów i dzieci

Lekarze sami się gubią, co i kiedy mogą przepisać.... Na prywatnej wizycie nie mogą, specjaliści nie mogą, tylko lekarz POZ

6

Odp: Darmowe leki dla seniorów i dzieci

Chyba najpierw rząd powinien popracować nad tym, żeby można się było w przyzwoitym czasie dostać do lekarzy, którzy mają te leki przepisywać. No ale "bezpłatne leki" to lepszy slogan wyborczy. I ludzie bardziej skłonni byli w niego uwierzyć.

7

Odp: Darmowe leki dla seniorów i dzieci

To prawda na NFZ nie ma przyzwoitych terminów tak jak piszesz. Ja mam  wykupiony pakiet, terminy mam na już, to teraz widzę różnicę.

8

Odp: Darmowe leki dla seniorów i dzieci

Tak, trochę ratują sytuację pakiety pracownicze, tylko że trzeba za nie dopłacać. Jak nie my, to pracodawca.