1

Temat: Rejestr CEEB

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków to system informacji o źródłach ogrzewania budynków. Właściciele budynków mieszkalnych i usługowych zobowiązani są do złożenia oświadczeń o źródłach ciepła, a także udzielonej im pomocy w zakresie termomodernizacji i wymiany kotłów. Prowadzony rejestr ma wspierać działania w wymianie źródeł na bardziej ekologiczne w myśl "Ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw" z 28 października 2020 r.

Co myślicie o rejestrze CEEB? Czy to zbędna papierologia z tym składaniem oświadczeń czy może rzeczywiście państwo powinno ingerować przyspieszając (a w niektórych przypadkach przymuszając) do zmiany źródła ogrzewania?

2

Odp: Rejestr CEEB

Ten rejestr niczego nie przyspieszy, państwo już rozumie, że ludzi nie stać na nowoczesne ogrzewanie, jest inflacja, kryzys i mimo rejestru wszystko się przedłuży... A sama papierologia to znak naszych czasów, właściciele domów mają z tym przerąbane...

3

Odp: Rejestr CEEB

Kolejny krok do kompletnej inwigilacji obywateli. A do tego nieskuteczny. Ludzie deklarują węgiel czy drewno jako opał, a i tak palą śmieci.

4

Odp: Rejestr CEEB

A w ogóle ktoś to weryfikuje? Przecież domy zmieniają właścicieli i źródła ciepła, a mało kto pamięta o formalnościach...