1

Temat: Dopłata za zwierzaka przy wynajmie mieszkania

Co o tym sądzicie ? 100-200 zl miesięcznie życzą sobie niektórzy wynajmujący za pozwolenie wprowadzania psa czy kota do wynajetego mieszkania. ..

2

Odp: Dopłata za zwierzaka przy wynajmie mieszkania

Czego to ludzie nie wymyślą, żeby zarobić jeszcze więcej... Dla mnie to typowe wykorzystywanie sytuacji, że za coś można wziąć dodatkową kasę no to się bierze... Jakie to polskie...

3

Odp: Dopłata za zwierzaka przy wynajmie mieszkania

Mam nadzieję, że ten pomysł się nie upowszechni. Z jednej strony może i byłoby okej, bo to szansa, że osoby wynajmujące mieszkanie z zakazem trzymania zwierząt skusiłyby się, aby udostępnić lokum szerszemu gronu najemców za dodatkową opłatą. Wydaje mi się jednak, że poszłoby to bardziej w tą stronę, o której pisze Finao i ludzie, którzy do tej pory zgadzali się na zwierzęta, zaczęliby narzucać dodatkową opłatę, choć do tej pory i bez niej wynajmowali.

Może to wynika z obawy, że zwierzak wyrządzi trochę szkód, ale przecież najemca zawsze zobowiązany jest do ich pokrycia, bez względu na to, czy zniszczył coś sam, czy zrobił to jego kot wykorzystując kanapę jako drapak.