1

Temat: Jak będzie wyglądał świat w 2050 roku?

Jak sądzicie, co najbardziej się do tego czasu zmieni?

Naukowcy opracowali mapkę, na której można zobaczyć przewidywane konsekwencje zmian klimatycznych, poziom zalesienia, efekty działalności człowieka (stopień zurbanizowania planety), tereny zalewowe i inne wyniki oddziaływania różnych czynników. Wygląda mało optymistycznie. Czego obawiacie się najbardziej?

2

Odp: Jak będzie wyglądał świat w 2050 roku?

Na pewno ja się zmienie, bo jeśli dożyję to będę miała wtedy 70 lat! O ile świat nadal będzie istniał, bo wystarczy jakaś szalona wojna z użyciem broni atomowej i wszystko pójdzie w niebyt....

3

Odp: Jak będzie wyglądał świat w 2050 roku?

To na pewno będzie zupełnie inny świat... Jedzenie będzie powstawać w laboratorium i pola uprawne nie będą potrzebne...

4

Odp: Jak będzie wyglądał świat w 2050 roku?

Obawiam się emigracji klimatycznej. W strefach, które najbardziej dotknie kryzys klimatyczny, będzie niemożliwa hodowla zwierząt i uprawa roślin, a coraz bardziej ekstremalne temperatury uniemożliwią normalne życie i ludzie będą próbowali zmienić miejsce do życia na takie, które jest w stanie umożliwić im byt. Gdzie my się pomieścimy, jak się wyżywimy? Jak to będzie wyglądało? To będzie większy kryzys niż ten wywołany emigracją spowodowaną konfliktami zbrojnymi.

Owszem, wielu ludzi zabije głód, temperatura, wojna, rosnąca w takich warunkach przestępczość i szerzące się choroby, których epidemie będą wybuchać również u nas, ale to nie wyeliminuje przeludnienia, jeśli miejsc o warunkach nadających się do życia będzie coraz mniej.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2023-10-19 13:21:30)