1

Temat: Altana czy taras

Co będzie lepszym rozwiązaniem, jeśli mam właściwie zerowy punkt wyjścia?
Możecie doradzić czy lepiej będzie zbudować od zera taras z zadaszeniem czy może prościej kupić gotową altanę?

2

Odp: Altana czy taras

My zastanawialiśmy sie na początku nad dużym tarasem jednak podczas budowy domu nie zdecydoawlismy sie na to rozwiązanie z uwagi na to,że chcieliśmy aby do salonu docierało jak najwięcej światła. Taras daje cień tak więc dostep do światła byłby ograniczony....

Za to zainwestowaliśmy w altanę. Porządną drewnianą altanę tego typu:

3

Odp: Altana czy taras

Gdybym miała wybierać, to chyba jednak altana. Taras wolałabym taki bez zadaszenia, do opalania. W altanie mogłabym urządzać party albo posiedzieć z książką, szukając cienia.

4

Odp: Altana czy taras

Jestem podobnego zdania. Taras i altana to jednak dwie bardzo różne opcje i tu wypadałoby określić, co dla nas będzie lepsze, wygodniejsze i po prostu bardziej przydatne.

5

Odp: Altana czy taras

Moim zdaniem taras- będziesz z niego więcej korzystała niż z altany, ale pod warunkiem że nie będzie za bardzo ograniczał ilość światła w salonie.

6

Odp: Altana czy taras

Mnie zdecydowanie bardziej odpowiada taras bo jest z nim mniej roboty, a może być równie przyjemnie co w ogrodzie. Oczywiście, w równym stopniu co w przypadku ogrodu, trzeba włożyć w to dużo wysiłku i pracy oraz użyć profesjonalnych materiałów. Bardzo ważną rolę odgrywają hydroizolacje, które można wykonać środkami z liquidcoatings.pl/32-hydroizolacje i które zapewnią najlepszą jakość oraz solidne wykończenie. Dzięki temu, taras będzie odporny na wszelkie działania warunków zewnętrznych.

7

Odp: Altana czy taras

myślę że taras jest o wiele lepszy bo w naszym przypadku zdecydowanie bardziej pasuje do naszego domu...  ta firma zdała egzamin w przypadku zaprojektowania oraz wykonania całego tarasu, kostka w nim jest przepiękna <3 z taką dokładnością to aż miło popatrzeć jak jest ułozona smile dodatkowo widok na ogród z tyloma kwiatami to rewelacja!

8

Odp: Altana czy taras

Fajny pomysł z tym tarasem i pomyślałam że może ]meble z rattanu by ci się spodobały smile Teraz maję mega wyprzedaże oraz duży wybór. Ofertę znalazłam niedawno jak szukałam dodatków do ogrodu swojego. Mi sie podobają te meble i chyba porozmawiam z mężem o wymianie naszych starych na nowe smile

9

Odp: Altana czy taras

Jaki materiał macie na tarasie? Zastanawiam się nad płytą tarasową. Ciekawie wygląda i podobno dobrze się trzyma. Mówię o tym:

10

Odp: Altana czy taras

Dla mnie altana to coś, co musi być w ogrodzie.

11

Odp: Altana czy taras

Warto jest mieć i taras i altanę Altana ma tę przewagę,że można ustawić ja w praktycznie każdym miejscu w ogrodzie smile Taras natomiast jest wygodny jak chcemy od razu z kuchni wyjść na niego i na przykład zjeść smile

Osobiście jestem zdania,ze najlepszym materiałem na taras będzie drewno:
ładniej wygląda ( na przykłąd zdjęcie poniżej)
jest wytrzymałe
oraz zdecydowanie przyjemniejsze pod stopami niż płytki......

12

Odp: Altana czy taras

Mysle że gotowa altanka będzie prostsza a taki jest wybór ze na pewno nie wyjdzie gorzej od tarasu budowanego do podstaw smile a jakie duze to chcesz mieć?

13

Odp: Altana czy taras

Wolę taras, fajnie można go zaaranżować i jest dodatkową przestrzenią dla rodziny, nawet w chłodniejsze dni. A altana sprawdzi się tylko latem...

14

Odp: Altana czy taras

Zdecydowanie altana, można urządzić ją w romantycznym stylu...

15

Odp: Altana czy taras

Taras!