1

Temat: Swobodne poruszanie się

Zobaczcie, dzięki takim wynalazkom jak winda dla niepelnosprawnych, ludzie niepełnosprawni mogą się normalnie poruszać, a pokonanie schodów nie jest już dla nich dłużej żadnym problemem smile  To naprawdę wspaniale, że ludzie wpadają na takie pomysły smile

2

Odp: Swobodne poruszanie się

Szkoda tylko że to za drogie urządzenie dla wielu z nich...

3

Odp: Swobodne poruszanie się

Takie windy powinny być we wszystkich blokach.

4

Odp: Swobodne poruszanie się

Są też takie podesty montowane do poręczy schodów i zna nich może zjechać wózek, ale to maks. z I pietra. Wyżej to po prostu niemożliwe technicznie... Powinna być ustawa żeby niepełnosprawni mogli mieszkać na parterze tylko...

5

Odp: Swobodne poruszanie się

Są też schodołazy, jednak tu bez pomocy drugiej osoby zejście ze schodów jest niemożliwe...

6

Odp: Swobodne poruszanie się

Gdyby w naszej kulturze był większy szacunek do osób starszych i niepełnosprawnych, to i pieniądze na udogodnienia by się znalazły. Powinny być jakieś programy pomocowe dla osób, którymi nie bardzo ma się kto zaopiekować, żeby zorganizować im na przykład zamianę mieszkania i przeprowadzkę do budynków przystosowanych dla osób z niepełnosprawnością.

7

Odp: Swobodne poruszanie się

W porównaniu do Chin to tu jest rozpieszczanie seniorów... Ale faktem jest, że jako grupa konsumująca, a nie produkująca, są oni często pomijani w życiu publicznym i traktowani powszechnie jak obciążenie dla budżetu państwa... Nikt nie pamięta że też większość z nich kiedyś pracowała 30-40 lat i płaciła składki.

8

Odp: Swobodne poruszanie się

Warto zadbać o stawy np. wiele osób twierdzi, że po odstawieniu pieczywa i przejściu na zdrowe tłuszcze lepiej funkcjonują.