1

Temat: Lodówki społeczne

Macie je w okolicy? Oddajecie tam nadwyżki jedzenia?

2

Odp: Lodówki społeczne

Kazdy sposob walki z marnowaniem jedzenia jest dobry i uważam, że w mniejszych miejscowościach też te lodówki powinny być, u nas jeszcze ich nie ma, a na pewno znalazłyby zainteresowanie. Sama wywieszam na ogrodzeniu, jak mam cosr, czego już nie zjem, a nadaje się jeszcze do jedzenia.

3

Odp: Lodówki społeczne

W mojej okolicy jest jedna i niestety osoby korzystające z niej smieca strasznie w jej okolicy, porzucajac opakowania gdzie popadnie, a nawet rozrzucajac jedzenie, które z tej lodówki pochodzi. Ostatnio przy chodniku leżał cały chleb, opisany kartka z datą wypieku, a więc na 100 procent pochodził z tej lodówki. Jak widać żyjemy  w stanie  wielkiej  obfitości, skoro nawet osoby jak sądzę ubogie nie szanują jedzenia. Dlaczego? Bo jest za darmo...?

Ostatnio edytowany przez kasia001 (2022-12-29 22:06:22)

4

Odp: Lodówki społeczne

To jest przykre. Zniechęca do pomocy, zraża do takich osób, bo co my mamy myśleć o ludziach, którzy za grosz nie mają szacunku do jedzenia tylko pozwalają, aby leżało na ziemi?
Ludzie oddają tam żywność, aby się nie zmarnowała, a niektórzy pewnie wcale nie dlatego, tylko po prostu z chęci podzielenia się z tymi, którzy mają mniej, z czystej chęci pomocy. I potem zastają taki widok, że jedzenie leży zmarnowane na chodniku...

5

Odp: Lodówki społeczne

Dokładnie, a fakt smiecenia wokół dodatkowo zniechęca, bo bez opakowania trudno coś tam zostawić,   a w perspektywie jest to, że ono znajdzie się przy lodówce lub w bliskiej okolicy powiększając nielad.......