1

Temat: Rzeczy z lombardu, komisu- warto kupować?

Czy zdarza Wam się kupować tam rzeczy używane? Co tam kupujecie najczęściej"? Osobiście mam w domu kilka używanych sprzętów AGD, parę mebli, kupiłam tanio i jeszcze mi posłużą.

2

Odp: Rzeczy z lombardu, komisu- warto kupować?

Ja kupuję takie rzeczy raczej w sieci od osób prywatnych. Niektórzy nie korzystają z kupionych przedmiotów lub odsprzedają te, które im nie odpowiadają (nie ten rozmiar, kolor, styl, mają już coś takiego), np. nieprzemyślane zakupy lub nietrafione prezenty.
Co do używanych, na pewno nie chciałabym takich butów, bielizny, przedmiotów, których z nikim nie dzieli się ze względów higienicznych, sprzętów, które wolałabym mieć na gwarancji.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2017-02-27 10:16:36)

3

Odp: Rzeczy z lombardu, komisu- warto kupować?

Ja mam kilka używanych rzeczy z komisu i chwalę sobie, bo  zawsze- jeśli chodzi o finanse- mierzę siły na zamiary

4

Odp: Rzeczy z lombardu, komisu- warto kupować?

Nie kupuję, bo takich rzeczy mam wiele, głownie po mojej mamie. Moja siostra ma po mnie i tak w kółko. Ale jak ktoś kupuje to nie uważam, żeby to było coś złego.

5

Odp: Rzeczy z lombardu, komisu- warto kupować?

Czasem wymieniam się ubraniami z przyjaciółką smile Do ciuchlandu też zdarzało mi się chodzić ale wybieram rzeczy dobrze wyglądające, nie znoszone. Nigdy nie kupiłabym w ciuchlandzie bielizny czy stroju bikini.

6

Odp: Rzeczy z lombardu, komisu- warto kupować?

ja w tym nie widzę niczego złego, całkowicie naturalna sprawa.

7

Odp: Rzeczy z lombardu, komisu- warto kupować?

Ale jak ktoś nigdy nie miał niczego po kimś to może odczuwać opory wink

8

Odp: Rzeczy z lombardu, komisu- warto kupować?

ja czasem kupuję w komisach czy lombardach, bo przecież te rzeczy jeszcze nadają się do używania, a i ceny są przystępne:)

9

Odp: Rzeczy z lombardu, komisu- warto kupować?

Byłyby jeszcze lepsze, gdyby odkupić przedmioty od właścicieli bez pośrednictwa komisu wink

10

Odp: Rzeczy z lombardu, komisu- warto kupować?

Kupiłam dwa razy w lombardzie gry komputerowe, bo były w atrakcyjnej cenie. Zazwyczaj jednak kupuję używane gry i inne rzeczy przez olx.

11

Odp: Rzeczy z lombardu, komisu- warto kupować?

Są lombardy, które dają nawet gwarancję na komputer czy inny sprzęt na kilka miesięcy, wtedy myślę ok. Moja koleżanka kiedyś kupiła bardzo dobry aparat fotograficzny w lombardzie, ale taki serio dobry, bo przydawał jej się w szkole fotograficznej czyli chyba da się tam ustrzelić coś super.

12

Odp: Rzeczy z lombardu, komisu- warto kupować?

Ja kupiłem kilka rzeczy w komisie i sobie chwalę. Nie przeszkadza mi że są one używane. Dla mnie najważniejsza jest funkcjonalność, jakość i cena. Jeżeli ta kombinacja jest ok, to po prostu kupuje w komisach, czy też na aukcjach internetowych. I wcale się tego nie wstydzę.

13

Odp: Rzeczy z lombardu, komisu- warto kupować?

Jeśli są ładne i tańsze niż w sieci, to czemu nie? Ale raczej nie są tańsze z tego co wiem.

14

Odp: Rzeczy z lombardu, komisu- warto kupować?

Ja nie byłam nigdy w lombardzie, jakoś kojarzy mi się z bublami.

15

Odp: Rzeczy z lombardu, komisu- warto kupować?

Jakoś dziwnie by mi było korzystać z takich przedmiotów... Ktoś, kto ma rzeczy niepotrzebne, zwykle sprzedaje je w sieci, a w lombardach często znajdują się rzeczy ludzi, którzy zastawili je i ich nie wykupili. Taka zła energia trochę.