1

Temat: Patodeweloperka

Spotkałyście się z przykładami tzw. patodeweloperki? To rozwiązania dla lokali, najczęściej mieszkalnych, choć nie tylko, które są niefunkcjonalne, niewygodne, graniczące z absurdem - mikromieszkanka (czasami mniejsze od celi więziennej), lokale z poważnymi usterkami, nieprzemyślane, źle skonstruowane i rozplanowane, czasami nawet nie nadające siedo zamieszkania ze względu na poważne wady.

Mnie załamują kawalerki, w których nie ma się gdzie obrócić, za to balkon jest dwukrotnie większy niż powierzchnia mieszkanka, a nawet większy niż w dużych mieszkaniach. Po co? Żeby trzymać na nim rzeczy, które się w kawalerce  nie mieszczą?

2

Odp: Patodeweloperka

Kolega kupił mieszkanie w bloku, gdzie parking jest 500 m. od bloku;) Tak że nawet z ciężkimi zakupami musi tyle iść...

3

Odp: Patodeweloperka

W niektórych mieszkaniach kuchnia jest za duża, kosztem łazienki i przedpokoju - ja wolę mieć ją mniejszą bo mało czasu tam spędzam i nie mam wielu sprzętów kuchennych do postawienia

4

Odp: Patodeweloperka

Na Targówku wąski budynek ma aż 13 mieszkań, z czego najmniejsze to 9 m kw.

5

Odp: Patodeweloperka

Nie wyobrażam sobie mieszkania o wielkości 9m kw., chyba że w budynkach, które mają wspólną łazienkę, pralnię i przestrzeń do odpoczynku. Widziałam coś podobnego w jakimś filmiku o nowoczesnym budownictwie gdzieś za granicą. Powstają tam wieżowce mieszkalne, w których wspólny dla mieszkańców jest taras, pomieszczenia w rodzaju salonów, siłownia, strefy wypoczynkowe.