1

Temat: Gdzie taniej jest mieszkać: w domku czy bloku?

Mieszkań wciąż brakuje na rynku, a wybudowanie własnego domu przy aktualnych cenach materiałów budowlanych to bardzo, bardzo ambitny plan. Czy opłaca się kupić z drugiej ręki? I czy później wychodzi korzystniej mieszkać w domku czy w bloku/kamienicy?

2

Odp: Gdzie taniej jest mieszkać: w domku czy bloku?

ja mogę napisać z perspektywy mieszkania w bloku, za mieszkanie ok. 40 m. jest w tej chwili czynsz ok. 470 zł, dodatkowo płacę za wodę i prąd ok. 100 zł /m-c. Czyli wychodzi ok. 7 tys. na rok przy jednej osobie zamieszkującej w mieszkaniu. Ciekawe jak to jest w domkach, oczywiście w przeliczeniu na osobę jeśli zamieszkuje ich więcej?

3

Odp: Gdzie taniej jest mieszkać: w domku czy bloku?

W domku remonty są na głowie właściciela, no i ogrzewanie, które jest coraz droższe...

4

Odp: Gdzie taniej jest mieszkać: w domku czy bloku?

Wszystko zależy od rozmiarów domu, czasem ludzie mieszkają w zbyt dużych i ponoszą niepotrzebnie większe wydatki. Znam przypadek gdzie tylko 2 osoby mieszkają w domu na 150 m2!

5

Odp: Gdzie taniej jest mieszkać: w domku czy bloku?

Też mi się tak wydaje, że domy szeregowe chyba teraz wychodzą najkorzystniej cenowo. Pewnie też koszty są zależne od lokalizacji. W mniejszych miejscowościach będzie taniej. W mojej okolicy powstało też parę domów mieszalnych w stylu bloków ale nie takich jak jakieś wielopiętrowe kloce z wielkiej płyty tylko całkiem ładnie wyglądające budynki. Około 4 pięter, nowoczesny wygląd, duże tarasy a nie jakieś balkoniki. Z zewnątrz wyglądają bardzo ładnie. W czymś takim pewnie też komfortowo się mieszka. Oczywiście jeśli tylko mieszkania są dobrze wyciszone i nie słychać np. jak sąsiad kaszle:-)

6

Odp: Gdzie taniej jest mieszkać: w domku czy bloku?

Żeby tylko kaslal ... Ja w wieżowcu słyszę dużo bardziej intymne odgłosy - więc nawet dobrze że nie znam sąsiadów to nawet nie wiem którzy to bo inaczej było by to krepujace...