1

Temat: Opakowania ekologiczne

W obecnym czasie gdy tyle mówi się o ekologii, zastanawiam siejak widzą to firmy, które czasem jeden produkt zawijają w folię, a na wierzch dają jeszcze papierowe pudełko. czy nie da się tego ograniczyć, zostawiając np. sam papier? Co o tym sądzicie?

Ostatnio edytowany przez anita239 (2017-02-17 14:37:10)

2

Odp: Opakowania ekologiczne

Czasem ta folia chroni produkt przed bakteriami, ale w wielu przypadkach faktycznie można z niej zrezygnować.

3

Odp: Opakowania ekologiczne

Najlepiej byłoby, gdyby ludzie przychodzili na zakupy z własnymi torebkami wielokrotnego użytku, ja już odmawiam pakowania warzyw czy owoców na rynku w foliówki, mam przy sobie płócienną torbę zawsze.

4

Odp: Opakowania ekologiczne

Papier coraz droższy więc trzeba iść w stronę wielokrotnych opakowań... Ja co mogę to pakuję w bawełniane torby.

5

Odp: Opakowania ekologiczne

Można też uszyć torebki na warzywa i owoce z firanek

6

Odp: Opakowania ekologiczne

Plastik czasami jest konieczny, żeby coś nie nasiąkło wilgocią, nie prószyło wokół, nie utleniało. Tylko właśnie... jeśli nie można tego zawinąć w papier, to niech już będzie sam plastik. Najgorzej jednak kiedy opakowania są zrobione w taki sposób, że ciężko rozdzielić materiały, aby je posegregować przed wyrzuceniem. Powinien być zakaz wprowadzania takich opakowań do obrotu, może z jakimiś wyjątkami, gdzie nie da się inaczej.