1

Temat: Co to jest wiek metaboliczny i jak go obliczyć?

Wiek metaboliczny jest obrazem tego, ile mamy lat według naszego organizmu, innymi słowy, wartość ta określa kondycję oraz tempo metabolizmu. Specjalne pomiary wieku metabolicznego można dokonać u dietetyka lub w ośrodkach szkoleniowych zdrowego odżywiania. Wyższy wiek metaboliczny od rzeczywiście przeżytych lat oznacza, że możemy mieć problemy zdrowotne. Czy ktoś z Was ma może własne doświadczenia w tym temacie?

2

Odp: Co to jest wiek metaboliczny i jak go obliczyć?

Nigdy nie robiłam takiego badania, nawet nie wiedziałam że istnieje - a ciekawe co by mi wyszło... A moje obecne  samopoczucie mi wskazuje, że mam ok. 25 lat czyli czuję się o. 5 lat młodziej niż mam:)

3

Odp: Co to jest wiek metaboliczny i jak go obliczyć?

W dzisiejszych czasach to chyba każdy ma ten wiek wyższy niż metrykalny... Spalamy się szybciej niż nasi przodkowie, więcej mamy stresów, bieganiny, zmartwień...

4

Odp: Co to jest wiek metaboliczny i jak go obliczyć?

Metabolizm kojarzę z trawieniem,no ale odżywianie ciała odbywa się w ten sposób więc pewnie można stosować takie pojęcie jak wiek metaboliczny;) Ciekawe - jak będzie okazja to pewnie zbadam i swój;)

5

Odp: Co to jest wiek metaboliczny i jak go obliczyć?

Mój wiek metaboliczny jest na pewno niższy od tego ile mam lat bo czuję się na jakieś 25 lat a mam 33:)

6

Odp: Co to jest wiek metaboliczny i jak go obliczyć?

U mnie zależy to chyba od samopoczucia, czasem czuję się jak 60-latka, a czasem jak 20-latka:)