1

Temat: Wakacje kredytowe - czy to się opłaca?

Projekt nowej ustawy przewiduje wprowadzenie możliwości wakacji kredytowych w 2022 i 2023 roku, czyli zawieszenie spłaty kredytu na pewien czas. Kredytobiorca będzie mógł skorzystać z tego rozwiązania przez dwa miesiące w każdym z dwóch ostatnich kwartałów 2022 roku oraz przez jeden miesiąc w każdym kwartale 2023 roku. Jak uważacie, czy to się opłaca?

2

Odp: Wakacje kredytowe - czy to się opłaca?

Dla osób z problemami finansowymi to jest jakieś wyjście, ale dla pozostałych to tylko wydłuża czas spłaty kredytu, gdzie nie wiadomo jak będą wyglądać raty w przyszłych miesiącach. Może być tak że przez 4 m-ce nie będziemy spłacać np. raty 1800 zł, a później przyjdzie nam te raty zapłacić w wysokości np. 2200 zł, więc łatwo policzyć że będziemy stratni spore pieniądze.

3

Odp: Wakacje kredytowe - czy to się opłaca?

Jeśli ktoś naprawdę nie ma kasy to lepiej skorzystać niż zalegać i płacić karne odsetki... Myślę, że kto nie będzie musiał ten nie będzie z tego korzystał. Dobrze że jest taka opcja ale przecież nieobowiązkowa.

4

Odp: Wakacje kredytowe - czy to się opłaca?

Dopóki nie muszę to nie korzystam z tego, ale kto wie jak będzie w przyszłości . Na razie cisza o dalszych podwyżkach stóp % więc mam nadzieję, że już gorzej nie będzie....