1

Temat: Nadgodziny

Macie w pracy nadgodziny? Jak są rozliczane przez pracodawcę?

2

Odp: Nadgodziny

Zwykle odbieram wolny dzień za pracę w nadgodzinach, bo moja firma nie jest chętna płacić więcej niż jest ustalone na pasku.

3

Odp: Nadgodziny

Polacy i tak są narodem najwięcej pracującym w Europie. Jeszcze nadgodziny im dokładać...? Rozumiem jak ktoś pracuje w służbach ratunkowych, ale poza tym to nie ma powodu żeby pracownik zostawał dłużej w pracy.

4

Odp: Nadgodziny

U mnie nie ma nadgodzin. Kiedyś, gdy firma lepiej prosperowała, były nadgodziny i ludzie bardzo chętnie poświęcali swój wolny czas, żeby zarobić pieniądze, bo zwykła wypłata w tej firmie nigdy nie była wystarczająca.
Kilka lat temu ktoś ze stołka wyżej powiedział komuś ze stołka niżej, że skoro się pracownik nie wyrabia w 8 godzin, to niech siedzi za darmo.
W poprzedniej pracy też nie było nadgodzin. Można było zostać dłużej, ale za tę samą stawkę, a jak komuś przekroczyło limit, to dostawał wolne w ciągu kolejnych trzech miesięcy za te przekroczone godziny.

5

Odp: Nadgodziny

Na Zachodzie nadgodziny są źle widziane, bo pracodawcy uważają , że pracownik będzie zbyt przemęczony i szybciej wypali się zawodowo. No ale u nas higiena pracy ciągle jest niedoceniana.

6

Odp: Nadgodziny

Ach, żeby wszyscy pracodawcy to rozumieli... Wyciskanie człowieka jak cytryny.

7

Odp: Nadgodziny

W nadgodzinach człowiek nie jest już tak produktywny, zmęczenie robi swoje.....

8

Odp: Nadgodziny

Dokładnie. I wtedy ani podczas robienia nadgodzin nie jest się produktywnym, ani w ciągu robienia "swoich" godzin, bo nie było kiedy odpocząć.

9

Odp: Nadgodziny

Jeśli to jest raz na jakiś czas to ok, gorzej jeśli to co drugi dzień.. .