1

Temat: Polecane książeczki dla dzieci

Jakie książeczki lubią Wasze dzieci? Polecajcie wartościowe książeczki edukacyjne i nie tylko!

2

Odp: Polecane książeczki dla dzieci

Moje dzieciaki uwielbiają serię 'Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce' - są to książki i audiobooki, więc można puszczać dzieciom zamiast czytać. Świetnie uczą empatii i wrażliwości, a zwierzęcy bohaterowie są ulubieńcami dzieci.

3

Odp: Polecane książeczki dla dzieci

W grupie dzieci ok. 10 lat najbardziej popularne są komiksy, pracuję w bibliotece i widzę co wypożyczają najczęściej:) Zarówno nowości jak i kultowe "Tytusy" czy "Kajko i Kokosz".

4

Odp: Polecane książeczki dla dzieci

W przedszkolu królują teraz książeczki interaktywne i w zestawie z zabawkami, gdzie jest też  np. maskotka, klocki, kolorowanki czy puzzle, a nawet audiobook. Same książeczki nie są już tak atrakcyjne dla dzieci...

5

Odp: Polecane książeczki dla dzieci

Moje dzieci uwielbiają  książeczki całokartonowe, najbardziej te o zwierzątkach, o wsi, przyrodzie:) Moja córeczka trzyma wszystkie koło łóżeczka, żeby w każdej chwili były pod ręką:)

6

Odp: Polecane książeczki dla dzieci

Fantastyczne książeczki edukacyjne wydaje obecnie Media Service Zawada - do nauki cyferek i literek z ulubionymi bohaterami maluchów (Psi Patrol, Świnka Peppa, Strażak Sam, Barbie i in.) - seria Wiem i ja, Nauka dla Zucha. Jesteśmy zachwyceni i jakością wydania i poziomem merytorycznym. Super książeczki!

7

Odp: Polecane książeczki dla dzieci

To ważne, żeby książeczki posłużyły dłużej, a nie rozleciały się po kilku użyciach... Ja nie lubię książeczek w miękkich okładkach które łatwo się niszczą, a jak źle wyglądają, to dzieci tracą też zainteresowanie nimi... Do dziś mam w domu dawne wydania lektur szkolnych i innych książeczek w porządnych twardych okładkach. Wiadomo że nie przyciągają kolorami, ale fakt, że przetrwały 30-40 lat świadczy o ich jakości.

8

Odp: Polecane książeczki dla dzieci

Moje uwielbiają serię Masza i Niedźwiedź, to są książeczki z puzzlami, kolorowankami i zadaniami dla dzieci

9

Odp: Polecane książeczki dla dzieci

Fajne są serie typu Mądra mysz czy Kicia kocia