1

Temat: "Modne" diety.

Hej smile Co sądzicie na temat przechodzenia na wszelkiego rodzaju modne obecnie diety pomimo braku zdrowotnych zaleceń? Od wieków ludzie pili mleko, jedli chleb czy produkty z pszenicy i żyli. Nagle wszyscy mają nietolerancję laktozy, rezygnują ze wszelkiego nabiału czy unikają glutenu. Jesteście za takimi sposobami odżywiania w momencie kiedy nie ma ku temu wskazań?

2

Odp: "Modne" diety.

Nie warto poddawać się modzie ani w odniesieniu do ubrań ani w odniesieniu do innych kategorii życia. Na pewno nie zdecydowałabym się na modną dietę gdyby mój organizm nie tolerował jej. Przecież to tylko może zaszkodzić, a na tym nam przecież nie zależy. Zastanawiam się tylko, dla kogo ludzie to robią. Dieta jest dla mnie dopuszczalna tylko w przypadku odchudzania, ale nie jestem za restrykcyjnymi dietami. Dieta to po prostu ograniczenie spożywania posiłków do tego stopnia by zaspokoić jedynie dziennie zapotrzebowanie na kalorie. Wcale podczas diety nie trzeba żywić się sałatą bez dodatku smacznych rzeczy.

3

Odp: "Modne" diety.

Dla mnie słowo "dieta" to nie redukcja masy ciała ale przede wszystkim styl życia. Najlepiej więc, aby dieta była oparta na zasadach zdrowego odżywiania i tych produktach które nie szkodzą naszemu ciału a dostarczają mu najcenniejszych składników. Nie widzę sensu rezygnacji z pszenicy czy nabiału tylko dlatego, że nagle Ania Lewandowska czy inna "idolka" tak zalecają. Możemy sobie zrobić więcej szkody niż pożytku, gdyż nie każdy w domowych warunkach potrafi ocenić czy dostarcza sobie niezbędnej ilości składników odżywczych rezygnując z niektórych produktów.

4

Odp: "Modne" diety.

Macie rację dziewczyny. Zdrowa dieta to dieta zbilansowana. Z odpowiednią ilością składników odżywczych i odpowiednim bilansem kalorycznym. Jeśli ktoś chce się odchudzić to oprócz takiej zdrowe diety, powinien postawić na ruch i jakiś zdrowy, naturalny suplement.

5

Odp: "Modne" diety.

Mnie się wydaje, że wszyscy (tak, w tym ja) popadamy w jakąś paranoję z tym odżywaniem. Ostatnio czytałam ciekawy artykuł na ten temat i to po nim zaczęłam się zastanawiać czy my się za bardzo nie biczujemy z tymi dietami?

6

Odp: "Modne" diety.

Racjonale odżywanie to nie dieta, niestety wiele osób myśli, że przejdzie na kilka miesięcy na dietę schudnie, a później znowu będzie można powrócić do starych nawyków. Zupełnie bezsensu - zdrowe odżywanie trzeba wcielić w życie na zawsze, dzięki temu można cieszyć się z dobrego samopoczucia i większej energii.

Ostatnio edytowany przez karolal (2016-05-18 13:18:27)

7

Odp: "Modne" diety.

Ja chyba jestem przeciwniczką modnych diet, a zdecydowanie wolę postawić na racjonalne odżywianie. Okazało się nawet ostatnio, kalkulator BMI dla mojej wagi pokazał bardzo mało przyjemny wynik, wobec czego taką dietę opartą o nieprzetworzonych milion razy produktach, zaczęłam stosować i po dwóch tygodniach widać już pierwsze efekty, może nie tyle we wskazaniach wagi, ile w moim samopoczuciu. Przede wszystkim czuję się dużo lżej.

8

Odp: "Modne" diety.

Modne diety są zazwyczaj niezbyt zdrowe. Jak dla mnie najważniejsze jest, żeby zdrowo jeść i dużo się ruszać, a wtedy z pewnością nie powinno być problemów z wagą.

9

Odp: "Modne" diety.

Ostatnio modne jest zamawianie cateringu dietetycznego np. z [url]http://cateringdomaniowski.pl/[/url] , można naprawdę fajnie i zdrowo się najeść oraz znależć inspirację dla własnych kulinarnych poczynań smile

10

Odp: "Modne" diety.

Najmodniejsza dieta,to MŻ,poprostu mniej żreć!!Taki żarcik

11

Odp: "Modne" diety.

Nie popieram ślepego podążania za modą, nieważne, czy w sferze ubioru, czy jedzenia. Najzdrowiej, oczywiście odchudzać się pod opieką lekarza-dietetyka. Trzeba też uszanować osoby, które eliminują pewne produkty ze swojego jadłospisu ze względu na przekonania. Ostatnio modna jest dieta wegańska, o której można więcej przeczytać np. tu: [url]https://rodzinazdrowia.pl/czy-dieta-weganska-jest-zdrowa[/url] A czy jest zdrowa? Jeżeli dostarcza się organizmowi odpowiednich zamienników, to pewnie tak, a czy warta zachodu? Nie wiem.

Ostatnio edytowany przez mezzanine (2016-08-19 10:05:19)

12

Odp: "Modne" diety.

Zacznijmy od tego, co kto rozumie przez słowo "dieta". Większości kojarzy się ono z odchudzaniem, a tak naprawdę oznacza po prostu sposób odżywiania. wink Odpowiadając na pytanie jednak - nie, nie popieram podążania za modą, a już na pewno nie popieram szybkich i restrykcyjnych diet nastawionych na szybką utratę wagi, bez troski o odżywianie i nawadnianie organizmu, gdzie więcej jak pewny jest efekt jojo, gdy tylko wrócimy do normalnych posiłków. Jestem za to za rozsądnym i systematycznym gubieniem kilogramów i utrwalaniem efektów w dietach długofalowych, takich jak cambridge, ponieważ wymagają trwałej zmiany nawyków i świadomości tego, po co sięgamy. smile

13

Odp: "Modne" diety.

Witam.
Nie jest to dobry pomysł, robiąc dietę na własną rękę można więcej krzywdy sobie zrobić niż dobrego. Zdrowe odżywianie a do tego ćwiczenia mogą zdziałać cuda. Jeśli szukacie darmowego źródła wiedzy na temat zdrowych diet, nawyków żywieniowych ten blog [url]http://kcalmar.com/blog/[/url] jest na to odpowiedzią. Można tu znaleźć dużo zdrowych przepisów.

14

Odp: "Modne" diety.

Dieta powinna być przemyślana i dobrana do konkretnej osoby, a nie modna wink U mnie sprawdziła się dieta cambridge, wcześniej próbowałam wielu innych, albo wytrzymywałam 2 dni, albo źle się czułam, albo nie chudła, albo waga wracala...

15

Odp: "Modne" diety.

No po 2 dniach to i ja tez nigdy nie czułam, że chudnę smile A tak poważnie to też uważam, że dieta to nie moda tylko nauczenie się właściwych zachowań i wprowadzanie w diete odpowiendio zestawianych produktów. Też od siebie Cambridge moge polecić, bo ma najkonkretniej rozpisane pomoce, centra odchudzania gotowe dla wsparcia odchudzajacych  się i otwarcie pokazuja swoja dietę nie mając nic do ukrycia.

16

Odp: "Modne" diety.

No takie mamy czasy, że mówisz "dieta", a wszyscy myślą o gubieniu wagi big_smile Smutne to - dietę każdy ma. Jakąś bo jakąś, ale ma. Nawet jedzenie śmieci to dieta.

17

Odp: "Modne" diety.

Podobno dieta SIRT jest najlepsza:) Stosował ktoś?

18

Odp: "Modne" diety.

Nie, bo to zawsze jest niezdrowe ograniczać jeden czy kilka produktów. Potrzebujemy wszystkiego po trochu, a nie odmawiać sobie czegoś.

19

Odp: "Modne" diety.

Dieta karniwora jest ostatnio na czasie