1

Temat: Wspólne mieszkanie z teściami

Moja siostra wychodzi za mąż i wygląda na to, że będzie mieszkać w domu teściów, mają duży dom i spokojnie 2 rodziny tam się zmieszczą, jest blisko miasta i do pracy. Czy to jednak dobry pomysł? Teść jest w porządku, ale teściowa lubi rządzić... Co myślicie na ten temat?

2

Odp: Wspólne mieszkanie z teściami

Nie zdecydowałabym się nigdy na wspólne mieszkanie z teściami - nawet najlepszymi, wolałabym zamiast wygód malutkie mieszkanie ale osobno. Za dużo znam historii gdzie to wyglądało po prostu źle...

3

Odp: Wspólne mieszkanie z teściami

Nawet w najlepszej rodzinie zawsze takie wspólne mieszkanie to jest próba sił - starsi będą chcieli decydować, młodzi nie będą chcieli się podporządkować...

4

Odp: Wspólne mieszkanie z teściami

Znam tylko jedną rodzinę gdzie wspólne mieszkanie teściów z młodymi nie budzi konfliktów... A na wsi to często dwie rodziny mieszkają razem i różne historie się słyszy o tym...

5

Odp: Wspólne mieszkanie z teściami

Teściów czasami dobrze jest mieć blisko - jak trzeba się dziećmi zająć, albo jest dużo prac w gospodarstwie. Niektórzy wychowali się w wielopokoleniowych rodzinach i potrafią się odnaleźć w takich warunkach. Koleżanka na przykład jest z wielodzietnej rodziny i jej mąż również. Dla nich im więcej osób w domu, tym bardziej... domowo. I jakoś dzielą między siebie obowiązki bez konfliktów. Mi byłoby trudno w miejscu, gdzie nie mam wystarczająco dużo intymności, nawet gdyby nie chodziło o teściów, a własną rodzinę.

6

Odp: Wspólne mieszkanie z teściami

Wszystko zależy od ludzi, jedni są zgodni, a innych rozpiera energia i koniecznie lubią się kłócić o byle co. Sama mieszkałam jako dziecko w jednym domu z dziadkami, którzy ciągle byli niezadowoleni z tego, co ich zięć a mój ojciec robi... Nic przyjemnego.